Honda Civic BRC LPG Pipo Sistemi ? Yardım...

Aracınız
Merhaba Arkadaslar,
Honda Civic için BRC LPG Pipo Sistemi
Hakkında Göruşleriniz ve Tercubeleriniz Nedir ?

SM-G800H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ywzckr

0
Merhaba Arkadaslar,
Honda Civic için BRC LPG Pipo Sistemi
Hakkında Göruşleriniz ve Tercubeleriniz Nedir ?

SM-G800H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Nerede taktıracağınızın önemi var, manifoldu delmeden yaptıkları için enjektörler biraz geri alınıyor diye biliyorum o yüzden benzinle az biraz performans farkı yaratıyor.
Tavsiyem candan mühendislik gibi bilgili bir servise yaptırmanız, vtec teklemesi yaşamamak içinde afr yol ayarını (air fuel ratio) yolda giderken yaptırmanız bu aracınızda hem yakıt hem performansınızı etkiler. Yolda giderken yapılması sizin sürüşünüze göre ayarların girilmesi faydanıza olur. Brc nin enjektörlerinden Çıt çıt ses gelir, 2001 model clio da atiker var kaputu açtım onda bile bu ses yok bu brc icin bir eksi diyebiliriz.
Lpg sistemleri genelde birbirine yakın kalitedeler birisi 10/10 ise digeri 2/10 gibi kalite farkı yok artık. Hondaya brc öneriliyor diye illa brc takmak zorunda değilsiniz, arkadaşın fd6 atiker var bi sorun yaşamadı. Prins takıcam derseniz de keihin enjektör olanları biraz pahali o yüzden bütçenize göre tercih yapmanızda yarar var.
Fc5 de gördüğüm %5 oranında performansı azaltıyor brc, arada vtec teklemesi yapıyor fabrikada afr ayarı düzgün yapılmıyor sanırım. Birde aracın camları kapalıyken pek belli olmayan ama camı acınca cıtır cıtır enjektor beatbox yapıyor. Enjektordeki ses icinde alırken satıs elemanı tanidikdi 7 yil lpg donusumu yapip hondaya gecti enjektor sesini kesmek icin takılan takozlu vidanın zamanla ısıdan eriyip enjektorun motora degmesine neden olup arızalanabileceginden bahsetti o yuzden o takozu taktirirsam 2 yilda bir kontrol et yada degis o takozlari pahali bise degil zaten dedi. Bunlar disinda bindigim butun araclarda takili olan lpg sistemleri ayniydi hocam.
Tavsiyem iyi bir ustaya yaptırmanız atiker vb diger bütün markalardan da memnun kalırsınız.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Nerede taktıracağınızın önemi var, manifoldu delmeden yaptıkları için enjektörler biraz geri alınıyor diye biliyorum o yüzden benzinle az biraz performans farkı yaratıyor.
Tavsiyem candan mühendislik gibi bilgili bir servise yaptırmanız, vtec teklemesi yaşamamak içinde afr yol ayarını (air fuel ratio) yolda giderken yaptırmanız bu aracınızda hem yakıt hem performansınızı etkiler. Yolda giderken yapılması sizin sürüşünüze göre ayarların girilmesi faydanıza olur. Brc nin enjektörlerinden Çıt çıt ses gelir, 2001 model clio da atiker var kaputu açtım onda bile bu ses yok bu brc icin bir eksi diyebiliriz.
Lpg sistemleri genelde birbirine yakın kalitedeler birisi 10/10 ise digeri 2/10 gibi kalite farkı yok artık. Hondaya brc öneriliyor diye illa brc takmak zorunda değilsiniz, arkadaşın fd6 atiker var bi sorun yaşamadı. Prins takıcam derseniz de keihin enjektör olanları biraz pahali o yüzden bütçenize göre tercih yapmanızda yarar var.
Fc5 de gördüğüm %5 oranında performansı azaltıyor brc, arada vtec teklemesi yapıyor fabrikada afr ayarı düzgün yapılmıyor sanırım. Birde aracın camları kapalıyken pek belli olmayan ama camı acınca cıtır cıtır enjektor beatbox yapıyor. Enjektordeki ses icinde alırken satıs elemanı tanidikdi 7 yil lpg donusumu yapip hondaya gecti enjektor sesini kesmek icin takılan takozlu vidanın zamanla ısıdan eriyip enjektorun motora degmesine neden olup arızalanabileceginden bahsetti o yuzden o takozu taktirirsam 2 yilda bir kontrol et yada degis o takozlari pahali bise degil zaten dedi. Bunlar disinda bindigim butun araclarda takili olan lpg sistemleri ayniydi hocam.
Tavsiyem iyi bir ustaya yaptırmanız atiker vb diger bütün markalardan da memnun kalırsınız.

Hocam, ben de enjektör sesi, AFR ayarı vs korkuları yüzünden Candan Mühendislik e gittim. Endiselerimi dile getirdim. Brc taktırdım. Montaj sonrası ilk isim enjektör sesini dinlemekti. Kesinlikle böyle bir sese rastlamadım. Ciddi olarak söylüyorum LPG de mi yoksa benzinde mi anlaşılmıyor. Tüm ayarları yapıldı ve kullanmaya başladım. Egzoz muayenesinde benzin lambda değeri 1, LPG lambda değeri 1 çıktı. Yani ideal AFR değeri diye biliyorum. Çok az bir çekiş farkı var tabi. Ben memnun kaldım.

Lenovo A7020a40 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ywzckr

0
Honda Civic BRC LPG Pipo Sistemi ? Yardım...

Hocam, ben de enjektör sesi, AFR ayarı vs korkuları yüzünden Candan Mühendislik e gittim. Endiselerimi dile getirdim. Brc taktırdım. Montaj sonrası ilk isim enjektör sesini dinlemekti. Kesinlikle böyle bir sese rastlamadım. Ciddi olarak söylüyorum LPG de mi yoksa benzinde mi anlaşılmıyor. Tüm ayarları yapıldı ve kullanmaya başladım. Egzoz muayenesinde benzin lambda değeri 1, LPG lambda değeri 1 çıktı. Yani ideal AFR değeri diye biliyorum. Çok az bir çekiş farkı var tabi. Ben memnun kaldım.

Bizimki fabrika çıkışlı hocam takoz koymadıkları için çıt çıt çıt ses yapıyor tabi arabanın içine değil dışarıdan kaput yakınlarında duyulur. Honda kit taktırdıysanız takoz takmışlardır forumda konusu mevcut onu sorabilirsiniz takoz taktınızmı diye candan mühendisliğe yolunuz düştüğünde o yüzden size sessiz gelmiş olabilir.
Merak ettiğim bir konu yeni taktırdınız madem lpg sarfiyatını ekrandan görebiliyormusunuz ? Görebiliyorsanız lpg göstergesini benzinden mi gösteriyor yoksa bizdeki gibi ekranda mı bilgilendirirseniz sevinirim.

Bizimki fabrika çıkışlı hocam takoz koymadıkları için çıt çıt çıt ses yapıyor tabi arabanın içine değil dışarıdan kaput yakınlarında duyulur. Honda kit taktırdıysanız takoz takmışlardır forumda konusu mevcut onu sorabilirsiniz takoz taktınızmı diye candan mühendisliğe yolunuz düştüğünde.
Merak ettiğim bir konu da lpg sarfiyatını ekrandan görebiliyormusunuz ?

Takoz yok hocam. Ses de yok.

Takoz konusunu dile getirdim. Ne takozu. Siz aracı bana teslim edin dinlenin diye gönderdi. Sonuç mükemmel. . Tabi LPG yakıt düşmesi var. Bunun için modül gerekiyor ama yarim depo benzin üstünde sorun olmuyor. Ama ilginçtir i-mid ekrandaki yazan tüketim değeri kadar LPG tüketimi oluyor. Şehir içi şehir dışı karışık 33 lt LPG ile 340 km gitti. Uzun yol olsa daha da düşeceğine eminim.

ywzckr

0

IMG_7332.JPG
Emin misiniz hocam ? Bu vida belli olmucak bise zaten bunun olmadigina, brc enjektorleri cok sessiz calismiyor benim bildigim kadariyla, bilen varsa bizi de bilgilendirirse sevinirim.
Az once de sordum lpg nin ne kadar yaktigini ekran gösteriyor mu hocam?

Ekli dosyayı görüntüle 6954
Emin misiniz hocam ? Bu vida belli olmucak bise zaten bunun olmadigina, brc enjektorleri cok sessiz calismiyor benim bildigim kadariyla, bilen varsa bizi de bilgilendirirse sevinirim.
Az once de sordum lpg nin ne kadar yaktigini ekran gösteriyor mu hocam?

Yok hocam. Bir ara video yüklerim.

Aracınız
Bende 1 ay once brc taktirdim. Ustaya takozlu yapalim dedim. Takozun zamanla kirildigini soyledi usta. Ellerinde bol miktarda takoz vardi ama kullanmiyorlar gordum. Sonuc olarak takozsuz montaj yapildi ses yok.

SM-E500H cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri