Honda cıvıc fc5 stop etme

mturker

Özel Üye
Merhabalar,
Aracım da kalkısda ara ara stop etme vardı. 2 gundur Candan muhendıslıge gıdıyorum ayar yapıp yolluyorlar, bugun test suruşune cıktılar ayarların cok bozuk kim elledi dedıler dedım sızın adamınız dun elledi, neyse yol testi yapıp %100 oldu dedıler, evet oldu 1 saat trafikte dur kalk geldım, eve geldım park etmek ıcın gerı gerı gelmem gerekti bu seferde gerı gerı stop ediyor nasıl iş anlayamadım bu konu hakkında bilgisi olan VArmı?

Honda MaDnEsS

Aracınız
Civic FB7 2014
Benzinden lpgye geçişte stop ediyordu benim araç ama ve sabah ilk çalıştırmada dururken; regülatör diyaframı değişti düzeldi. Bir kez ışıklarda stop etti servis map sensörünü değiştirmişti.

Aracınız
Civic FB7 2012
Hocam motor soğukken stop ediyordu aracım. LPG ye geçiş sıcaklığı 40 derece ye yükseltildi, ayarlarda hiç bir sıkıntı yoktu. En son temiz bir subap ayarı, boğaz kelebeği temizliği sorunu kökünden çözdü.

mturker

Özel Üye
Hocam motor soğukken stop ediyordu aracım. LPG ye geçiş sıcaklığı 40 derece ye yükseltildi, ayarlarda hiç bir sıkıntı yoktu. En son temiz bir subap ayarı, boğaz kelebeği temizliği sorunu kökünden çözdü.
Subap yaptırdım 2 yıl olmadı lpg takılalı ayarların bozuk dendi yaptılar 1 saat trafikte dur kalk geldım bısey yok evin 8nune geldım stop etttı yarın gene gidicem bakalım.

Honda MaDnEsS

mturker

Özel Üye
Benzinden lpgye geçişte stop ediyordu benim araç ama ve sabah ilk çalıştırmada dururken; regülatör diyaframı değişti düzeldi. Bir kez ışıklarda stop etti servis map sensörünü değiştirmişti.
Bende uzerıne basa basa diyorum ya regulatörde yada dıyaframda dıye adamlar illa degıl ben pc baglayınca goruyorum diyor, resmen git gel yapıyorum yarın 3 olacak gene gidicem ınsallah cozulecek...

Honda MaDnEsS

mturker

Özel Üye
Hocam subap ayarını nerede ve hangi emme-eksoz değerlerinde yaptırdınız?
Maslak Honda İstanbulda yaptırdım özel servıs yanı,
Aracın garantisi iptal olmus benden oncekı sahibi gitmemiş bakıma.
Bende mecbur özele gıttım.
Degerleri bılmıyorum ama cok degısık sekilde bozulmuş ayarları kimisi sıkı kimisi gevsemişdi.

Honda MaDnEsS

Aracınız
Civic FC5 2020
Bende uzerıne basa basa diyorum ya regulatörde yada dıyaframda dıye adamlar illa degıl ben pc baglayınca goruyorum diyor, resmen git gel yapıyorum yarın 3 olacak gene gidicem ınsallah cozulecek...

Honda MaDnEsS
Regğlatör veya diyaframında sorun olsa bunu pc ye bağlayan kişi basınçta dalgalanma olarak görür. Yani pc de regülatör sorunu gerçekten görünür. Ayrıca fiziksel olarak da regülatör kötü durumda ise de pc ye bakmadan değiştirilmeli

Aracınız
Civic FB7 2012
Maslak Honda İstanbulda yaptırdım özel servıs yanı,
Aracın garantisi iptal olmus benden oncekı sahibi gitmemiş bakıma.
Bende mecbur özele gıttım.
Degerleri bılmıyorum ama cok degısık sekilde bozulmuş ayarları kimisi sıkı kimisi gevsemişdi.

Honda MaDnEsS
Hocam aracı aldığımda subap ayarı yapılmış olarak aldım ama 3000 km sonra stop etmeye başladı. Yani yanlış ayar yapılmış. Bir de boğaz kelebeğine baktırın derim. İyi bir Honda ustası ile yola çıkmanızı tavsiye ederim

mturker

Özel Üye
Hocam aracı aldığımda subap ayarı yapılmış olarak aldım ama 3000 km sonra stop etmeye başladı. Yani yanlış ayar yapılmış. Bir de boğaz kelebeğine baktırın derim. İyi bir Honda ustası ile yola çıkmanızı tavsiye ederim
Dedıklerınıze katılıyorum lakin İlk defa subap ayarı yaptırmıyorum İlk defa Honda kullanmıyorum İlk defa lpg lı Honda hele hıc kullanmıyorum cok uzuldum bu aracda. Araba yol yapıp ısındıgı zaman park edecegım zaman yapıyor ve regulator etrafında oksıtlenme var uzerıne basa basa reguletör yada ıcındeki diyaframdan dıyorum. Adam bana dıyorkı, Benzınde gel bugunde sogukken lpg aksamları pcye baglayıp yol testıne cıkalım, adaptasyon, kalıbrasyon yapalım dıyor, cocuk kandırır gıbı. Garantısı varya parca degısme ye gıtmıyor sınırları zorluyorlar basımızdan savalım Bı sekılde dıye, Benzınde kesınlıkle bısey yok, 25bın km olmus lpg takılalı arac 56bınde. Valla yola verdıgım parayı Baska tamırcıye verseydim yaomıslardı cok dan emınım... Dua edın ınsallah cozulsun bugun

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Geri