Civic FC5 RS HONDA CİVİC Rs 3.9 LİTRE YAKIT TÜKETİMİ

Aracınız
Civic FB7 2013
Video abartı değil ben bu arabaya 3 litrede yaktırırımmm nasıl yaparım bol inişli bir güzergah secerim, aracı ısıtırım ,sonra sıfırlarım gostergeyı ,sureklı sabıt hız 80 yaparım sonra derim 3 litre yakıyor evet 3 litre yakıyor bu dogru ama sadece o guzergahta o hızda bunu yakıyor, bu yakıt hesabını sadece ortalama hız baz alınarak yapılması dogru olur ,yalnız şöyle bişi var burda Honda 3.9 yakıyor demiyoruz, istenirse bu aracla ekonomı yapılabılır bu demeye calısılmış..Yani yakıtı cok aşırı bir arac değil istenirse ekonomi saglanılabılıyor bu ifade edilmeye calısılmıs ...

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Konuya yazma sebebim buraya bakıp bu değerleri ciddiye alanlar olacaktır. İnsanlar daha sonra 4 litre beklentisiyle bu araçları satın alıp hayal kırıklığına uğramasınlar.

Aracınız
Civic FC5 2017
Dediğim gibi 4 yakmaz sadece o guzergahta o yolda o hızda o lastıkle o arac agırlıgı o hava ısı derecesiyle yakar bu demek deıldır.. rs 4lt yakıyor

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2016
Merhaba arkadaşlar bende fc5 elegance 1,6 125hp araç var. Lpg yok sadece benzin. Mersin den Adana ya toplam 75km mesafeyi 90km/h sabit hız ile otobanda boş yolda geldim. 4,6lt/100km yaktı. Araçların şanzıman oranları motor yazılımları 90km/h sabit hızda en az yakıtı yakacak şekilde ayarlıdır. Tabi ki bu demek değil ki aracınız sürekli böyle az yakıyor. Sadece bir göstergedir. Aynı yolda aynı şekilde bundan önceki aracım astra hb 1.4T 140hp 5,2 yakıyordu. Bu şekilde kıyaslama yapmanıza yardımcı olur bu veriler.

IMG_9185.JPG

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ekli dosyalar

• IMG_9185.JPG
    IMG_9185.JPG
    99.2 KB · Görüntüleme: 44

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Arkadaşım tek başına hava miktarının artması performansı arttırmaz. Hava miktarı arttığında yakıt miktarı da artmalı ki ideal karışım oranı yakalansın yoksa araç fakirde kalır. Uzun mesafe de kullanılsa araç fazla yakar.
“Sıcak havalarda birim hacime daha fazla hava” girer kısmına ithafen yazdım hocam ben, birim hacimde hava fazla girince de daha düşük yakıt tüketir algısı oluştu bende ve bu sebeple asıl soğuk havada birim hacimde daha fazla hava girer diyerek sizin yorumunuzu aslında soğuk hava cinsinden yazdım. Dediğinize katılıyorum, ekstra hava ile yakıt girmesi lazım ki performans artsın benim mesajımda bu konuda yanılmışım.

Geri