Honda civic sedan 97 otomatik şanzıman yağı

Aracınız
Civic EK
Honda civic 97 model otomatik aracımız var şanzıman yağını degiştirmek istiyoruz piyasada hangi yağlar ve markalar uygundur orjinal veya çok kötü olmuyacak yağ öneriniz varmıdır.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Normalde hiç düşünmeden orjinal Honda DW-1 tavsiye ederdim ancak 97 model araçta hangi yağ kullanılır tam emin olamadım :unsure:
@h.k_Ahmed ve @İsmail Beşiroğlu hocalarımdan görüş almak lazım :)

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Honda dw1 de aslında geriye dönük uyumlu ancak yetkili servislere danışmak lazım hocam belki onlar daha iyi bilir. Ben pc başına geçince bir göz atarım elbette.

Aracınız
Civic ES7 2001
Honda civic 97 model otomatik aracımız var şanzıman yağını degiştirmek istiyoruz piyasada hangi yağlar ve markalar uygundur orjinal veya çok kötü olmuyacak yağ öneriniz varmıdır.
Eski aracım 98 ies te dw1 kullanmıştım

G3421 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Orjinal honda dw1 en uygunu. Benzer araçlarda bu kullanılmış ve daha pürüssüz geçişler elde edilmiş. 96 accord a, 97 civic e, üstte arkadaş da 98 civic ile kullanmış sağ olsun yazmış. Yani oem yağ - orjinali kesin uyumlu diyebiliriz şu anda.

Tabi burda uyumlu ve uygun fiyatlı olanlara değinmemiz gerekiyor. valvoline maxlife atf, dw1 veya z1 uyumludur. Eneos eco atf yine benzer şekilde... Ancak katkıları farklı, kaynama ve donma da öyle. Bu farka rağmen kullanan ve memnun olanlar var. Şu anda 3lt 380e orjinal görüyorum n11 de. Valvoline litresi 60tl. Burası Amerika gibi uygun fiyatlı parça ve araç olsa risk alınırdı ama bu zamanda mantıklı değil.

Yine de ilk mesajda dediğim gibi yetkili servise bir danışın, bir kaç yetkili servis de olur. Onlar tecrübe edip geri dönüş almıştır.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic EK
Teşekkür ederim herkese dediginiz gibi internettekilerin orjinal olup ol ol olmadıgı belli bile degil orjinal diye aldıgımız yağ sahte çıkmıştı en iyisi bir servise danışmak dedigibiz gibi.

Geri