Honda CRV 2020 Fazla Yakıt Tüketimi 1.5 Benzin Turbo Vtec

Aracınız
Honda CRV
Merhabalar ;

2020 1.5 benzin turbo vtec CRV aldım 2 ay önce . Rodaj v.s denildi araç şehir içi 8 , şehir dışı 6 litre gösteriyordu listede.
Ancak araç ilk sürdüğümde 13 - 14 litre arası değişiyordu yakıt tüketimi.
2. ayım ve 1.800 km de düşmesi gerekirken tüketim 16 - 17 -18 LİTRE lere çıktı. boşta çalışırken durduğu yerde 18 litreye çıkıyor göstergede. 1 depoda 290 km gidiyor 315 TL .
2-3 hafta önce servise götürüp yakıt tüketimini özellikle kontrol edin dediğimde " tüketimi ve motoru iyi durumda " dediler.
17-18 litreden 6-7 litrelere düşermi gerçekten ???

apoduman42

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2020
Merhabalar ;

2020 1.5 benzin turbo vtec CRV aldım 2 ay önce . Rodaj v.s denildi araç şehir içi 8 , şehir dışı 6 litre gösteriyordu listede.
2. ayım ve 1.800 km de düşmesi gerekirken tüketim 16 - 17 -18 LİTRE lere çıktı. boşta çalışırken durduğu yerde 18 litreye çıkıyor göstergede. 1 depoda 290 km gidiyor 315 TL .
2-3 hafta önce servise götürüp yakıt tüketimini özellikle kontrol edin dediğimde " tüketimi ve motoru iyi durumda " dediler.

Merhaba hocam. Benim aracımda Civic 1.5 exe+. Tam 40 litre yaklaşık 280 TL 585 km yaptım. Ekran da ortalama 6.0 tüketim yazıyordu. Ben buna acaba fazlamı diye düşünürken sizin mesajı okuduktan sonra bir değişik oldum.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
CRVnin kasası ağır, eğer aracı da sakin ve dikkat etmeden kullanıyor, rolantide de ara ara bekletiyorsanız bu şekilde yüksek yakıt tüketimi ile karşılaşmanız maalesef olası, hatta normal.
Bu nedenle CRVnin 1.5 Turbosundan ziyade bir önceki kasadaki 1.6 Dizel Otomatiği 2.elde daha fazla talep görüyor.

S

Silinen üye 20336

Guest
Merhabalar ;

Merhaba;
Aracınız hayırlı olsun.

Şanzıman manuel mi?
Belirttiğiniz yakıt değerlerine bakınca CVT şanzıman olduğuna pek ihtimal vermiyorum... Bu değerler olmaz demiyorum ancak sürekliliği olmamalı. Çünkü tüketimin azami olması için en kötü senaryo arada bir denk gelir:) Yok her gün denk geliyorsa maalesef yanlış motor tercihi sonucuna varılır ki umarım öyle bir şey yoktur.

-Öncelikle lastik havalarını kontrol etmenizde fayda var.
-Hava filtrenizi ve motor yağ durumunu kontrol etmenizi/ettirmenizi öneririm.

Araçlarda motorun “tork değer/devrine ” göre ekonomik vites değiştirme aralıkları değişkenlik gösterecektir. Bu nedenle araç manuel şanzımanlı ise vites değiştirme alışkanlıklarınızı gözden geçirmeniz yararlı olabilir.

Uzun sürmeyecek şekilde; şehir içi, dur kalk, rampa yukarı, sert gaz gibi şeylerin hepsi bir araya bile gelse tüketimin 18 litre göstermesini beklemem kendi aracım 1.5T CVT RS’de. Ancak soğuk motorda, uzun süre rölantide beklemeyle ve şehir içi çok düşük hız ortalamalı bol dur kalklı uzun süren kullanım senaryosunda olacak bir değer gibi... CRV’nin özellikle şehir içinde ağırlık ve şehirler arası yollarda rüzgar direnci dezavantajı var tabiki Civic’e göre.

Şehirler arası tüketim ölçümleriniz de var mı?

Kazasız sürüşler dilerim.
Keyifli forumlar.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FC5 2017
Merhaba;
Aracınız hayırlı olsun.

Şanzıman manuel mi?
Belirttiğiniz yakıt değerlerine bakınca CVT şanzıman olduğuna pek ihtimal vermiyorum... Bu değerler olmaz demiyorum ancak sürekliliği olmamalı. Çünkü tüketimin azami olması için en kötü senaryo arada bir denk gelir:) Yok her gün denk geliyorsa maalesef yanlış motor tercihi sonucuna varılır ki umarım öyle bir şey yoktur.

-Öncelikle lastik havalarını kontrol etmenizde fayda var.
-Hava filtrenizi ve motor yağ durumunu kontrol etmenizi/ettirmenizi öneririm.

Araçlarda motorun “tork değer/devrine ” göre ekonomik vites değiştirme aralıkları değişkenlik gösterecektir. Bu nedenle araç manuel şanzımanlı ise vites değiştirme alışkanlıklarınızı gözden geçirmeniz yararlı olabilir.

Uzun sürmeyecek şekilde; şehir içi, dur kalk, rampa yukarı, sert gaz gibi şeylerin hepsi bir araya bile gelse tüketimin 18 litre göstermesini beklemem kendi aracım 1.5T CVT RS’de. Ancak soğuk motorda, uzun süre rölantide beklemeyle ve şehir içi çok düşük hız ortalamalı bol dur kalklı uzun süren kullanım senaryosunda olacak bir değer gibi... CRV’nin özellikle şehir içinde ağırlık ve şehirler arası yollarda rüzgar direnci dezavantajı var tabiki Civic’e göre.

Şehirler arası tüketim ölçümleriniz de var mı?

Kazasız sürüşler dilerim.
Keyifli forumlar.
manuel daha az yakar hocam

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
1.5 CRV araçların tümü otomatik ve 4*4 olarak satılıyor ülkemizde. Bu nedenle aracın manuel vitesli olması mümkün değil. Aracın 4*4 olması ve ağırlık dezavantajı nedeniyle civiclerden fazla yakması gayet doğal. Bende de 2020 CRV var, aracım şu anda 1600 km'de ve ortalama yakıt tüketimim 8.5 lt görünüyor ekranda. 1600 km nin 600 km si şehir dışı. Aracı kısa mesafe, yoğun trafikte seri kullandığınızda tüketim yükseliyor ama yine de bu kadar yüksek olmaması lazım.

Aracınız
Honda CRV
Merhabalar tekrardan, araç 5000 km de oldu 2020 crv 1.5 turbo otomatik 4x4 ... 13-14 lt yakıyorum şehir içi. Ancak 1 defa 2 günlük 8.9 9.0a düştü. 1-2 hafta da 10 lt civarında durdu. Çok sürmeden tekrar 13 14 litrelere çıktı. 8.5 litre yakıyor demişsiniz, daha da az yaksın . Bir ayarı mı var , yani 4x4 ayarlanıp 4x2 ye fln düşürülüyor mu. Yani tüm filtreler de temiz. Başka arkadaşıma da kullandırıyorum, keza oda çok yaktığını söylemekte. Bir passat ile aynı ağırlıkta araç. 8 litre civarı yaktığını söyleyenler oldu. Servis de ısrarla motor ve yakışının iyi durumda olduğunu söylüyor. Motor garantisi bozulmadan gaz taktırayım diye servisle görüştüm BRC firması 20bin TL lpg fiyatı verdi. 8lere düşse kesşe hiç düşünmiycem de. Jeep bu yakar diyorlar aracı tanımayanlar ancak kullananların da çoğunluğunda da yakıt az yakıyor. Arada kaldım.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Merhabalar tekrardan, araç 5000 km de oldu 2020 crv 1.5 turbo otomatik 4x4 ... 13-14 lt yakıyorum şehir içi. Ancak 1 defa 2 günlük 8.9 9.0a düştü. 1-2 hafta da 10 lt civarında durdu. Çok sürmeden tekrar 13 14 litrelere çıktı. 8.5 litre yakıyor demişsiniz, daha da az yaksın . Bir ayarı mı var , yani 4x4 ayarlanıp 4x2 ye fln düşürülüyor mu. Yani tüm filtreler de temiz. Başka arkadaşıma da kullandırıyorum, keza oda çok yaktığını söylemekte. Bir passat ile aynı ağırlıkta araç. 8 litre civarı yaktığını söyleyenler oldu. Servis de ısrarla motor ve yakışının iyi durumda olduğunu söylüyor. Motor garantisi bozulmadan gaz taktırayım diye servisle görüştüm BRC firması 20bin TL lpg fiyatı verdi. 8lere düşse kesşe hiç düşünmiycem de. Jeep bu yakar diyorlar aracı tanımayanlar ancak kullananların da çoğunluğunda da yakıt az yakıyor. Arada kaldım.
@ozgur-35 hocamda Crv var. Kullanıcı yorumu daha sağlıklı olur.

kayhanbozkus

0
Yönetici
Bende Tucson 1.6 TGDI var aracimda sivi sistem lpg mevcut lpg'de aracim 11-12 lt yakiyor bence sizin yakit kesinlikle normal degil.

SM-G965F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri