HONDA İLE UZUN YOL TECRÜBELERİ ?

Şehir içi bir şekilde aracınız eskide olsa herhangi bir sıkıntıda halletmek daha kolay, ancak uzun yol öyle değil sizin hondanız ile yaşadığınız olumlu olmusuz uzun yol tecrübeleri neler ? Sizi hiç yolda bıraktımı ? Ya da iyiki honda almışım dediğiniz durumlar oldu mu ?

EK1 - ES7 - EP2 - FD6

Ozzi

0
Aracınız
Civic FD6 2009
Fd6 aracımı alalı 15 ay oldu. Bu 15 ay içerisinde Bursa-İstanbul / Bursa-Eskişehir (2 defa) / Bursa- Antalya uzun yol yolculuklarım oldu. Ciddi bir şekilde yolda bırakma durumu olmadı. Çoğu virajlarda diğer araçlar fren yaparken ben ayagım gazda dönüyordum. Viraj dengesi çok iyi. Aracı aldığımdan bu yana hiç bir şekilde yoldan çıkarma veya savurma-kayma durumları yaşamadım. Arka yolcu kısmının ortasında şaft tüneli olmadığı içinde arkadaki yolcularda çok rahat şekilde seyahat ediyorlar. Sadece rampaları tırmanırken biraz bayılıyor o kadar.

j c K

0
Aracınız
Civic FC5 2018
imzamda görülen ilk aracımla 120BİN KM yol yaptım 5 yılda .Bunun en az 30BİN kmsi öğretmen olduğumdan mütevellit yaz tatili uzun yol. Allah'a şükür bir kere bile arıza ışığı yakmadı bir kere bile yolda kalmadım. bu nedenle tekrar honda aldım.

Aracınız
Civic FC5 2020
imzamda görülen ilk aracımla 120BİN KM yol yaptım 5 yılda .Bunun en az 30BİN kmsi öğretmen olduğumdan mütevellit yaz tatili uzun yol. Allah'a şükür bir kere bile arıza ışığı yakmadı bir kere bile yolda kalmadım. bu nedenle tekrar honda aldım.

maşallah, inşallah bizde sorunsuz anlattıgınız şekilde binmek nasip olur.

hondaların şu bayılma olayı nedir ya?eline honda alan bayılıyor diyor..honda yokuşlarda bayılıyorrrrr..benim hondam hiç bayılmıyor..

SM-J700F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Genelde hondalar atmosferik motorlar olduğu için yokuşta 4 bin devir ve üstü kullanmanız gerekir böyle kullanılırsa hiç bir yokuşta bayılmaz

EK1 - ES7 - EP2 - FD6

Maşallah inşallah yeni hondanız ile de nice 120 binlere :)

EK1 - ES7 - EP2 - FD6

Fd6 aracımı alalı 15 ay oldu. Bu 15 ay içerisinde Bursa-İstanbul / Bursa-Eskişehir (2 defa) / Bursa- Antalya uzun yol yolculuklarım oldu. Ciddi bir şekilde yolda bırakma durumu olmadı. Çoğu virajlarda diğer araçlar fren yaparken ben ayagım gazda dönüyordum. Viraj dengesi çok iyi. Aracı aldığımdan bu yana hiç bir şekilde yoldan çıkarma veya savurma-kayma durumları yaşamadım. Arka yolcu kısmının ortasında şaft tüneli olmadığı içinde arkadaki yolcularda çok rahat şekilde seyahat ediyorlar. Sadece rampaları tırmanırken biraz bayılıyor o kadar.

bendede fd6 var izmir- marmaris arası uzun yola gittim gerçekten keyifli uzun yolda :)

EK1 - ES7 - EP2 - FD6

Aracınız
Civic FD6 2008
4 sene oldu alalı 5. Sigortayı yaptırıcam bu ay Türkiye’nin her köşesine gittim Doğu Batı Karadeniz Akdeniz çok şükür hiç sorun olmadı tabi aracı ilk sahibinden 50.000 km de aldım o yüzden tamirciye bile gitmedin çok şükür herkese kazasız belasız yolculuklar

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

mertk

0
Aracınız
2013 Elegance Fb7 var.

55 bin km dir kullanıyorum. Memur olduğum için babam zorla Honda aldırdı (kendisi de sanayide usta) uzun yolda arıza çıkarmamadığı içinmiş. Çok gezdiğimden ve Türkiyenin bir ucundan diğer ucuna sürekli izne gittiğimden. 55binin 40 binini şehirlerarası yapmışımdır. Çok şükür bir kere bile pişman etmedi.
Tek sevmediğim özelliği rampada bayılıyor. Onda da rampa başlamadan hızı yükseltip ardından vites düşürüp 4bin devir üzerine çıkarsan full yüklü iken dahi çekiyor.
Şimdi daha iyi araçlar alma durumum varken hala civic düşünüyorum. Sırf uzun yolda sıcak havada 300-400 kg yükle uzun süre 4-5bin devir bandında uzun rampalarda veya 150-180km bandında uzun süre gezdiğinde bile sıkıntı çıkartmadığı, ailemle beni yollarda rezil etmediği için.

Geri