Honda Otomobiliniz İle İlk Karşılaştığınız Problem Nedir ?

ywzckr

0
Sifir aldığınız da ne kadar süre problemsiz kullandınız ?

GM 5 Plus d cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam sifir aldim daha 4. Aydayim gördüklerim;
Torpido açma yerinden ve emniyet kemeri cikisindan cizirti yapiyor. Baskalarindada varmis bakima gidince duzelttiricem.
Ses 30 uzerindeyken telefonda konusulursa cizirti var daha az olursa trafikte duyamiyorsun
Sag on cam tweeter tam oturmadigindan bazen on cam biseye degdigini zannedip kapatsamda geri aciliyor.
Birkac kez geri vitese atinca kendi kendine stop etti.
Lastik basinci 26 ya dustu ama gosterge belirtmedi, bunu defalarca denedim ama calismiyor. Simdide bazen 32 iken bile calisiyor ikaz veriyor.
4. Ayinda 9000 km de rot balansa girdim sag on teker bozulmus saga cekme yapiyordu cok asiri bozuk degil yollar ama turkiyede duzgun denecek tek yer anayol zaten.
İlk aldigimda arac cok sessiz calisirdi zamanla lpg regulatoru rezonans yapmaya basladi aksam ve sabah erken saatlerde camlar kapaliysa dizel araba kullaniyorum saniyo binenler
Yakit konusu cok muamma samsunda sehir icinde 270km gidebiliyorum yol bos oluyor ama 30-40 anca gidebiliyorum. Sehirler arasi 110 ile 400-420 anca gorebiliyorum.
Not: arabami seviyorum honda turkiyeden pek memnun degilim, tek sikayetim ara hizlanma ve yokus performansi dusuk. Ama bu saydiklarim ilk yil olmamaliydi bence. 5 yil kullaninca neler basima gelecek bakalim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam sifir aldim daha 4. Aydayim gördüklerim;
Torpido açma yerinden ve emniyet kemeri cikisindan cizirti yapiyor. Baskalarindada varmis bakima gidince duzelttiricem.
Ses 30 uzerindeyken telefonda konusulursa cizirti var daha az olursa trafikte duyamiyorsun
Sag on cam tweeter tam oturmadigindan bazen on cam biseye degdigini zannedip kapatsamda geri aciliyor.
Birkac kez geri vitese atinca kendi kendine stop etti.
Lastik basinci 26 ya dustu ama gosterge belirtmedi, bunu defalarca denedim ama calismiyor. Simdide bazen 32 iken bile calisiyor ikaz veriyor.
4. Ayinda 9000 km de rot balansa girdim sag on teker bozulmus saga cekme yapiyordu cok asiri bozuk degil yollar ama turkiyede duzgun denecek tek yer anayol zaten.
İlk aldigimda arac cok sessiz calisirdi zamanla lpg regulatoru rezonans yapmaya basladi aksam ve sabah erken saatlerde camlar kapaliysa dizel araba kullaniyorum saniyo binenler
Yakit konusu cok muamma samsunda sehir icinde 270km gidebiliyorum yol bos oluyor ama 30-40 anca gidebiliyorum. Sehirler arasi 110 ile 400-420 anca gorebiliyorum.
Not: arabami seviyorum honda turkiyeden pek memnun degilim, tek sikayetim ara hizlanma ve yokus performansi dusuk. Ama bu saydiklarim ilk yil olmamaliydi bence. 5 yil kullaninca neler basima gelecek bakalim.

Bunlar eften püften şeyler aracın sağa çekmesine şaşırdım fd6 cıvıc kullanıyoruz ve izmirin yolları adeta köstebek yuvası gibi bırak sağa çekmeyi boşluk dahi yok

"Yüksek devir bandında yaşamaktır HONDA"

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

ywzckr

0
Bunlar eften püften şeyler aracın sağa çekmesine şaşırdım fd6 cıvıc kullanıyoruz ve izmirin yolları adeta köstebek yuvası gibi bırak sağa çekmeyi boşluk dahi yok

Hocam saygi duyarim fikrine kimine gore eften puftendir kimine gore onemlidir, bence sifir arac hemen sorun cikarmamali bu cogu insanin canini sikar. Dusunsene ceket aliyorsun defosu var, televizyon aliyorsun 1 tane ölü piksel var(hata sayilmiyor) bu ne ceketi kullanmana nede televizyonu kullanmana engel degil senin mantikla ama bunlar sorundur.
Kusursuz olmasini bekleyemem ama 4 ayda sorun cikartmamasi gerekir benim fikrim, Benden 2 ay once megane 1.6 lpg li aldi arkadasim hicbir sorunu yok hatta bizim araclara gore daha sessiz yol sesi filan yok, ben sunu farkettim turkiye montajli urunlerde sorun olma olasiligi yuksek, bir sonraki aracim turkiye uretimi olmamasina dikkat edicem.

Honda Otomobiliniz İle İlk Karşılaştığınız Problem Nedir ?

Hocam saygi duyarim fikrine kimine gore eften puftendir kimine gore onemlidir, bence sifir arac hemen sorun cikarmamali bu cogu insanin canini sikar. Dusunsene ceket aliyorsun defosu var, televizyon aliyorsun 1 tane ölü piksel var(hata sayilmiyor) bu ne ceketi kullanmana nede televizyonu kullanmana engel degil senin mantikla ama bunlar sorundur.
Kusursuz olmasini bekleyemem ama 4 ayda sorun cikartmamasi gerekir benim fikrim, Benden 2 ay once megane 1.6 lpg li aldi arkadasim hicbir sorunu yok hatta bizim araclara gore daha sessiz yol sesi filan yok, ben sunu farkettim turkiye montajli urunlerde sorun olma olasiligi yuksek, bir sonraki aracim turkiye uretimi olmamasina dikkat edicem.

Bu tür küçük kusurlar her araçta olabilir buradaki sıkıntı şu honda tr dahil türkiyede araç üretip türk halkına satanlar sanki türkiyeyi kolay lokma olarak görüyorlar mesela arkadaşım focus aldı sıfır araba boyalı çıktı ve ford otosan bunu kabül etmiyor senin yaşadığın durum motordan mekanikten zaten biz bir sorun yaşamıyoruz gayet sağlam ama en ufak bir şeyde bunlar kullanıcı hatası deniyor aynı şeyi honda yada x bir marka amerikada yapabilirmi ?

ywzckr

0
Bu tür küçük kusurlar her araçta olabilir buradaki sıkıntı şu honda tr dahil türkiyede araç üretip türk halkına satanlar sanki türkiyeyi kolay lokma olarak görüyorlar mesela arkadaşım focus aldı sıfır araba boyalı çıktı ve ford otosan bunu kabül etmiyor senin yaşadığın durum motordan mekanikten zaten biz bir sorun yaşamıyoruz gayet sağlam ama en ufak bir şeyde bunlar kullanıcı hatası deniyor aynı şeyi honda yada x bir marka amerikada yapabilirmi ?

Hocam bazi yerlerde ayni dusuncedeyiz, honda turkiye dahil servislerin bircogu vasat durumda, kötü yanı ise kullanicilar bu durumu kabullenmis. Konulara dikkat ediyorum forumda arkadaslar konusurken bile kiyasla yapiyorlar dsg sanzumana gore iyi, diger servislerde kotu, motoru saglam en azindan vb. bunlar sadece bize zarari olan seyler bu forumlari heryeri inceliyor adamlar farkinda degiliz, bunlar sikayetci degiller deyip bildiklerini okuyorlar. hakkimizi mahkemeyle ararken 1 yil bekliyoruz en az diye zaten mahkemeye kim vercek mantigiyla adamlar araclarimizi garanti disi birakiyor. Biz de eringeciz olasi sorunlarda hakkini mahkemeye tasiyan insan sayisi %1 ancadir, araci satip kurtulma derdinde herkes.
Amerikada sorun da oluyor mesela burger king de islak mendil neden verilmez islak mendili verdikleri amerikan vatandasi alerji yapan bi madde iceriyor ve bunu islak mendilin ustune yazmiyorlar adam dava aciyor milyon dolarlar gidiyor, o gunden beri islak mendil vermiyor adamlar. Amerikada yada baska yerde yasanan soruna cozum uretmek zorundalar. Her urunun sorunu olabilir bizim ulkede hukuk sistemi eskiden iyi degildi, şuan ise bildiğin kötü adalet yok seviyesinde. Firmalar buradan güç kazanıyor bizde eringeç davrandığımız için bu daha da kötüye gidicek zamanla. Şimdi aracı kotuluyorum sanıyor bazen insanlar hayir ben musteriyim hakkimiz neyse onu soke soke alacagiz kardesim, Ben hondayı severim motorsikletlerine bayılırım ama honda türkiyeyi tutumlarindan dolayi sevmem.
Arkadasin konuyu da baltaladigimiz yeter, kusura kalma hocam

Aracınız
Civic FC5 2018
Ben 2 ay önce FC5 dizel otomatik araba aldım. defalarca yokuş aşağı inince özellikle arabanın dervi yükseliyor ama gaza bastığımda araba gitmiyor bağırıyor. Gaza basmasam da araba bağırmaya başlıyor. Hergün her seferinde yaşamıyorum tabi bu sorunu. Videoya da aldım kısa bir süreliğine. Servise gittim düz yolda test sürüşü yaptık videoyu gösterdim makinaları tamirde olduğu için cihaza sokamadılar. Bana vites atmıyor olabilir dediler. Direksiyonun hemen arkasında manuel vites attıran tuşlar var. Onlarla vites attırdığım zaman sorun ortadan kalkıyor hem devir düşüyor hem vites artıyor. Acaba arabam yeni olduğpu için mi böyle bir sorun yaşıyorum. Diğert taraftan sorduğum birkaç yer bana arabada motor freni olduğunu yokuş aşağı inerken araba çok hızlanmasın diye motorun kendi freninin devreye girebileceğini söylediler. Arabam ZF şanzıman ama ne motordan ne şanzımandan çok anlamıyorum.

Aracınız
Civic FC5 2018
Evet vitesi arttırdığımda devir düşüyor ve arabanın bağırması motorun zorlanması geçiyor. Ama ani olarak hızlanmam gereken, çıkmam gereken bir trafik ortamında ne yapabilirim. Çünkü bu olay aniden oluyor zamanla kendiliğinden gider mi yoksa. Araba sonuçta otomatik, acaba vites atmada bir sorun mu yaşıyor. Bu sorun her başıma geldiğinde manuel olarak vites arttırıyorum.

Geri