Honda Türkiye Fabrikası 2021'de Civic üretimini durduruyor

Aracınız
Civic FC5 2018
Doğru biliyorsunuz , Honda TR de çalışan sayısı 770 kişi , 3500 rakamı İngiltere fabrikasının istihdam kapasitesi . Honda TR nin yıllık üretim kapasitesi 38.000 araç , İngiltere nin ise 160.000

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Buradaki isci sayisini arttirsan fazla sayida arac uretmek icin bantlari cogaltacaksin
O zaman uygun fiyata arac uretirsin.Amac bu degil ki parani direk ulkelerine gelmesini istiyor.

MI 5s cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Honda Türkiye'de Civic üretimini durdurmasının değişik yansımaları olabilir: Araç dünyada üretime devam edeceğinden Türkiye'ye satışa gelecek Civic modelleri daha pahalıya gelir ve fiyatlar artar. Bu durumun Civic 2.el fiyatlarını da artıracağını öngörebiliriz. Diğer yandan servis maliyetleri artacaktır, parçalar dışardan geleceği için. Fiyat ve servis pahalı olacağı için satış miktarı düşecektir.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Honda Japonya Genel Merkez basın toplantısı düzenlemiş, grafiklerden ne yapılmak istendiği anlaşılıyor ama dili Japonca :)
Sanki bu fabrika kapatma operasyonları elektrikli araçlara geçiş süreciyle ilgili gibi :unsure:

j c K

0
Aracınız
Civic FC5 2018

alfa

0
Üretimi ülkemizde bitirebilir. Bu firma stratejisini ilgilendiren bir hamle. Naçizane görüşüm “Honda pazardan çekiliyor.” haberi geline kadar hondadan başka arabaya binmem.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2012
Keşke ülkemde bu kadar istihdam ihtiyacı varken yetkililer fırsat bulup da Honda ile müzakereler yürütebilse.

Sedan modeller, genel politikaya uyarak merkeze toplanıyor olabilir. Ancak hazır pazara bu kadar yakınken ve iş gücü maliyetleri açısından Avrupa'dan hala daha uygunken hatları revize ederek veya mevcuda ilave edilmesi için teşvikler sunularak elektrikli, hibrit ve diğer yakıt türleri için alternatif ürün hatları kurdurulabilse keşke. Sonuçta bunlara tamamen hesap işi ve çok yüklü nakliye maliyetinden kurtulmak cazip olacaktır.

Türkiyeden çekilme ya da fabrika kapatma gibi bir durum söz konusu bile değil türkiye fabrikasında hybrit araçlar üretilecek cıvıc japonyadan gelecek bu kalite artması adına çok iyi bir durum kötü olan insanlar işsiz kalacak , ne oluyor bilmiyorum dünden beri bir yaygara koparıldı wv golf, opel astra, vb.. burdamı üretiliyor, honda türkiyeden çekiliyormuş haberi yaydılar yalan olduğu kısa zamanda anlaşıldı

vtec kicked in yo !!!

mbsd

0
Kalite artarsa neden satisi dussun ? Saydiginiz markalari yada Honda'yi sadece ulkede uretimi var diye mi tercih ediyorsunuz ?

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316
Kullanıcı için buda bir sebeptir diye düşünüyorum. Üretimi burada olmayıp pazarda ciddi yeri olan markalar var. Bunlar genellikle de Alman... Fakat üretimi burada olmayan pazarda çok da yer bulamayan markalar da var bunlarda genellikle uzakdoğu japon markaları. Bunlar kötü marka mı hayır kalitesiz mi hayır. Ama insanlar birşekilde bunlardan uzak duruyor. Muhtemelen tamir- onarım süreci parça sıkıntısı s sebeplerle. Şahsi düşüncem bu. Honda fiyat-performans bakımından pekçok kullanıcının tercihi. Dilerim diğer japon markaları gibi olmaz. Civic amiral gemisi gibiydi. Bir civic kullanıcısı olarak bu karara üzüldüm. Şahsi düşüncem bu yönde...

LND-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

mbsd

0
Fiyatlarda ne gibi değişiklik olur peki artar mi düşer mi
Ben 2. Ellerin düşeceğini düşünüyorum. Sıfır fiyatlarını tahmin etmek zor. Japonyadan geleceği düşünüldüğünde bu beni korkutuyor. Ama iç piyasa belirler gibi geliyor. Ama japonlar ben iç piyasayı takmam derse artar gibi duruyor. Benim gözümde...

LND-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri