Honda Türkiye Fabrikası Hk

Aracınız
Civic FB7 2013
Merhaba Honda severler. Honda Türkiye fabrikasını kapatacakmış bu konuda ne düşünüyorsunuz ? Mazda ve Subaru gibi 20-30 bin daha pahalı mı olacak, ikinci elde satarken sıkıntı mı olacak sizce 2020 den sonra Honda ' nın durumu ne olur yavaş yavaş Toyota' yı kapak atmak lazım ne düşünüyorsunuz bu konuda ? :censored:

Aracınız
Civic FC5 2018
Honda civic hb ingilterede üretim yaptiğı halde Türkiyede üretim yapan sedandan ucuz fiyatta fazla fark olacagini sanmiyorum en azindan birazdaha kaliteli uretim yapmiş olurlar bende 2018 civic kullanicisiyim ama ön kaputu acinca kaynak yerleri cok cirkin sanayideki ustalar daha iyi kaynak yapar bi yönden avrupada uretilmesi daha iyi en azindan birazdaha kakiteli olur

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Bence honda avrupada piyasayı çoktan toyotaya kaptırdı, o yüzden de üretip satılmasını beklemek yerine sipariş alıp kendi ülkesinde üretip öyle gönderecek gibi görünüyor. Araç ve parça tedariği konusunda sorun olacağını sanmıyorum sonuçta wolkvagen de siparişle geliyor ve satış rakamları,parça tedariği sorunu yok. Tek sıkıntı kullanıcıya o da istediğiniz araç için 3-5 ay beklemek gerekecek gibi. Bu sırada da kur farkından dolayı fiyatta da değişimler söz konusu olabilir.

06 HONDA 2234

Aracınız
Civic FK7 HB 2017
bu ülkede satış rekorları kıran ve honda dan her daim fazla satış yapan, ancak bana hitap etmeyen hiç ama hiç haz etmediğim otomobil modelleri üreten Volkswagen ve VAG grubunun Türkiye de fabrika namına bir tane çakılı çivisi hayrına yaptığı iş açtığı fabrikası yok iken ve çatır çatır araba satıp piyasada at koştururlarken ikinci eli altın gibi değer kazanırken bence honda fabrika kapatıyor diye hiç evham yapmayınız:)

Honda Şekerpınar daki fabrikasını petrol motorlu otomobil üretimini azaltıp elektrikli otomobil üretmek adına kapatıyor, çünki elektrikli otomobil üretimi daha az insan ve özkaynak ile halledilebilen bir şey. Belki ilerde petrol motorlu honda otomobil hiç üretilmeyecek. Fabrika kapanırsa fiyatlar neden uçsun ki? daha az çalışan insan ve az tüketilen kaynaklar ile üretilen mal ucuz olur. Elektrikli otomobili ucuza getirme düşüncesi bence.

Eski modellere yedek parça desteği elbette aynen kalacak, bunun yan sanayisi var, zaten gelen yedek parçalar çoğunlukla ithal fiyatları değişmez bence.

zaten motorsiklet ve jeneratör gibi honda ürünleri yıllardır dışarıdan geliyor. Olan bizim fabrikada çalışan işçiye olacak o kadar insan honda dan ayrılıp ne iş yapacak ben onu düşünüyorum

ve bu japonlar o kadar idealist felsefi karakterli tuhaf insanlar ki fabrikayı kapatma kararı aldıkları zaman Türkiye büyük millet meclisindeki Türkiye yönetimi başkanlar ve bakanlar honda bize gelip ağlamadı yalvarmadı sitem etmedi ekonomi kötü batıyoruz ediyoruz demediler para istemediler ayrıcalık istemediler niye kapatıyorlar ki acaba? durduk yere Allah Allah? diye meraklandılar evham yaptılar:) sonra kendileri gitti sormaya:) tabi bunlar bu şekilde olunca bir kat daha sevdim ben sahip olduğum honda larımı:)

Her köye gidişte fabrikanın önünden geçerim, yol ordan geçiyor çünki, kocaman fabrika, ucu bucağı gözükmüyor, 2006 da oraya iş başvurusu yapmışlığım bile var, kapanınca millet bahçesi yapmazlar heralde? ama yerli otomobil için yer arıyorlardı hah işte orası olur diyebilirler:) ama seçimlere denk gelirse olur o başka türlü olmaz tabi:)

Aracınız
Kendi sahsım a Toyota ya 55yasından once gecmem cunku kasası bana cok cazip gelmiyor. Mazda ya gecsem ne değişecek ki ikinci eli cok kotu servis coğu yerde yok. Dısarda usta bulmak cok zor...

F3111 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Kendi sahsım a Toyota ya 55yasından once gecmem cunku kasası bana cok cazip gelmiyor. Mazda ya gecsem ne değişecek ki ikinci eli cok kotu servis coğu yerde yok. Dısarda usta bulmak cok zor...

F3111 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Haklısın Toyota denilince emekli araci gibi bir algı var fakat son modeli olan Corolla Hybrid dıştan güzel oldu içten halen bir Civic değil bence ama yakıt olarak çok cazip geliyor bana yoksa Honda Civic tabiki daha güzel de. Honda Civic FC5 kasaya Hybrid yapacak mı ? Bu konuda bir bilgisi olan var mı ?

kayhanbozkus

0
Yönetici
Corolla Hybrid distan FB7'nin nerdeyse kopyasi :)
Haklısın Toyota denilince emekli araci gibi bir algı var fakat son modeli olan Corolla Hybrid dıştan güzel oldu içten halen bir Civic değil bence ama yakıt olarak çok cazip geliyor bana yoksa Honda Civic tabiki daha güzel de. Honda Civic FC5 kasaya Hybrid yapacak mı ? Bu konuda bir bilgisi olan var mı ?

SM-G965F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri