Honda üretimini kısmen durdurdu!

Aracınız
Civic FC5 2018

Honda Motor Co. küresel otomobil ve motorsiklet üretiminin bir kısmının siber saldırı nedeniyle durduğunu açıkladı.

Reuters’ın haberine göre Honda sözcüsü yaptığı açıklamada, şirket sunucularının fidye yazılımından etkilenmiş olabileceğinin düşünüldüğünü söyledi. Pazartesi günü gerçekleştirilen şüpheli saldırı nedeniyle kalite kontrol sistemlerinin zarar görmediğinden emin olmak isteyen Honda’nın bazı fabrikalarındaki üretimi durdurması, şirketin küresel üretimini etkiledi.

Şirket sözcüsü, bugün itibarıyla birçok fabrikada üretimin yeniden başladığını; ancak fidye yazılımının üretim sistemlerini kesintiye uğratması nedeniyle Ohio’daki ana fabrikanın yanı sıra Türkiye, Hindistan ve Brezilya’daki fabrikalarda üretim duruşunun sürdüğünü söyledi.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Japonların planladığı bir işten vazgeçtiği görülmemiştir ama pandemi süreci 2021 de muhtemelen fabrikayı kapatmayı ertelemeye yol açar mı diye sormadan da edemiyorum.

Araç zaten piyasada yok bu tür nedenlerle üretim tekrar düşecek..Her ay zamma devam etmek için bir bahaneleri daha çıktı.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

Honda Motor Co. küresel otomobil ve motorsiklet üretiminin bir kısmının siber saldırı nedeniyle durduğunu açıkladı.

Reuters’ın haberine göre Honda sözcüsü yaptığı açıklamada, şirket sunucularının fidye yazılımından etkilenmiş olabileceğinin düşünüldüğünü söyledi. Pazartesi günü gerçekleştirilen şüpheli saldırı nedeniyle kalite kontrol sistemlerinin zarar görmediğinden emin olmak isteyen Honda’nın bazı fabrikalarındaki üretimi durdurması, şirketin küresel üretimini etkiledi.

Şirket sözcüsü, bugün itibarıyla birçok fabrikada üretimin yeniden başladığını; ancak fidye yazılımının üretim sistemlerini kesintiye uğratması nedeniyle Ohio’daki ana fabrikanın yanı sıra Türkiye, Hindistan ve Brezilya’daki fabrikalarda üretim duruşunun sürdüğünü söyledi.

Bazı üyelerimiz de ürün siparişi veremediler. Demek ki asıl sebep buymuş.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Haberlerde sorun gün içinde çözülüp tekrardan üretime başlandı diye hatırlıyorum, kısacası sıkıntılı bir durum yok (y)

Aracınız
Civic FC5 2018
HONDA TÜRKİYE'DEN AÇIKLAMA

Honda Türkiye, Honda Motor Co'ya yapılan siber saldırıya ilişkin yazılı açıklama yaptı. Şirketten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Honda Motor Co tarafından siber saldırıya ilişkin yapılan açıklama sonrasında medyaya yansıyan haberler üzerine Honda Türkiye olarak bir bilgilendirme yapma ihtiyacı doğmuştur. Honda Türkiye, global operasyonlarda siber tehdit tespit edildikten sonra diğer ülkelerde olduğu gibi tüm operasyonlarını tedbir amacı ile 1 gün süreyle durdurmuştur. Yalnızca 8 Haziran 2020 tarihinde tedbiren durdurulan üretim, bugün (09 Haziran 2020) yeniden normal kapasitede planlı olarak başlamıştır. Honda Türkiye’de üretim şu an 2 vardiya olarak devam etmektedir."

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Birde başımıza bu siber saldırılar çıktı. Forumada arada bir saldırıyorlar bir çok botta geliyor. Sonra ortalık felç. Bunu yapanların ekranından burnunun ortasına bir yumruk çıkaracaksın sonra hastane hastane dolaşacak.

Aracınız
Civic FC5 2017
Birde başımıza bu siber saldırılar çıktı. Forumada arada bir saldırıyorlar bir çok botta geliyor. Sonra ortalık felç. Bunu yapanların ekranından burnunun ortasına bir yumruk çıkaracaksın sonra hastane hastane dolaşacak.

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri