Civic FC5 HONDA’yı taksi olarak kullanan var mı ?

Aramızda elbet taksici arkadaşlarımız vardır, honda cıvıc ya da başka bir honda modelini taksi olarak kullanmış ya da kullanmakta olan var mıdır ?

Milliyetçilik, milleti olmayanlar için faşizmdir. - Hüseyin Nihal Atsız

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam Türkiye'de 300.000 km. yapmış araca çöp muamelesi yapıldığı için çok kilometre görmek zor oluyor. Bu yüzden ne yazık ki kilometre düşürmeye gidiliyor!
Benim bildiğim en uzun kilometre yapan 90 model Honda Accord. Adam bildiğin aracın içinde yaşamış. Ne diyeyim helal olsun.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

WolfRaM

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
YouTube da görmüştüm, sıfır fc5 ticari taksi 1 yılda şanzıman kayışını koparmış şeklinde, servis 50bin küsur masraf çıkarmış vs, bilgisi olan var Mıdır acaba bu konuyla ilgili ?
Nasıl kopar o kayış :/

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Hocam Türkiye'de 300.000 km. yapmış araca çöp muamelesi yapıldığı için çok kilometre görmek zor oluyor. Bu yüzden ne yazık ki kilometre düşürmeye gidiliyor!
Benim bildiğim en uzun kilometre yapan 90 model Honda Accord. Adam bildiğin aracın içinde yaşamış. Ne diyeyim helal olsun.

Bu araçtan şu anda benim kuzenimde var kırmızı renk 2.0 motor. Araç 70bin km'de... Benzinli, 14-15lt benzin yakıyor şehiriçinde ve orjinal olmayan tek bir parçası yok. Araç otomatik ve ABS sistemi çalışmıyor bir tek. Kimi milyon yapıyor kimi 100bini görmüyor böyle:D

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bu araçtan şu anda benim kuzenimde var kırmızı renk 2.0 motor. Araç 70bin km'de... Benzinli, 14-15lt benzin yakıyor şehiriçinde ve orjinal olmayan tek bir parçası yok. Araç otomatik ve ABS sistemi çalışmıyor bir tek. Kimi milyon yapıyor kimi 100bini görmüyor böyle:D
Bizde asıl problem bakımları yaptırmıyoruz. Sonra motor neden böyle oldu. Şanzıman niçin bozuldu diyoruz. Tamircim anlatmıştı. Bir accord gelmiş. 70.000 km.'dir yağı hiç değişmemiş. Üst kapak komple simsiyah olmuş. Usta sahibine demiş. Yağını değiştiririm. Fakat motorun mahvolmuş diye haber vermiş. 5.000 km. sonra motoru eline almış tekrar gelmiş. Bu sefer ustaya sen motoru bozdun diye geliyor. Gülermisin ağlarmısın.

Aracınız
YouTube da görmüştüm, sıfır fc5 ticari taksi 1 yılda şanzıman kayışını koparmış şeklinde, servis 50bin küsur masraf çıkarmış vs, bilgisi olan var Mıdır acaba bu konuyla ilgili ?
Nasıl kopar o kayış :/

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Evet maalesef olmuş. Aşırı ve yüklü veya rampada aşırı kalkış gibi sebeplerden kopardığı söyleniyor. Yani cvt için aşırı yük ve ilk kalkışta aşırı yüklenmeden kaçının deniyor.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Bizde asıl problem bakımları yaptırmıyoruz. Sonra motor neden böyle oldu. Şanzıman niçin bozuldu diyoruz. Tamircim anlatmıştı. Bir accord gelmiş. 70.000 km.'dir yağı hiç değişmemiş. Üst kapak komple simsiyah olmuş. Usta sahibine demiş. Yağını değiştiririm. Fakat motorun mahvolmuş diye haber vermiş. 5.000 km. sonra motoru eline almış tekrar gelmiş. Bu sefer ustaya sen motoru bozdun diye geliyor. Gülermisin ağlarmısın.

Kesinlikle öyle. Misal ben de en son şanzıman ve hidrolik yağını değiştirtmiştim kuzene zorla, bilmiyor o da: "neden değiştirmek gerekli ki ?" diye sormuştu. İlgi ve bilgi edinmek için bir nebze olsun araştırıp aracı kullanmak çok önemli. Bunun gibi çok örnek var, aracı sadece kullanıp bir sorunu olduğunda anca servise ya da ustaya vs. gidenler gibi...

Geri