Civic FC5 İçerdeki Cızırtı

Merhaba arkadaşlar.2018 honda civic executive oto. Lpg li aracım var. Tek başıma oturduğumda hareket halindeyken sağ tarafta bir yerde ufak bir cızırtı var ama bulamadım bir türlü aynı sorunu yaşayan var mı? Teşekkürler

SM-G955F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Merhaba arkadaşlar.2018 honda civic executive oto. Lpg li aracım var. Tek başıma oturduğumda hareket halindeyken sağ tarafta bir yerde ufak bir cızırtı var ama bulamadım bir türlü aynı sorunu yaşayan var mı? Teşekkürler

SM-G955F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam bende de aynı problem vardı. Yolcu tarafı airbag yazan direkteki plastik parçadan geliyor ses. 2 sefer yalıtım yaptı servis hala devam ediyor problem. Tekrar götürecem

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

kskn

0
Aracınız
bende de aynı problem var özellikle biraz bozuk yollarda bir cızırtı var sol ve sağ kapı direklerinden sanki onun haricinde sunrooftan geldiğini düşündüğüm bir ses daha var. Serviste bunlara bir çözüm bulurlar mı acaba?

Aracınız
Civic FB7 2015
Benim araç fb7. O lânet cızırtı sesini çözmek için çok uğraştım, benimki sağ direkten geliyordu. Sağ direk kaplamasını söküp defalarca kendim yalıtım yaptım, direk kaplaması sökülü halde aracı kullanıp sesin kaynağını çözmeye çalıştım, fitillere falan silikonlu sprey sıktım ama nafile. En son geçenlerde buldum sesin kaynağını. Kapının metale dokunan ince fitilinin üst tarafından geliyormuş o ses, oraya silikon sprey sıkıca ses kesildi. Bahsettiğim fitili camı indirerek daha rahat görebilirsiniz. Herkeste sorun aynı olmayabilir ama çoğunun büyük ihtimalle oradandır diye düşünüyorum. Yalnız silikon spreyi abartmadan sıkmak lazım yoksa fitil çok yumuşarsa aşağı sarkabikir...

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Foto ile gösterme imkanınız varsa çok iyi olur.

Geri