Civic FD6 İlk Çalıştırmada Ön Taraftan Gelen Ses

Aracınız
Civic FD6 2008
Araç uzun süre bekleme yaptıktan sonra aracın ön tarafından değişik bir ses geliyor tak tak gibi biraz hareket edince geçiyor gerçi bu arabanın bütün sorunları ilk çalıştırma mesela fren tutmuyor ilk çalışmada rölanti de dalgalanma oluyor çözebilen de yok aldığıma alacağıma pişman oldum

PRA-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Kronik sorunları giderilmemiş bir araç almışsınız belli ki, farklı bir konudaki yazımı okuyun.

Ayrıca problemler için linkteki konuyu inceleyin, tak-tak gibi ses muhtemelen kayış gergisinin sesi, sizi yolda bırakmaz ama belirttiğiniz gibi ses yapar.
Rolantideki dalgalanmada subap ayarı ile alakalı yüksek ihtimal.

Aracınız
Civic FB7 2014
Lpgli ise araciniz ve daha once subap ayari yapilmadi ise mutlaka yaptirin.. aksi halde gazda rolanti dalgalanmasi ,stop etme sorunlari ilerler..
Araciniz kac km de ve daha once kayis gergi seti degismis mi? Ilk calismada anlik rolanti dalgalanir fakat sonra stabil durmasi lazim. 2-3 dakika gozlemleyin rolantiyi ilk calistirdiktan sonra dalgalanma devam ediyorsa subap ayari ve sonrasi lpg kalibrasyonu yaptirin..

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Bu ses bende de sadece sabahları ilk çalıştırdığımda oluyor.
Dün de markete gideyim dedim, araba çalışmadı. Takviye attık komşudan, aküyü geçen yıl almıştım, sanayiye uğradım hemen baktılar %80 performans, %40 şarjlı dediler. Biraz km yapmam söylendi. Başka bir şeyden mi kaynaklandı anlamadım.

Geri