İlk kez honda alıcaklara tavsiyeleriniz neler olurdu?

Ad Soyad
Efe Akman
Aracınız
Diğer Markalar
1999-2006 modellerde bir Civic satın almak istiyorum alırken nelere dikkat etmeliyim vtec olup olmadığını, dohc ya da sohc olduğunu nasıl anlarım cahilliğime veriniz bazı yerlerde de araştırmış olmama rağmen ikna edici cevaplar alamadım şimdiden teşekkürler

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam istediğiniz modellerin hepsinde vtec sistemi var. Fakat tarzları farklı. Mesela Doch çift egzantirikli, Soch tek egzantiriklidir. Honda'da performans istiyorsan Doch olandan bakmalısın. Siz hangi kasa ve motor gücü istiyorsunuz onu belirtin yardımcı olurum.

Ad Soyad
Efe Akman
Aracınız
Diğer Markalar
Hocam istediğiniz modellerin hepsinde vtec sistemi var. Fakat tarzları farklı. Mesela Doch çift egzantirikli, Soch tek egzantiriklidir. Honda'da performans istiyorsan Doch olandan bakmalısın. Siz hangi kasa ve motor gücü istiyorsunuz onu belirtin yardımcı olurum.

bana kalırsa es7 kasadan istiyorum ama mesela dohc sohc olduğunu nasıl anlarım hiç bilmiyorum bu arada teşekkürler cevabınız için.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
bana kalırsa es7 kasadan istiyorum ama mesela dohc sohc olduğunu nasıl anlarım hiç bilmiyorum bu arada teşekkürler cevabınız için.
Rica ederim. Es7 kasanın hepsi Soch vtectir. Ekonomi için üretilmiş motordur. (110 hp. 150 tork)
Fakat hantal bir araç değildir. 0-100 10 saniyenin altındadır. Donanım olarak zayıftır, fakat çok sanayiye uğramaz. Makyajlı Es donanımlı olandan almanızı öneririm. Otomatik vitesli olanlarıda var. Tork konvertörlü güzel bir şanzımandır. Manuel ise daha eğlencelidir. En önemlisi temiz kullanılmış bakımlı bir araç bulmak!

Ad Soyad
Can Ata Özbostan
Aracınız
Civic FB7 2015
1999-2006 modellerde bir Civic satın almak istiyorum alırken nelere dikkat etmeliyim vtec olup olmadığını, dohc ya da sohc olduğunu nasıl anlarım cahilliğime veriniz bazı yerlerde de araştırmış olmama rağmen ikna edici cevaplar alamadım şimdiden teşekkürler
Doch veya soch olduğuna kullanım kılavuzundaki son sayfalarda verilen teknik verilerden ulaşabilirsiniz. Arama motoruna honda civic kullanıcı el kitabı yazıp Honda'nın sitesinden indirip tüm verilerine ulaşabilirsiniz. Bana göre Alırken dikkat etmeniz gereken şeyler : kilometresi oynanmış mı? boya durumu ne ? airbaglar açılmış mı? Şasede podyelerde işlem var mı? Bunlara bakabilirsiniz. Motora kaçak testi yaptırabilirsiniz. Şuan aklıma gelenler bunlar.

Ad Soyad
Efe Akman
Aracınız
Diğer Markalar
Rica ederim. Es7 kasanın hepsi Soch vtectir. Ekonomi için üretilmiş motordur. (110 hp. 150 tork)
Fakat hantal bir araç değildir. 0-100 10 saniyenin altındadır. Donanım olarak zayıftır, fakat çok sanayiye uğramaz. Makyajlı Es donanımlı olandan almanızı öneririm. Otomatik vitesli olanlarıda var. Tork konvertörlü güzel bir şanzımandır. Manuel ise daha eğlencelidir. En önemlisi temiz kullanılmış bakımlı bir araç bulmak!
çok soru sordum fakat bir tane daha sorum olucaktı yani benim tercihim manuelden yana sanayide de araçla uğraşmak istemiyorum sadece performansı iyi olsun değişen durumu çok mühim değil sadece motoru sağlam olmasını istiyorum (nacizhane en azından benim fikrim bu şekilde) bir de ies olanları varmış sanırım 1999dan önce üretilen onlar dohc midir ya da hangi motor kodu dohc hangisi sohc olduğunu aşağıda yazan bir arkadaş olmuş kitapçıktan bakın diye ama her aracın kitapcığı mevcut olmuyor başka nasıl anlayabilirim iyi akşamlar :).

Ad Soyad
Efe Akman
Aracınız
Diğer Markalar
Doch veya soch olduğuna kullanım kılavuzundaki son sayfalarda verilen teknik verilerden ulaşabilirsiniz. Arama motoruna honda civic kullanıcı el kitabı yazıp Honda'nın sitesinden indirip tüm verilerine ulaşabilirsiniz. Bana göre Alırken dikkat etmeniz gereken şeyler : kilometresi oynanmış mı? boya durumu ne ? airbaglar açılmış mı? Şasede podyelerde işlem var mı? Bunlara bakabilirsiniz. Motora kaçak testi yaptırabilirsiniz. Şuan aklıma gelenler
değişen olması boya olması çok önemli değil ben sanayide pek uğraşmak istemiyorum bu yüzden motoru sağlam olsun o yeterli dediğiniz gibi kesinlikle kmde oynanma varmı yokmu onu iyi araştırmam lazım alırken teşekkürler cevabınız için.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Az km. Az sorun prensibiniz olsun.
Beyaz yada gümüş gri renk tercih edin.
Kaput tavan bagaj şase ve podyeler harici boya değişene fazla takılmayın. ( Hatasız tercih edilebilir, boyalı degisenli olacaksa da uygun fiyata alınmalı)
Fd6 1.8 executive hep içimde kalmıştır. Bu seri denenebilir. :)
Honda için elegance veya executive alinamayacaksa en az premium olmalı. ( Allah kimseyi CC'siz bırakmasın :) )

Moderatörün son düzenlenenleri:
Geri