Civic FD6 İlk marşta gelen cırtlama sesi çözüldü !!!

Aracınız
Bilgi amaçlı.
Marş sorunu !!!

Selam arkadaşlar.
Geçen gün aracım marş basmadı tık sesi geliyor başka hiçbir tepki vermiyordu çalışmıyordu.Bugün aracı bakıma çektik marş otomatiği arıza yapmış.Şuan zehir gibi ondan önce fd6 kasanın kronik sorunu olan ilk marşta gelen cırttt sesi sorunu vardı bakımda marş motoru yağlandı oda gitti.eğer bu ses geliyorsa aracınızdan bakıma sokun yoksa marş motorundaki parçalar zamanla hasar görüyor daha fazla maliyet çıkartmaması adına zamanında yaptırırsanız sizin adınıza iyi olur ne zaman nerde kalacağınız belli olmaz.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Gelen ses çalışan arabaya tekrar marş yapildigindaki gibi mi acaba benim araçta arasira marş yaparken böyle bir ses oluyor da onun için soruyorum

MI 6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Aynı sorun bende de vardı, yıllık bakımda servise söyledim, garanti kapsamında bakımı yapıldı, yağlama yapıyorlar.

Tesekkurler bilgilendirme icin. Gercekten her fd6 kullanicisi bunu tadiyor sanirim.
Ah o eylul ekim gibi baslayip mart nisan gibi biten ve ilk marstaki gijjjt diye gelen ses. Ankara icin bikere kapali otoaparka koymadim ertesi sabah uzun uzun giijjt seslerinden sonra zar zor calisti.
Hayir gercekten anlamiyorum bagzi seyleri mesela babamin araba 2005 clio benim fd6 2008 ikimzinki de 130 binde babamin begenmedigim clioda ne bu mars motoru sorunu oldu ne arka iki teker ustteb ice dogru yamuldu ne meshur fd6 gergi bilyasi sorunu oldu. Honda honda diyoruz sukur memnunuz lakin bukadar cok kronik sorun insani artik dusunduruyor. Ya bi mars motoru sorunu var bal gibi biliyor honda da ama fb7 de de devam ediyor kronikler hala. Bilerek mi duzeltmiyorlar arge mi yetersiz anlamadim.
Fd6 daki bu kronik sorunlar guzel bir kadindaki sivilceler gibi adeta.

2008 FD6 Otomatik Lpg

Hocam siz sorunlu araba görmemişsiniz ve hiç binmemişsiniz belli, arka teker yamuk dediğiniz fabrika çıkış kamber var araçta belli bir açıda

vtec kicked in yo !!!

Aracınız
Arkadaşlar kronikden ziyade bakım yapılmıyor araçlara bakımdan kaçılıyor benim aracım 11.ci senesinde ilk defa marş motoru söküldü usta gayet normal dedi herşeyin bir ömrü var aslında zamanında yapmadığımız herşey kronik sorun oluyor :) illaki vardır fabrikasyon hata ama 170 binde 11 yaşında aracım marş otomatiği arıza yapıyorsa hakkıdır diğer markalar 2-3 senede bir geliyor dedi marş motorundan

Bende onu anlamıyorum, bir parçayı yağlamak yerine takmak ne zamandan beri sorun oldu, arkadaşlar size nacizane tavsiyem başka markaların sayfalarına , forumlarınada üye olun sonra altınızdaki arabaların mükemmel değil ama kesinlikle sorunsuz olduğunu anlıycaksınız..

vtec kicked in yo !!!

Aracınız
Sesin sebebi yağsız kalması yağsız kalınca ses ve cazır cuzur ediyor yine bakım yaptırmıyoruz parçalara zarar veriyor kronik sorun oluyor aslında suç bizde.yine iyi dayanmış ben aldığımda ses vardı ara ara 7 bin km öyle bindim bu kadar dayandı .siz hiç triger zinciri değiştiren fd6 duydunuz mu ?

Ben duymadım, bu araçlar sadece bakım istiyor onuda yapmazsan artık araba binme yakında niye motor yağını değiştiriyoruz derlerse şaşmam :) nedeni ne biliyormusun, araba gerçekten seni sanayiden servisten uzak tutuyor unutuyosun yani oyuzden tık dedimi insanların garibine gidiyor :)

vtec kicked in yo !!!

Aracınız
Bakımlarını zamanında yaptırırsan sanayiye gitmezsin bu kadar basit :) balata disk takoz değişmek kronik sorun değil aslında 11 yaşında arabada kronik sorun demeleri garibime gitmeye başladı

Balata disk’e sorun diyen adamlara tek önerim var honda dan başka araba binmesinler onlara sorun diyen diğer markalarda kanser olur neyse

vtec kicked in yo !!!

Geri