İstanbul ' da Ticari Taksi olarak Çalışmış 450.000Km' de FC 5 Pas Çürük

FC5 çürür mü? Honda Cıvıc Çürür Mü?

• Evet çürür

Oy: 31 54.4%
  • Asla çürümez.

Oy: 7 12.3%
  • Biraz paslanır ama çürümez.

Oy: 9 15.8%
  • Tofaş mı bu çürüsün?

Oy: 10 17.5%
  • Çürük tarih oldu da biz mi yanlış tarihteyiz.

Oy: 5 8.8%

• Kullanılan toplam oy
    57

gunesec

Özel Üye
4 - 5 yılda böyle bir durum hiç normal değil. İstanbul nemli tamam da, deniz kenarı bir yerde yaşayanlarda aynı sıkıntı var mı ki? Mesela Mersin, Antalya... Aynı model aracı olanlar, deniz kenarında yaşayanlar bir kontrol edebilseler keşke. Karşılaştırmış olurduk

Aracınız
Civic FC5 2017
arac daha önce deniz suyu ile yıkandı mı ?
4 - 5 yılda böyle bir durum hiç normal değil. İstanbul nemli tamam da, deniz kenarı bir yerde yaşayanlarda aynı sıkıntı var mı ki? Mesela Mersin, Antalya... Aynı model aracı olanlar, deniz kenarında yaşayanlar bir kontrol edebilseler keşke. Karşılaştırmış olurduk
aynen o bölgeler de nemden dolayı arac bitiyor malesef ama İstanbul o kadar etkılı olmaz .. Bu aracdakı pas lar şahın gibi sankı arac bi yerden su almıs gibi sanki

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Çağrı Gül
Aracınız
Civic FE1 2021
Pas arabada kanser gibidir Allah kurtarsın

2020 fc5 elegance 1.6 benzin

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@taxı74 Öncelikle geçmiş olsun, tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Merkezin bu durumu kabul edeceğini düşünmüyorum, araca yapılan boya uygulamalarından dolayı bu durumun oluşacağını iddia edecekler. Keşke ilk aracı aldığınızda boya yerine kaplama uygulaması yapsaydınız Honda merkezin savunacak bir yanı kalmaz idi. Linkteki arkadaşımızda sizinle aynı zamanda aracını kaplatarak ticari araç olarak kullanmaya başlamıştı.

Aracınız
Civic FC5 2016
@taxı74 Öncelikle geçmiş olsun, tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederiz. Merkezin bu durumu kabul edeceğini düşünmüyorum, araca yapılan boya uygulamalarından dolayı bu durumun oluşacağını iddia edecekler. Keşke ilk aracı aldığınızda boya yerine kaplama uygulaması yapsaydınız Honda merkezin savunacak bir yanı kalmaz idi. Linkteki arkadaşımızda sizinle aynı zamanda aracını kaplatarak ticari araç olarak kullanmaya başlamıştı.

bu araçla aynı zamanda aynı bayiden teslim aldık. ben onlardan 15 gün sonra trafiğe çıkardım aciliyetim olmadığı için. Zaten bayiden aldığım raporda kaplamadan dolayı falçada çiziğinden pas yürümüş dediler. Oysa ki araç sadece dıştan stoplar hariç birşey sökülmeden boyandı. Zaten sorun dışta değil kapıların içinde cam direklerinin kapı kasasına kaynaklı olan birleşim yerlerinde.aracın hiç bir yerinde macun yada düzeltme kısacası kazası olmadı. sadece arka tampon değişti ki o da istanbul da kazadan sayılmaz.

Aracınız
Civic FC5 2016
Evet arkadaşlar yanlış okumuyorsunuz aracımız 450.000 km de ve İstanbul da Ticari takside çalıştı. Aracımız FC5 1.6 Elegance Manuel. Araçla ilgili şuana kadar hiç bir problem yaşamadık. İlk çıktığında aldığımız için bizimde C sütununda dalgalanmalar oldu. Şuan aracın üzerinde 4. fren balatası var. Ön ve arka diskleri hiç değişmedi. Ön takımda 2 defa ön amortisör değişti. Bir defa da salıncak ve askı rotları değişti. Ve bir kaç defa da kapı gergileri. 4 kere de baskı balata değişti. Olay bu kadar. Aracımızda yan sanayi hiç bir şey kullanmadık. Yağ olarak Petronas kullandık. Araç sürekli lpg ile İstanbul da çalıştı . Aracımızı Honda Damla dan 2016 yılında satın aldık. Kısacası İstanbul' da taksici bu aracı takıyorsa kalitelidir mantığıyla reklamını da biz yapmış olduk.
Tek ve en büyük problemimiz aracın kaportasında ki paslanmalar. Aracın sadece istanbul da arkadan başka bir aracın vurması nedeniyle tamponu değişti ve plaka olan kısmında düzeltme oldu.. bunun haricinde aracın hiç bir parçasında macun düzeltme vs yok.
Biz aracın taksiye takarken stoplar hariç hiç bir şey sökmeden sadece skoç ile mevcut boyası pütürleştirildi (boya tutsun diye) ve Fırında komple boyandı.
2020 şubat ayında aracı taksiden çıkardım. Pandemi sürecinde aracı boyattım ve şuan hususi araç olarak kullanmaktayım.
Şimdi esas sorunumuza gelelim.

Aracın 4 kapısı çürükler içinde. özellikle direklerin birleşim yerleri ve kapı üst fitillerinin oturduğu kısımlar.
Merak ve pandemi boşluğunda aracın 4 kapısının döşemesini söktüm. kapı içlerinde bulunan rol barlar bile çürümüş durumda.
Birde ön motor kaputunun iç kısmında bulunan kuşaklar üst saçla megesler kısmında ayrılmış durumda ve zırıltı yapmakta.

Bununla ilgili Honda Damla ya randevu alarak servise gittim. 40 dk sonra bana aracın kontrolünün bittiğini söylediler. Ve açıklamaları aracın giydirme olduğu ve giydirme sökülürken falçata çiziğinden aracın pas yaparak çürüdüğünü söylediler. Oysa ki aracımız komple dıştan yüzeysel boyalıydı. ve garantiden hiç bir işlem yapılmayacağını söylediler. Honda merkez ile görüştünüz mü diye sorduğumda ise evet yanıtını verdiler.Oysa o kadar kısa zamanda merkezdeki arkadaşlarla mailleşmeleri görüşmeleri imkansız olduğu halde doğruyu söylemediler. Merkezin haberi olmadığına eminim. İş emri kapanışını istediğim de ise o evrağı veremeyeceklerini illaki istiyorsanız 450 tl ekspertiz ücreti ödemem gerektiğini söylediler. Bende kabul ettim. Tam ilk girerken açılan evrağı iptal edeceklerken servis müdürü gelip danışmana ne yapıyorsun deyince: Beyefendi evrak istiyor ekspertiz için ücretli iş emri açtığını dile getirince Müdür hn. adamın evrağını ver deyince ödeme yapmadan iş emri kapanışını da almış oldum. Şimdi zamanım oldu en kısa zamanda Honda Türkiye ile yazışıp Şekerpınar fabrika da aracı inceleteceğim.

Ayrıca kapıların pas olan yerlerine rötuş lokal boya vs yaptırmadım ki daha önce işlem yapılmış demesinler diye.

Konuyla ilgili ayrıca forum sitesinde siz değerli honda kullanıcılarına durumu paylaşacağım.

Görünmeyen kısımların fotolarını yüklüyorum. birde görünen kısımları fotoğraflayıp daha sonra ekleyeceğim. Oralar göründüğü için çekmedim. Kapıyı açıp binerken gördüğünüzde arabaya binmezsiniz emin olun.

Ekli dosyalar

• IMG_1648.JPG
    IMG_1648.JPG
    110.2 KB · Görüntüleme: 207
  • IMG_1650.JPG
    IMG_1650.JPG
    70.5 KB · Görüntüleme: 204
  • IMG_1651.JPG
    IMG_1651.JPG
    89.5 KB · Görüntüleme: 207
  • IMG_1652.JPG
    IMG_1652.JPG
    67.2 KB · Görüntüleme: 207
  • IMG_1653.JPG
    IMG_1653.JPG
    59 KB · Görüntüleme: 208
  • IMG_1654.JPG
    IMG_1654.JPG
    89.9 KB · Görüntüleme: 208
  • IMG_1655.JPG
    IMG_1655.JPG
    65.2 KB · Görüntüleme: 202
Aracınız
bu araçla aynı zamanda aynı bayiden teslim aldık. ben onlardan 15 gün sonra trafiğe çıkardım aciliyetim olmadığı için. Zaten bayiden aldığım raporda kaplamadan dolayı falçada çiziğinden pas yürümüş dediler. Oysa ki araç sadece dıştan stoplar hariç birşey sökülmeden boyandı. Zaten sorun dışta değil kapıların içinde cam direklerinin kapı kasasına kaynaklı olan birleşim yerlerinde.aracın hiç bir yerinde macun yada düzeltme kısacası kazası olmadı. sadece arka tampon değişti ki o da istanbul da kazadan sayılmaz.

Cok kötü çok. Honda size sıfır araba vermesi gerekir bu fabrikasyon bir hata ama Türkiyede nerede.. Arabanız sarı renk iken varmıydı bunlar ? Başka bir FC5 tanıdıgınızın (taksi) olarak incelerseniz hatta bunu Video yapıp yayınlarsanız gerçekten büyük dikkat çeker. Bu arabalar havuzlara batırılır boyanmadan önce sonradan boyansa bile ki alakası yok bu olmaması gerekiyor. Bu pasların hemen önüne geçmek lazım yürür. Anladıgım kadarıyla yetkili servis bakımlı taksi olmasına rağmen.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Gökhan Bakkal
Aracınız
Civic FC5 2017
Genelde kaynak, birleşim ve civatalarda paslanma var. boya öncesi yüzey hazırlığında bir sıkıntı olmuş gibi duruyor. üretimde sizinle aynı banttan çıkan araçların kontrol edilmesi lazım. sizde bundan kaynaklı bir sorun varsa o banttaki tüm araçlarda olacaktır.

ama civataların paslanmasını nasıl açıklayabiliriz bilmiyorum. korozif bir maddeyle temas etmiş olması lazım o civataların.

Aracınız
Civic FC5 2018
aynı model hem deniz kenarı hemde nem olmayan yerde yaşayan arkdaşlardan foto bekliyoruz,fakat nemde büyük etken.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Bu kadar sürede böyle olması imkansız, bariz üretim hatası var.
Ben olsam buradaki fabrikayı öttürürüm, sonuç çıkmazsa japonya'ya kadar yazar çizerim. Fabrikanın bu hatanın arkasında durup çözmesi lazım.

Geri