Japon yapıştırıcısı döküldü. Çözüm bulamadım?

Aracınız
Civic FB7 2012
İyi günler . Aracın sol arka kapısına Japon yapıştırıcısı döküldü. Boyacıya götürdüm abi bu çıkmaz dedi. Sinirden arabayı satacak hale geldim. Var mı başına gelen çözüm bulan? Daha beter ederim diye pek ellemedim.

Ekli dosyalar

• 4C9E8B4B-B4CD-46A2-A446-74AF57D85269.jpeg
    4C9E8B4B-B4CD-46A2-A446-74AF57D85269.jpeg
    94.4 KB · Görüntüleme: 154
Çözüm
Su zımparası ile görünmeyecek şekilde çıkıyor.
Akan kısmı maskeleyip yavaşça zımpara ile fazlalık alınır ve bant sökülüp pasta cila atılır.
Uğraşmamak için çıkmaz diyorlar. Siz malzemeyi alıp 2-3 saatinizi ayırırsanız yapabilirsiniz.

Eski aracımın kırılan aynasını eski sahibi japonlamış ve kapı altına kadar almıştı. Bu şekilde göze batmayacak düzeyde çıkarmıştım.

Kolay gelsin.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Aracınız
Su zımparası ile görünmeyecek şekilde çıkıyor.
Akan kısmı maskeleyip yavaşça zımpara ile fazlalık alınır ve bant sökülüp pasta cila atılır.
Uğraşmamak için çıkmaz diyorlar. Siz malzemeyi alıp 2-3 saatinizi ayırırsanız yapabilirsiniz.

Eski aracımın kırılan aynasını eski sahibi japonlamış ve kapı altına kadar almıştı. Bu şekilde göze batmayacak düzeyde çıkarmıştım.

Kolay gelsin.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Çözüm
Aracınız
Civic FB7 2015
Zımpara vb. denemeden önce WD 40 ile çıkıp çıkmadığını deneyebilirsiniz. Çoğu yüzeyde yapıştırıcı ve yüzey arasına girip, yapışırıcının ayrılmasını sağlıyor. Boyaya zarar verecek bir malzeme de değil, sadece bu tür maddeleri yüzey sıcakken veya güneş altında uygulamamak gerek. Bir de yapıştırıcı zamanla belki kendisi de dökülebilir.

Aracınız
Civic FC5 2020
Öncelikle çok Geçmiş olsun ama başlık çok manidar olmuş bende kaza yada arıza oldu sandım japon döküldü deyince yapıştırıcı olarak değilde Honda nın japon markası olması manasında düşünmüştüm kendimi kandırılmış hissettim bunla geçmiş olsun iyi bir boya ustasından fikir almanızı tavsiye ederim

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Zamanla da çıkar bence o cok uzun tutunamaz boya üzerinde. Sıcak soğuk derken atar. Zımpara ve ince işlikik ile halledilebilir. Bununa kimse zaman harcamaz sizin yapmanız lazım. Özellikle sıcak havalarda bırakır kendini.. Boya ya gerek yok ya da arabayı satmaya

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Hiç elleme sakın. 1 kere kış görmesi yeterli, çözümü söylüyorum, kaynar sıcak su :) kendisi birden atıveriyor dökünce. havaların soğumasını bekleyin

Aracınız
Civic FB7 2012
Öncelikle çok Geçmiş olsun ama başlık çok manidar olmuş bende kaza yada arıza oldu sandım japon döküldü deyince yapıştırıcı olarak değilde Honda nın japon markası olması manasında düşünmüştüm kendimi kandırılmış hissettim bunla geçmiş olsun iyi bir boya ustasından fikir almanızı tavsiye ederim

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Kızarak yazdım ama aynen öyle de anlaşılıyor. Doğru diyorsun.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Ad Soyad
Miouzntat Soitourk
Aracınız
Civic FC5 2017
Japon yapıştırıcısını asetonla çözebilirsiniz, daha önceki aracımda maun iç döşemeye ilk sahibi japonla telefon tutacağı yapıştırmış sonra satarken cikartmis ama trimde çok miktarda japon kalıntilari vardı aseton hepsini çözdü

Geri