Kapı kenarları piano black oynaması

Ad Soyad
Emre
Aracınız
Civic FE1 2021
Arkadaşlar merhaba ön taraftan sağ ve sol kapılarda bulunan piano black şeritler bende müzik açınca ince ince ses cızırtı yapıyor silikon sprey aldım sıktım kesilmedi başına gelen var mı acaba

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

gunesec

Özel Üye
Sesi fazla açtığında kapı camları ve kapı içi kaplamaları müziğe eşlik ediyor zaten :)) bunun sebebinide camların ince olmasına bağlıyorum.

Camlar kalın olsa, trim parçalarına nasıl bir faydası olacak. O kadar abarttığınız kadar yok eşlik etme meselesi. Sizin araç biraz hor kullanılmış sanırım.😉

Camlar kalın olsa, trim parçalarına nasıl bir faydası olacak. O kadar abarttığınız kadar yok eşlik etme meselesi. Sizin araç biraz hor kullanılmış sanırım.

Cam kalın olsa kapı içindeki açıp kapatırken girip çıktığı yuva içinde oynama ve titreme yapmaz. Aracıma kendimden daha iyi bakıyorum (fe1 2022 182 hp) daha 9700 km de ve forumda aynı aracı kullanıp yazdığımın aynısını dile getiren çok kullanıcı var herkes mi arabasını hor kullanıyor

gunesec

Özel Üye
Cam kalın olsa kapı içindeki açıp kapatırken girip çıktığı yuva içinde oynama ve titreme yapmaz. Aracıma kendimden daha iyi bakıyorum (fe1 2022 182 hp) daha 9700 km de ve forumda aynı aracı kullanıp yazdığımın aynısını dile getiren çok kullanıcı var herkes mi arabasını hor kullanıyor

Hocam yazdıktan sonra fark ettim FE kasa olduğunu. Kusura bakmayın, taşlama gibi bir niyetim yok.🙂 Bende FC5 kasa var. Onunla kıyasladım. Bizim ufaklık yüksek ses seviyor ve o dediğiniz zırıltıyı duymuyorum ki kulağım ses konusunda iyidir.

Kapı içine yalıtım olabilir. Metal yüzeydeki ve haliyle kapı trim kısmındaki rezonansı keser.
Selamlar.

Hocam yazdıktan sonra fark ettim FE kasa olduğunu. Kusura bakmayın, taşlama gibi bir niyetim yok. Bende FC5 kasa var. Onunla kıyasladım. Bizim ufaklık yüksek ses seviyor ve o dediğiniz zırıltıyı duymuyorum ki kulağım ses konusunda iyidir.

Kapı içine yalıtım olabilir. Metal yüzeydeki ve haliyle kapı trim kısmındaki rezonansı keser.
Selamlar.

Tavsiyen için teşekkür ederim. Bu bahsettiğim arıza denecek nitelikte değil zaten . Genel olarak arabadan memnunum yürüyeninde sorun olmasın yeter diğer ufak tefek şeyler çözülür

Ad Soyad
Timur.S
Aracınız
Civic FE1 2021
arkadaşlar merhaba henüz temmuz sonu aldığım ve 10bin bile olmayan aracımın 2si ciddi rahatsız eden 1i idare edebileceğim sorunu bulunuyor ve biri tamda bu konuda bahsedildiği gibi yazan arkadaşın abartığını söyleyen üyemiz bence başına gelmeden keşke daha anlayışlı olsaymış cidden insanın canı sıkan bir durum üzerine bir üye çıkıp abartma gibi yorum yazınca muhakak karşı taraf hoşnutsuzluk yaşıyordur.

mercedes s500 değil clio 4den bu araca inmiş binmiş biriyim ve net diyebilirimki sağ cam sebebiyle sağ kapı kartonumdan deli gibi zırıldama gelmekte ve tamda diğer üyemizin yazdığı gibi o boyutdaki ciddi ciddi müziği 19-20lere açmam gerekiyorki bastırabilsin 15-16larda birebir teyp kadar ses üretiyor :(

cam olduğunu nedenmi düşünüyorum:

1) camı birkaç defa ısrarlı şekilde üst üste indirip kaldırınca birkaç dakikalığınada olsa geçiyor
2) camın raylarına silikonlu sprey sıkınca 1 hafta 10günlüğünede olsa ses tamamen ama tamamen ortadan kalkıyor ama 10 gün sonra aniden tekrar başlıyor ve hızla eski seviyesine çıkıyor.

araçta cam Llumar cam filmi var 1 numara acaba diyorum bundan kaynaklı olabilirmi? diğer şikayetçi üyelerimizinde aracında cam filmi mevcutmu?

Ad Soyad
İlhami akbulut
Aracınız
Civic FC5 2019
Sol kapı tarafında bende de bi zırıldama oluyor, kapıdaki zırıldamayı çözebilen varsa yazabilirse sevirim bende, ön göğüs trim sesi konusundaki yazışmalarda da arkadaşlar baya tattırmış zırıldama konusunu ama daha tam olarak çözüm bulabilen pek olmamış anladığım kadarıyla

Geri