Kaporta sorunu demir tozu

Aracınız
ABİLERİM MERHABALAR SİZLERE BİR KONU DANIŞMAK İSTİYORUM.BUNDAN YAKLAŞIK 3,4 SENE EVVEL 19,750 TL YE BEYAZ 119 BİNDE BİRTEK ARKA TAMPONU DEĞİŞMİŞ BASIK ORJİNAL BİR 2000 MODEL CİVİC 1.6 İES ALDIK ARAÇ İLK ALDIĞIMIZDA BU SORUN VARMIYDI HATIRLAMIYORUM.O ZAMANLAR 13,14 YAŞLARI ARASINDAYDIM TABİ YAŞ İLERLEDİKÇE ARAÇ SEVGİSİ DE İLERLEDİ ŞUAN 17 YAŞINDAYIM VE ARABAYLA BİRAZ DAHA İÇLİ DIŞLIYIM VE BU KONUDA ARABAYI HONDAYLA ÖĞRENDİĞİM İÇİN ŞANSLIYIM VELASIL KELAM SORUNUMUZ ŞU GEÇTİĞİMİZ AYLARDA ARABADA GÖZÜME TAKILAN BİŞEY OLDU ARACA YAKINDAN BAKINCA KÜÇÜK KÜÇÜK PAS BENZERİ NOKTALAR VARDI BABAMA SORDUM BU NEDEN BÖYLE DİYE ZATEN ELİNİZİ KAPORTAYA ATTIĞINIZDA Bİ PÜRÜZLÜK OLUYORDU.BABAM FABRİKADA ÇALIŞTIĞI İÇİN YAN FABRİKANIN DUMANLARIDAN DOLAYI OLDUĞUNU SÖYLEDİ NASIL GEÇİCEK BU DİYE SORDUM PASTA CİLA DEDİ ZATEN BABAMIN PASTA CİLA YAPTIĞINI GÖRMEDİM Bİ KAÇ KERE ELİYLE YAPTI ODA YETERSİZDİ BENCE.SİZCE BU PASTA CİLAYLA GEÇERMİ YOKSA İNŞALLAH GEREKMEZ ARACIN BOYANMASIMI GEREK NASIL DÜZELİR BU .duv..duv..duv.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=11680]orhannos57[/MENTION] Temizlemenin iki yolu var birincisi boya kili, ikincisi ironcut denilen demir tozlarına söken bir kimyasal.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Aracınız
Civic FB7 2015
ABİLERİM MERHABALAR SİZLERE BİR KONU DANIŞMAK İSTİYORUM.BUNDAN YAKLAŞIK 3,4 SENE EVVEL 19,750 TL YE BEYAZ 119 BİNDE BİRTEK ARKA TAMPONU DEĞİŞMİŞ BASIK ORJİNAL BİR 2000 MODEL CİVİC 1.6 İES ALDIK ARAÇ İLK ALDIĞIMIZDA BU SORUN VARMIYDI HATIRLAMIYORUM.O ZAMANLAR 13,14 YAŞLARI ARASINDAYDIM TABİ YAŞ İLERLEDİKÇE ARAÇ SEVGİSİ DE İLERLEDİ ŞUAN 17 YAŞINDAYIM VE ARABAYLA BİRAZ DAHA İÇLİ DIŞLIYIM VE BU KONUDA ARABAYI HONDAYLA ÖĞRENDİĞİM İÇİN ŞANSLIYIM VELASIL KELAM SORUNUMUZ ŞU GEÇTİĞİMİZ AYLARDA ARABADA GÖZÜME TAKILAN BİŞEY OLDU ARACA YAKINDAN BAKINCA KÜÇÜK KÜÇÜK PAS BENZERİ NOKTALAR VARDI BABAMA SORDUM BU NEDEN BÖYLE DİYE ZATEN ELİNİZİ KAPORTAYA ATTIĞINIZDA Bİ PÜRÜZLÜK OLUYORDU.BABAM FABRİKADA ÇALIŞTIĞI İÇİN YAN FABRİKANIN DUMANLARIDAN DOLAYI OLDUĞUNU SÖYLEDİ NASIL GEÇİCEK BU DİYE SORDUM PASTA CİLA DEDİ ZATEN BABAMIN PASTA CİLA YAPTIĞINI GÖRMEDİM Bİ KAÇ KERE ELİYLE YAPTI ODA YETERSİZDİ BENCE.SİZCE BU PASTA CİLAYLA GEÇERMİ YOKSA İNŞALLAH GEREKMEZ ARACIN BOYANMASIMI GEREK NASIL DÜZELİR BU .duv..duv..duv.
En temizi önce arabayı güzelce yıkayıp kil ile temizlemek, ardından tekrar yıkayıp 3D BDX, iron cut vb. gibi ürünlerle bir uygulama yapmak. Böylece kil işleminde gözden kaçan lekeler de ortadan kalkar. Bu kimyasallar uygun kullanıldığında hiç bir zarar vermez. Dikkat edilmesi gereken direk güneş ışığı altında ve kaput sıcakken uygulamamak ve kaput üzerinde kurutmamak. Kil ve pas giderici uygulamasından sonra da mutlaka cila yapmak lazım. Bu şekilde uygulama yaparsanız güzel sonuç alırsınız. Ha bir de eğer boya ve camlarda yıkamadan dolayı zamanla kireç lekeleri oluşmuşsa o da boya üzerinde pürüzlü bir his oluşturur. Kil yapmadan önce ilk yıkamada sirke uygulaması da yaparsanız çok daha iyi sonuç alırsınız. Sirke konusunda da yine dikkat etmeniz gereken kaputta kurutmamaktır.

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri