Civic FC5 Kaporta Üzerindeki Boya Tozu Nasıl Çıkar

Merhaba arkadaşlar, bi kaç gün önce aracımın bulunduğu ortamda demir korkuluklari boya tabancasıyla boyamışlar. Aracın camlarında ve kaportasında pütür pütür boya zerrecikleri var. Bu boya zerreciklerini en iyi kil çıkarır diyorlar. Pasta cila boya zerrelerini hep aracın boyasına katar diye önermediler. Daha önceden başına böyle bir şey gelen oldu mu. Ne tür bir çözüm önerirsiniz. Kil ile temizlenecekse de bunu nerden temin edebilirim, herhangi bir kil olur mu, yoksa şu markanın vs kili daha iyi dediğiniz bir ürün var midir. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

gunesec

Özel Üye
Merhaba arkadaşlar, bi kaç gün önce aracımın bulunduğu ortamda demir korkuluklari boya tabancasıyla boyamışlar. Aracın camlarında ve kaportasında pütür pütür boya zerrecikleri var. Bu boya zerreciklerini en iyi kil çıkarır diyorlar. Pasta cila boya zerrelerini hep aracın boyasına katar diye önermediler. Daha önceden başına böyle bir şey gelen oldu mu. Ne tür bir çözüm önerirsiniz. Kil ile temizlenecekse de bunu nerden temin edebilirim, herhangi bir kil olur mu, yoksa şu markanın vs kili daha iyi dediğiniz bir ürün var midir. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler

Hocam youtube da uygulamaları bir izleyin. Mavi renkli, kil hamuru diye aratın çıkar. Ben krom parçalar ve cam üzerindeki reçine, kireç kalıntısı üzerinde denedim gayet iyi sonuç verdi. Uygularken boş camsil şişesi içine su ve araç şampuanı sulandırmıştım. Kayganlık vermesi için.

Ad Soyad
mustafa akgül
Aracınız
Civic FC5 2021
Hocam komşunun arabasına yağlı boya damlamıştı tanıdık boyacı arkadaşı aradık selulezik tiner cıkarır dedi hırdavatcıdan aldık sildik hiç bişey olmadı cıkardı

mturker

Özel Üye

Gecmıs olsun ben kuş pıslıgıne dayanamazken bunu asla kaldıramazdım.
Arkadasların dedıgı gıbı tinerş bastırmadan dairesel sekılde uygulayın.
Camda olanları sıfır falçata ile yatık sekılde surerek cıkarta bilirsiniz cunku ben camdan Bı dunya silikon temizledim oyle keser alır.

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Fatih Altay
Aracınız
Civic FC5 2019
Tamponda bir karış yer için boyacıya bıraktım arabamı abi bitti gel al dedi gittim parasını verdim yıkayamadım tozlu kusura bakma dedi önemli değil ben yıkarım dedim yıkamaya gittim hemen toz bir türlü cıkmıyo baktım boya tozu istisnasız her yeri neyse mesele uzun bir kaç şey denedim en son çif. Denedim ufak ufak baktım cizmiyo az az beze dökerek tüm arabayı sildim pasta atmış gibi parladı araç beyaz farklı rengi cizer bilmem ufak ufak deneyip bakın

mturker

Özel Üye
Beyaz aracda cif işe yarıyor bastırmadan minik minik silince, sticker lekelerini çıkarttım bende ön kaputta vardı fb7 aracımda .şuan fc5 aracım da da var ama panjurda mat kısmında, ellemeye korkuyorum mat sonuçta, yikadikca fırcalandikca atar diye zamana biraktim.

RMX3263 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
AZİZ MURAT DİNÇER
Aracınız
Civic FC5 2021
Arkadaşlar peki rötüş boyası alan var mı? Ufak tefek deformeleri kapatmak istiyorum. Marka model tavsiyesi olan var mı? Vernik de almak lazım mı? Metalik gri renk.

ALP-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Fatih Altay
Aracınız
Civic FC5 2019
Arkadaşlar peki rötüş boyası alan var mı? Ufak tefek deformeleri kapatmak istiyorum. Marka model tavsiyesi olan var mı? Vernik de almak lazım mı? Metalik gri renk.

ALP-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Evet ben yaptırdım sanayide boya yapan yer var şöför kapısının ordaki etikette boya kodu var ona göre yapıp veriyo en az yüz gram yapıyolar 30 TL idi iki ay önce Vernik istemez küçük küçük rütüş sonuçta Tamponda biraz daha büyük yerleride yaptım sürtme vs sorun olmuyo marka model den kastını anlamadım boya markası diyosan markayı görmüyosün yapıp veriyolar ama boyacı tavsiyesiy ben şu markayı istiyorum dersen ayrı

Geri