Kaportada fırça çiziklerini ve ön cam silecek çiziklerini (iz) gidertme endişesi

Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar merhaba,

Aracım 2010 fd6 siyah renk. Belki önceki sahibinin ve sonra da benim fırça ile temizlemelerim sonrası kaportada ince çizikler mevcut.

Bunlara ek olarak ön camda silecek çizikleri artık geceleri görüş konforunu bozuyor. Bu hafta sonu tanıştığım özel servis para iade garantili ön cam çiziklerini %90, kaporta içinde neredeyse tamamını giderebileceği garantisini verdi, beğenmezsem para vermeyeceğım.

Instagram hesaplarından (hmstrk / Hamis Türk) benim araç için aşağıdaki fotoğrafları gördüm, işçiliklerini beğendim.

Endişelerim sonucu aklıma takılan asıl sorular şunlar ;

1- Kaportada uygulama sonrası inelecek olan vernik ilerde bana güneş yanıklarına neden olur mu ?
2-Ön camda fabrika çıkışı UV koruması var mı? Varsa işlem sonrası UV koruma bozulur mu? ( bu sefer torpida plastiği zarar görecek endişem var)

Screenshot_2019-09-16-09-03-06.png Screenshot_2019-09-16-09-03-14.png Screenshot_2019-09-16-09-03-21.png Screenshot_2019-09-16-09-03-35.png

Aracınız
Siyah araçlarda pasta cila ve boya koruma birlikte yapılır. Yoksa hem hare oluşur hemde dediğiniz gibi zamanla boyada solma meydana gelebilir. Kaliteli ürün şart ;)

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FD6 2010
Siyah araçlarda pasta cila ve boya koruma birlikte yapılır. Yoksa hem hare oluşur hemde dediğiniz gibi zamanla boyada solma meydana gelebilir. Kaliteli ürün şart ;)

Usta ile konuştum;
Yapacağı uygulamada boya koruma da yapacakmış. (Seramik değil). Hare konusunda da "ödeme yapmazsın"garantisi vermişti. Kaportadan 5 mikron kadar kayıp olacak, diğer uygulamalar gibi yakma olmayacak dedi.

Camdaki düzeltme için ise, pasta cila gibi değil tersine cama kendi yapı malzemesinden yedirerekbesleme yapılacak aşındırma olmayacakmış. (tarifinden seramik uygulama gibi birşey anladım).

Yaptırdıktan sonra durumu yine buraya aktarırım.

Tüm arkadaşlardan tecrübe ve yorumlarını bekliyorum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu işlemler için fiyat 450 tl, sizce fiyat nasıl?
(Pasta cila + boya koruma ( seramik değil) + ön cam silecek çiziklerinin giderilmesi)
Hocam boya korumayı mutlaka seramik yaptırın (y) Diğer boya koruma dedikleri aslında cila ve 3 ayda hiçbir etkisi kalmıyor.
Aslında sizin gibi mekanik işlemlerde tecrübesi olan kullanıcıların seramik kaplamayı da kendisinin çok rahat yapabileceğini düşünüyorum :)
Ama boya koruma uygulaması için kapalı alan gerekli. Yoksa uygulaması oldukça kolay ancak zaman alıcı, birazda tecrübe gerektiriyor.
Aslında yapacak kişiye kendi alacağınız boya korumayı uygulamasını isteyebilirsiniz olmazsa.

Benim bir tanıdığım bunu kendisi uygulamıştı ve oldukça memnun kalmıştı.

Meguiars'ın daha uygun fiyatlı şu ürünü de var.

Kendim güzel bir polisaj sonrası bunları uygulamayı düşünüyorum ama kapalı garaj ve zaman sorunum var biraz :(

Ek: Piyasada 1000 tl.ye yapılan boya korumada kullanılan malzeme de aslında bu,

Aracınız
Civic FD6 2010
Kaportaya bazı çizikler için polisaj denemiştim,çizikleri hallettim ama hare bırakmışım, daha sonra farklı bir gün ışığında farketmiştim. Hakkını vereceğim polisaj malzemelerini temin etmek de ayrı bir bütçe. Bu görüştüğüm adamda pamuklu başlık vardı. Ki zaten kapalı alan şansım yok. Ufak tefek işler için yine kendim yaparım ama tüm araba için ehline bırakmak benim için daha iyi olacak.

Seramik kaplama için ise neredeyse bir 450tl daha çıkacak, belki daha sonra yaptırırım. Zaten yukarıda bahsettiklerim için 450tl nasıl bir fiyat daha orada emin değilim :) pahalı mı değil mi ?

Aracınız
450 liraya boya koruma yapacaksa (kaliteli malzemelerle) bedava.

Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar selam,

Yukarıda bahsettiğim uygulama iptal oldu. Sonuç yazamayacağım, konuyu okuyup sonuç bekleyen/bekleyecek arkadaşlar için yazıyorum.
(servis kendince bir neden ile gelmeyeceğimi sanmış başka bir araç almış, belki önümüzdeki kış geçip yaza girerken yaptırırım artık, acelesi yoktu zaten).

Geri