Kararsızım lütfen yardımcı olun.

Shanex

0
Aracınız
Arkadaşlar henüz bir araç sahibi değilim. Fakat ilk aracımı alıcam ve bu civic olmasını istiyorum. Kafama takılan sorular ve bu işlerden pek anlamam açıkçası bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Şimdi..

Aklımda ve gönlümde 1.6 v-tech sport veya 1.6 LS var fakat kilometreleri bi hayli yüksek ve beni bu konuda korkutuyor. Neye göre karar vermem gerekiyor.

Geçenlerde sahibinden bir araç buldum. 1.6 v-tech sport 2003 model ve kilometresi 52.000'de ve fiyatı 35 bin TL biraz çekimser kaldım. İçimden parayı bas al diyor ama ya elimde kalırsa korkusu var. Biraz yardımcı olur musunuz bana ?

Civic elinde kalmaz km sıkıntı değil bence 260binde satılmış araç biliyorum 2007 otomatik civic..ki in en kötü 500 yeterki bakımını düzgün yaptir

memspe

0
Aracınız
Civic FC5 2018
247 bin kmdeki 2005 Civic ES'i 2013 Civic ile bayide takas ettim, km sorun olmadı ama km artıkça bakım masrafları ve potansiyel arızalar artıyor, bunuda unutmamak gerekir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Tavsiye edebileceğin bi model var mı şunu al diyebileceğin ?

Civic sport dediğiniz tek kapılara bulaşmayın ikinci eli çok zayıf sizi üzer.
Es7 kasa alabilirsiniz 200-250 bin km de araç bakımlı ise sıkıntı olmaz, 15 yaşında 50bin km deki araçtan şüphe duyun kmsi ile oynanmış olma ihtimali çok yüksek.

hangi konuya yazayımda gece gece kimi bulayım diyordum birde baktım tam benim aradığım konu, şuan elimizde insigniamız var, fakat babanın arabası bende kendime bi civic almak istedim ve başladım aramaya şükür ki aracının arkasında duran birisiyle anlaştım nasip olursa yarın (05,04.2017) gidip bakıp alıcam, şimdi sizlere sorum arac aramaktan fazla vaktım olmadı arac 2012 model fb7 kasa, yarın servis kontrölünü yaptırıcaz inşallah, bana tavsiyeleriniz nedir ne nereden anlaşılır bu saatte ayakta olan varsa konuya bi el atsa

Aracınız
Honda da motoru sikinti etmeyin. Diger arabalara bakacaksaniz bir durun derdim ama bunlarin motoru 500 600 bin km problem cikarmadan gidebilecek durumda dizayn edilmistir. 200 250 binde motor yiyende var fakat bu arabalar surekli kisa mesafe yaptiklari icin motor asinmasi fazla oluyor. Soguk motor en az 10 km yapmali, bu demek oluyor kisa mesafelere mecbur kalmayinca araba kullanmamak. Evladiyelik istiyorsaniz bu sekilde kullanmalisiniz. Ben honda da calisiyorum, japonlar hata yapilmasin diye butun trimleri, telikleri parcalari ona gore tasarlamis. Cok zor hatali montaj yapabilmeniz, ben sizin kullandiginiz eco civicleri yapiyorum tankciyim yani :) 2016 FB7 sahibiyim ayni zamanda. Malzeme kalitesi ve konfor cok on planda degilse mutlaka alin kullanin. Suspension cok serttir mesela, yukledikce orijinalinden negatif kamber olur araba :)) Fd6 larda oyledir. Paranizi aksesuarina harcarsiniz cocuk gibi sunu da yaptirayim bunuda yaptirayim dersiniz uzar gider, Honda sahibi olmak park ettikten sonra bile arkasindan uc dort kere bakmak demektir. :) Cok yakar benzinde ama saglamdir, unutmayin motorun sikistirma orani ne kadar artarsa o kadar omru azalir. Rahat calisan motorlar 20 yil sonra bile tek marjda calisiyorsa sebebi iyi beslenmedir. :D

SM-T800 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri