Kasko hasar sonrası ödeme (yardım)

Arkadaşlar merhaba..
Kışın çok sert ve hızlı bi şekilde bi çukura girmiştim.o an bişey olduğunu hissettim lakin sonra acısı çıkar dedim :D
2 gün önce bakıma gittiğimde rot ayarı yapılması gerektiği söylendi ve taşıyıcı denen parçanın yamulduğu söylendi.
taşıyıcı + bilya + rot + işçilik için 1600 TL fiyat çıkarıldı.

sorum şu..2 olasılık..

1-)

1600 TL şu aşamada veremem.ve ben bu parçayı orjinal taktıracam.

kaskom ilk kasko ve 1320 TL ödedim.(14 temmuz 2014)
önümüzdeki ay muhetemel 900-1000 TL ye düşecek.

kaskodan yeni kasko dönemini beklemeden yaptırsam bunu bir sonraki ay yeni kasko ödemem kaç TL civarında olur.

2-)

Başka bir şey daha geldi aklıma.ancak sıkıntılı.

önümüzdeki ay yeni kaskomu tahmini o fiyat aralığında (900-1000 TL) yaptırdıktan sonra kaskoyu devreye sokup o parçaları yaptırabilirim.
ancak ayın 15 inde kasko yeniliyecem.16.sı bayram arefesi ve tatile gidicem.zaman sıkıntılı gibi.o süre aralığında işimi göremezler diye tahmin edıyorum.

fikirlerini alabilirmiyim sevgili dostlar..

hocam benim başıma gelenin birebir aynısı gelmiş çok geçmiş olsun anlatayım geçen yıl trabzonda gece bir aracın beni skıştırmasıyla sağ öntekeri yanlamasına bankete vurdum allahtan kaportaya bişey olmadı cantın üzeri biraz çizilmişti bende ertesi gün gittim sanayiye cantı boyattım dedim bide rot balansa sokayım ne olur ne olmaz diye arkadaş dediki olmuyor rot balans dedim napcaz taşıyıcı değişecek dedi gittim servise fiyat çıkardı taşıyıcı bilya amortisir 1720 tl dedim ne yapayım cepten mi ödesem diye söylenirken adam dmezmiki abi niye cepten ödeyesin kasko daha neye yarayacak düşündüm mantıklı geldi dedim tamam ozaman öle yapalım birdahaki sene kaskoyu daha ucuza yaptırdım size demem ok i kaskoyu bozmamak felan hikaye hiç düşünmeyin yaptırın mantıklısı bu çünkü tekrar geçmiş olsun.

Kasko yla ilgili sorularım var Size

Tramer de kaç tl yazdığını ve kasko ödemenizi söylermisin. Ne odemistin ne ödedin yeni kasko döneminde

benim ilk kaskom 1320 TL

bi sonraki ödemem nasıl olur?
@arlnold08

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
hayır daha önceki group oma idi 1450 fiyat verdi güneş sigorta 1220 tl çıkarınca ordan yaptırdım üstadım sanayide el kapılarında dolaşmayın parça aramakla felan sizin düşünceniz tramer kaydı ama bunu satarken izah ettinizmi kanıtla bişey olmaz zaten bi mantıklı düşünün bu kasko illa araç takla attığındamı kullanacağız allah göstermesin servisten şaşmayın başka ustalara aracı elletmeyin ben bunu bilirim karar tabii sizin

aynen benim düşüncemde bu. ancak tek korkum kaskoyu bozunca bi sonraki ödemem.
sevisteki usta biraz korkuttu beni.
kaskonu bozarsan önümüzdeki yıl 1800-2000 TL gibi bi fiyat cıkar karşına dedi.
Tramer umrumda değil açıkçası.

sizce kaskoyu bozduktan sonra benim ödemem ortalama kaç TL civarında olur?
ilk kaskom ve 1320 TL den yaptırmıştım.
@arlnold08

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
aynen benim düşüncemde bu. ancak tek korkum kaskoyu bozunca bi sonraki ödemem.
sevisteki usta biraz korkuttu beni.
kaskonu bozarsan önümüzdeki yıl 1800-2000 TL gibi bi fiyat cıkar karşına dedi.
Tramer umrumda değil açıkçası.

sizce kaskoyu bozduktan sonra benim ödemem ortalama kaç TL civarında olur?
ilk kaskom ve 1320 TL den yaptırmıştım.
@arlnold08

Birden fazla kasko şirketinden teklif alırsınız uyguna yaptırabilirsiniz, 1400 TL civarı olur diye tahmin ediyorum.
Şöyle de bir örnek vereyim,
1. yıl kaskomu indirimsiz axa da yaptırdım 1400 TL
2. yıl %30 indirimle axa 1300 TL fiyat verdi, ben de groupama da 950 TL ye yaptırdım.
3. yıl %40 indirimle groupama 850 TL fiyat verdi, bu sefer de Güneş sigortada 650 TL ye yaptırdım :D

Aracınız
300- 400 e hal olacak birşeyse kaskoyu bozmaya değmez bencede,

geçen gün ufak bir sürtme yaptım, bizim araç'ın plakası (3-4 cm araçtan önde bilirsiniz) diğer aracın sağ arka yan tampon çamurluk kısmını çizdi :)
bende birşey yok ama adam arabam kazasız, bozulmasın ustaya sorim 50-100 tl ise elden verir misin dedi bende veririm dedim, sonra aradı beni abi arka tampon komple boyanması lazım demiş 300 tl fiyat vermiş verebilir misin dedi, bende gel tutanak tutalım yaptır dedim, bence ya beni yemeye çalıştı yada sorduğu usta onu yiyor,
deseydin lokal denen bişi var ne komplesi :) alacakti senden 300 ü gidip pasta ile rotuş yapıp kullancakti veya mıni onarımdan yaptrcktı kendı kaskosundan

Geri