Kasko ya da Sigortalarda sorun yaşayan var mı? Sizce en iyi Sigorta Şirketi?

Sizce en iyi sigorta/kasko şirketi nedir?

• Allianz

• Aksigorta

• Anadolu Sigorta

• Axa Sigorta

• Doğa Sigorta

• Groupama

• Mapfre Sigorta

• Ray Sigorta

• Sompo Sigorta

• Diğer

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar hepinize merhabalar. Kaskomun 1. yılı dolacak. Sompo sigortadan yaptırmıştım. Sigortacımla görüştüğümde geçen seneki yaptığım fiyata HDİ sigortayı önerdi. Bu sene Sompo geçen senden fazla fiyat çıkardı.
HDİ sigortayla ilgili sorun yaşayan varsa tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.
Ayrıca başka sigorta/kasko şirketiyle sorun yaşayan varsa bu konu altında paylaşarak sigorta/kasko şirketini değiştirmeyi düşünenlere bir rehber olur.
Sizce en iyi sigorta/kasko şirketini de ankette oylarsanız sevinirim herkese iyi forumlar.

Aracınız
Bence önce içeriğe bakın. Yıllık ödenilen bir ücret için 100 lira çok değil aslında. Aylık 8 lira gibi düşünün.

İçerikler yakınsa ben yıllık fark 120 liraya kadar olan marka şirketleri tercih ediyorum kaskoda. Karşı taraf ödemesi sınırsız yaptırıyorum.

Kaskoma güvendiğim içinse trafik sigortasını en düşük ücretli olanı yaptırıyorum. Sonuçta trafik sigortasının ödediği bedel belli.

Tapatalk'ta anket görünmediği için oy veremedim ;)
SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2019
Selam,
Öncelikle şunu bilmekte fayda var her firmanın %50 si olası bir kapanma veya iflas durumunda hazineye ait. Yani er ya da geç o para vadeden önce ödenecek. Firmalar sigorta fiyatlarını belirlerken havuzdaki payları için pay ödüyor ve buna göre fiyatlar tüketiciye iletiliyor. Yani sektöre yeni girmiş bir firma pay miktarını 1 kademe fazla ödeyerek en ucuz fiyata ulaşabilir.
Bu bilgiden sonra dikkat edeceğiniz sey klozlar. Firma size hukuki koruma veriyor mu? İkame araç çekiciyle beraber mı geliyor, ımm si ne kadar, havuzdaki hasar payı nedir gibi. Alacağınız teklif tamamen size bağlı bir durum bütçe ve beklenti. Benim dikkat ettiğim ikame araç süresi, çekiciyle beraber ikame araç gönderiliyor mu, orjinal parca ve yetkili servis, hukuki koruma, anahtarla çalınma dahil mi hariç mı, herhangi bir muafiyet var mı? Genellikle tercihim anadolu, ak, sompo, mapfre ve allianz san yana oluyor.

Aracınız
Civic FC5 2020
Bence önce içeriğe bakın. Yıllık ödenilen bir ücret için 100 lira çok değil aslında. Aylık 8 lira gibi düşünün.

İçerikler yakınsa ben yıllık fark 120 liraya kadar olan marka şirketleri tercih ediyorum kaskoda. Karşı taraf ödemesi sınırsız yaptırıyorum.

Kaskoma güvendiğim içinse trafik sigortasını en düşük ücretli olanı yaptırıyorum. Sonuçta trafik sigortasının ödediği bedel belli.

Tapatalk'ta anket görünmediği için oy veremedim ;)
SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam içeriğe çok dikkat ediyorum. Muafiyetsin ve kapsamlı bir içerik oluşturduk sigortacımla beraber ancak sigorta şirketi güven vermiyor. Şikayetlerine internetten baktığımda “acaba”yı dedirtti bana ? Yorumunuz için teşekkürler.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Forumda HDİ sigorta kullanan yok sanırım
Biri kasko biri sigorta var. Konunun içinde daha fazla olabilir iyi araştırmak lazım.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Forumda HDİ sigorta kullanan yok sanırım

Hocam bu sene sigortacının tavsiyesiyle yaptırdım bende ama hiç işim düşmediği için iyi kötü yorumu yapamıyorum. Sompo japon 150₺ daha uygundu ama bunu tavsiye etti. Başka bir sigortacı da bunu tavsiye edince yaptırdım. Büyük firma sıkıntı yaşamazsın demişlerdi.

Kün feyekün..

Aracınız
İkinci aracım yakın zamanda pert oldu. Sompo japon du kasko..cok da yardımcı oldular aslında pert çıkmayabilirdi..aslında sigorta sirketi değil de sigortacı da bitiyor iş diye dusunuyorum.

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
İkinci aracım yakın zamanda pert oldu. Sompo japon du kasko..cok da yardımcı oldular aslında pert çıkmayabilirdi..aslında sigorta sirketi değil de sigortacı da bitiyor iş diye dusunuyorum.

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Çok geçmiş olsun hocam bu arada.

Geri