Katalizör

Aracınız
Aracı geçen sene aldım. 1 ay önce bakıma götürdüğümde katalizörün iptal edildiğini söylediler. Egzoz ölçümüde yüksek çıkıyor haliyle. Muayene yaklaştı. Katalizör almam lazım. Orjinal pahalı. Yan sanayi önereceğiniz marka nedir. Araç Lpg li.

Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam bunun sıfırı serviste 6 bin tl civarı fiyat çektiler. Fakat çıkmacılarda oluyormuş, 1000₺-1100₺ civarına bulabilirsin belki. takma parası falan da olacak. Biraz sıkıntılı bir parça bu. Hatta sadece muayeneye giderken katalizör kiralayıp araca taktıran muayene sonra sökenler var. Katalizör olmaması durumunda zehirli gazların doğaya salınımı söz konusu. Bence çıkma bulunabilir. Sıfırı çok pahalı.

Aracınız
Hocam bunun sıfırı serviste 6 bin tl civarı fiyat çektiler. Fakat çıkmacılarda oluyormuş, 1000₺-1100₺ civarına bulabilirsin belki. takma parası falan da olacak. Biraz sıkıntılı bir parça bu. Hatta sadece muayeneye giderken katalizör kiralayıp araca taktıran muayene sonra sökenler var. Katalizör olmaması durumunda zehirli gazların doğaya salınımı söz konusu. Bence çıkma bulunabilir. Sıfırı çok pahalı.
Yan sanayiye 500-800 arası istiyorlar ama aynı malmıdır hepsi bilmediğim için tavsiye istiyorum. Çıkama bitik olabiliyormuş.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Çıkma almak riskli!
Bence bu konuda isim yapmış markalardan sıfır taktır geç. Ben üniversal marka taktırdım. Aracım lpgli. İki sene sonra egzos testinden de geçti.
Dikkat etmen gereken Lpg ayarın düzgün olsun. Birde gazda aracı sürerken 4.000 deviri pek geçme yeter.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Aracınız
Civic FD6 2010
Çıkma almak riskli!
Bence bu konuda isim yapmış markalardan sıfır taktır geç. Ben üniversal marka taktırdım. Aracım lpgli. İki sene sonra egzos testinden de geçti.
Dikkat etmen gereken Lpg ayarın düzgün olsun. Birde gazda aracı sürerken 4.000 deviri pek geçme yeter.

4000 deviri geçince katalizörde deformasyon mu oluşuyor?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Lpg benzine göre biraz daha fazla ısı açığa çıkartır. Devir arttıkça ısıda artar. Katalizör fazla ısıdan dolayı içindeki petekler erir işlemini kaybeder.
Bunun kesin bilgisini imkan var ise EGT'ye (egzos sıcaklığı) bakarak görülebilir.
Afr ayarı ile bu zararın minimuma ineceğini düşünüyorum.
4000 deviri geçince katalizörde deformasyon mu oluşuyor?

Aracınız
Çıkma almak riskli!

Hangi marka önerirsiniz hocam. sizin taktırdığınız nedir

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Geri