Kaza... Öneri ve Değer kaybı

Aracınız
Civic FC5 2019
merhabalar arkadaslar bolunmus yolda kırmızı ısıkta dururken karşı şeritten hızlı gelen araç önune cıkan araca carpmamak adına maalesef dıreksıyonu kırdığı gıbı karşı şeride gecip gelip benım aracıma carptı karşı taraf yüzde yüz kusurlu kaskom oldugu ıcın aracı servıse cektırdım.. dun ıtıbarıyle dosya acıldı ve ıslemler devam edıyor. Motor kaputu düzeltııp boyanarak kurtarılabılır belkı ama ön podyo tampon farlar radyatörler degısmesı gerekıyor.. servis motor kaputunu değiştirmeden duzeltıp yapar mı? tahmınımce ortalama 10.000 tllık bır hasar kaydı cıkacak? karsı taraf da yüzde yüz kusurlu olduğu için işlemler bittikten sonra değer kaybı davası açmayı dusunuyorum ama bazı gruplarda orjınal parca degısımı oldugu ıcın deger kaybında cok dusuk rakamlar ödendıgınden söz edilmiş. Ne tavsıye edersınız yarın eksper ile görüşecegım motor kaputunun duzeltılıp boyanmasını isteyecegım bu arada kaza dün oldu.. başına buna benzer olay gelen var mı? ne kadar hasar kaydı cıktı ne kadar deger kaybı aldıınız? acil olarak önerilerinze ihtyacım var ne yapmamı tavsıye edersınız?IMG-20181206-WA0020.jpgIMG-20181206-WA0020.jpgIMG-20181206-WA0023.jpgIMG-20181206-WA0026.jpg

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Geçmiş olsun hocam. Motor kaputunu değiştireceklerini düşünmüyorum. Sadece ucunda hasar var.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019

OnurHas

Super Moderator
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Çok büyük geçmiş olsun. Aracı satarken kendinizi ve aracınızı en doğru şekilde ifade edebilmek adına mümkün mertebe detaylı fotoğraf alın. Kaputta değişim olmaz gibi görünüyor bu haliyle.

ANE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Çok büyük geçmiş olsun. Aracı satarken kendinizi ve aracınızı en doğru şekilde ifade edebilmek adına mümkün mertebe detaylı fotoğraf alın. Kaputta değişim olmaz gibi görünüyor bu haliyle.

ANE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
teşekkür ederim öneriniz için teşekkür ederim kaza anında her acıdan cekılmıs fotografım var

Aracınız
Civic FC5 2019
bu kazada aracın airbacklerı acması gerekmıyor muydu ? ön podyoya kadar egılmıs radyatorler egılmıstı tamamen

kayhanbozkus

0
Yönetici
Ayni sekilde kaza yapmistim Fb7 aracimla kesinlikle kaput duzeltilecek durumda servis degistirelim diyecektir. Bence araci bildiginiz guvendiginiz ustaya goturmelisiniz.

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019

kayhanbozkus

0
Yönetici
Ayrica far degismesi gerekiyor demissiniz farlarinizda ne var ? Kirik goremedim. Benden size tavsiye degismisken hepsi degissin mantiginda olmayin saglam bir ustaya gidip onun eline birakin araci. Vurur gecerler sonra hasar kaydi derdiyle ugrasirsiniz.

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316

Aracınız
Civic FC5 2019
Ayrica far degismesi gerekiyor demissiniz farlarinizda ne var ? Kirik goremedim. Benden size tavsiye degismisken hepsi degissin mantiginda olmayin saglam bir ustaya gidip onun eline birakin araci. Vurur gecerler sonra hasar kaydi derdiyle ugrasirsiniz.

ES7 - FB7 - FC5

#06AFM316
farı tutan ayaklar kırık yaı farı vıda yerlerı kırılmış o yuzden dedım far degısır dıye.. yarın ekspertıszle gorusecegım ozellıkle kaputu degıstırmeyın dıye. acıkcası saglam bı usta mantıgı sıkıntı 2 ay önce babam kaza yapmıstı sanayıde aracı yaptrdık bır ustaya bıraktık 5 haftada ancak teslım alabıldık aracı o yuzden servısı tercıh ettım.. servıs de dosyayı actırdı zaten hasar dosyası acıldı bu saatten sonra sanırım oradan aracı almak olmaz.. dedıgım gıbı eksperle gorusecegım ozellıkle motor kaputu noktasında

Geri