Kaza... Öneri ve Değer kaybı

neasy

0
Aracınız
Bu da benim kazam malesef. Böyle bir durumda izlenmesi gereken en doğru yol nedir?
Karşı taraf yüzde yüz haksız. Duran aracıma geri geri çarptı. Kaskom var. Karşı taraf sigortam ödesin dedi.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Geçmiş olsun. Kaskodan aracınızı yaptırın. Sizin aracınızin kaskosu karşı tarafin trafik sigortasından rücu edecek. İşlem bittiğinde de siz değer kaybı dilekçenizi verip değer kaybını alırsınız. Geçmiş olsun tekrardan

Lenovo A7020a48 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

neasy

0
Aracınız
Kapı belki değişmeden kurtulur ama çamurluk kurtulur mu ustalara sormak lazım. Ama tam dik hat kısmında da ezilme var. Biraz zor gibi düzelmesi

Lenovo A7020a48 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@Onat Geçmiş olsun, @neasy arkadaşımızın dediği yolu izlemelisiniz. Tamir için acele etmeyin yetkili ve özel servislerden fiyat ve işlem bilgisi alarak hareket edin.

Onat

0
Neasy ve NoFeaR teşekkür ederim.
Önce servise gideceğim. Tamir derlerse yaptıracağım. Değişim derlerse dışarıdaki ustalarla görüşmeyi düşünüyorum.

Aracınız
Civic FB7 2013
Geçmiş olsun. Kaza de hasarin az gibi gözüküyor. Ancak o darbeden dolayi şase içe doğru esnemiştir. İlerleyen zamanda ön düzen ve motor kulağı problemleri yaşaman muhtemel

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Servise gitmek istiyorum ama onlar da değişim verecekler diye düşünüyorum. O yüzden dışarıda da yaptırabilirim

Gecmis olsun arkadasim. Oncelikle onerim yetkili servis.. Degisim meselesi atanacak eksperle alakali.. Ekspere durumu acikca anlatirsan duzeltme boyama yontemi kurtaraka olursa duzltip boyatirlar servis benim aracin butun parcalarina degisim vermisti. Eksper duzelecekleri cizdi onarim verdi mesela. Bazi yerler 2 yada 3 kat sac katmanindan olusuyor ozellikle camurluk agizlari. Eger boyle bir durum yoksa Camurlugun rahatlikla duzltilip boyanir..

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Geçmiş olsun, gerçekten bu ülkede araç sahibi olmak bir dert olmamak bir dert.
Siz önce tutanağınızı güzelce tutun benim yol kenarında park halindeki aracıma sürttü ve böyle hasar verdi diye, eğer güvendiğiniz bir tamirci varsa önce ona gösterin sadece güzel bir düzeltme ve boya ile kurtarırmı diye. Eğer kaskonuz ile anlaşması varsa orada yaptırın, kasko faturayı trafik sigortasından tahsil edecektir.
Servise götürürseniz eğer o kısmı değiştirmek isteyecektir çok yüksek ihtimal dediğiniz gibi.

Aracınız
Civic FC5 2019
merhabalar arkdaslar aracın onarımı yetkılı servıste yapıldı ve 16885 tl lık fatura cıktı iskonta ve indirimlerle.. değer kaybı olayına gelınce sıgortadan 2500 tl gıbı bır rakam cıkıyor avukatla gorustum. avukat deger kaybı ıcın sıgortaya basvurmamam gerektıgını belırttı. cunku eer deger kaybı ıcın sıgortaya yazar ve deger kaybını alırsam dava acmak ıcın hakkım olmazmıs. danıstayın örnek bır kararının oldugunu bu karar da aracın ıkıncı el pıyasasındakı etkılenmeden arac sahıbının sorumlu tutulamayacagı ve kazaya karısan tarafın deger kaybını odemek zorunda olduguna yonelıkmış. şimdi hem karsı arac sahıbıne hem de onun sıgorta sırketıne musterek dava acacagız ama bunun ıcın ılk olarak arabuluculuga basvurmamız gerekııyormus avukat hepsını halledecek.. aracım 2016 model eco elegance ov kazadan önce boya degısen hasar kaydı vs yoktu.. sımdı motor kaputu boyandı ve asagı yukarı 17000 tllık bır hasar kaydı olustu.. benım gorusum 10 000 tl deger kaybı olustugu yonunde sızın dusuncenız nedır deger kaybı sızce ne kadardır ne kadar talep etmelıyız

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
merhabalar arkdaslar aracın onarımı yetkılı servıste yapıldı ve 16885 tl lık fatura cıktı iskonta ve indirimlerle.. değer kaybı olayına gelınce sıgortadan 2500 tl gıbı bır rakam cıkıyor avukatla gorustum. avukat deger kaybı ıcın sıgortaya basvurmamam gerektıgını belırttı. cunku eer deger kaybı ıcın sıgortaya yazar ve deger kaybını alırsam dava acmak ıcın hakkım olmazmıs. danıstayın örnek bır kararının oldugunu bu karar da aracın ıkıncı el pıyasasındakı etkılenmeden arac sahıbının sorumlu tutulamayacagı ve kazaya karısan tarafın deger kaybını odemek zorunda olduguna yonelıkmış. şimdi hem karsı arac sahıbıne hem de onun sıgorta sırketıne musterek dava acacagız ama bunun ıcın ılk olarak arabuluculuga basvurmamız gerekııyormus avukat hepsını halledecek.. aracım 2016 model eco elegance ov kazadan önce boya degısen hasar kaydı vs yoktu.. sımdı motor kaputu boyandı ve asagı yukarı 17000 tllık bır hasar kaydı olustu.. benım gorusum 10 000 tl deger kaybı olustugu yonunde sızın dusuncenız nedır deger kaybı sızce ne kadardır ne kadar talep etmelıyız
Geçmiş olsun, değer kaybı için @mask946 'nında benzer bir süreci oldu. Onun fikrini almak faydalı olacaktır ama onun mağdur olduğunu hatırlıyorum.
Aracın değerine göre bir bedel belirlemeniz en mantıklısı, avukat ile görüşüyorsanız tahmini ne kadar mahkemelerin vereceğine dair bir öngörüsü de vardır, alabildiğiniz kadar yüksek almaya çalışmanız bence en mantıklısı.

Aracınız
Civic FC5 2019
Geçmiş olsun, değer kaybı için @mask946 'nında benzer bir süreci oldu. Onun fikrini almak faydalı olacaktır ama onun mağdur olduğunu hatırlıyorum.
Aracın değerine göre bir bedel belirlemeniz en mantıklısı, avukat ile görüşüyorsanız tahmini ne kadar mahkemelerin vereceğine dair bir öngörüsü de vardır, alabildiğiniz kadar yüksek almaya çalışmanız bence en mantıklısı.
avukatın soyledıgı sey şu... ilk olarak 3000 tllık bır dava acarız kısmı ret ten dolayı karsı tarafın avukat masrafını da odemeyelım dıye sonrasında ıkıncı el pıyasasındakı deger kaybını talep ederız mahkeme bilirkişiye verır ve bılırkısı kac lıralık deger kaybı ön gorurse talebımızı ona gore yukseltırız seklınde bılgı verdı.. avukat da kazanılan rakamdan yüzde 10 alacak

Geri