Civic FC5 Kışlık lastik öneri&tavsiye

Aracınız
Civic FC5 2019
Ad Soyad
Arif SERÇEOĞLU
Aracınız
Civic ES7 2004
Kumho Lastiklerinde etiket değerleri sabittir. Çünkü, Hiçbir Lastiğini Teste tabi tutmamıştır..
Ankara Yetkili Bayiisinden öğrenmiştim.
Çoğu ünlü markanın alt marka lastiklerini ucuza almaktansa Kumho alıp ana marka ve kaliteyi kullanmak mantıklı olandır. Bence.....

EVR-L29 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
575tl verilecek lastik değil kesinlikle kumholar. Bence kötü seçim. Kumho vb markalara para verilmesi taraftarı değilim. 205 55 16 boyutlarında daha kaliteli marka alınabilirdi uygun fiyatlara.

Aracınız
Civic FC5 2020
Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. İyice bir kurt düştü içime. Etiket değerleri kötü görünüyor gerçekten ancak Ariff34 hocamın dediği gibi bir durum varsa içim rahatlayacak. Bir kaç arkadaşın önerisi ve lastikçinin yoğun ısrarları neticesinde aldım. İsmail hocam birde kendi ölçülerinde almak istedim herhangi bir sorun teşkil etmesin diye.

Redmi Note 8 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. İyice bir kurt düştü içime. Etiket değerleri kötü görünüyor gerçekten ancak Ariff34 hocamın dediği gibi bir durum varsa içim rahatlayacak. Bir kaç arkadaşın önerisi ve lastikçinin yoğun ısrarları neticesinde aldım. İsmail hocam birde kendi ölçülerinde almak istedim herhangi bir sorun teşkil etmesin diye.

Pirelli 215/55R16 97H XL Winter Sottozero 3 Oto Kış Lastiği (Üretim Yılı: 2019)
https://www.hepsiburada.com/pirelli...ili-2019-p-HBV00000F245B?magaza=JantLastikAkü

Şu lastik var mesela hocam aynı fiyata. Bence aldıktan sonra değil almadan önce foruma bakılmalı ya da danışılmalı...

Ad Soyad
Arif SERÇEOĞLU
Aracınız
Civic ES7 2004
Üstadım "Ankara Herko Kumho Lastik Bayii" sini ara istersen yarın aynı şekilde istediğini sorabilirsin. Ben bizzat yerlerine kadar gittim baktım bütün ölçü ve ebattaki lastik etiketleri aynıydı. Merak ettim sordum, Test yapılmadığını o yüzdende müşteri yanılmasın diye etiket değerleri zayıf yazıldı demişlerdi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Normalde ürün alınmadan önce yorumlanır. Şimdi olumsuz birşeyde diyemiyoruz alan kişiyi etkilememesi için. Ancak şu kadarını diyeceğim Kumho kesinlikle kötü bir marka değildir. Lastikleri iyidir. Çoğu Uluslararası çaplı teste dahil edilir.
Bu sitede yapılan testlerde aldığı başarılar bellidir. Ancak arkadaşımızın aldığı lastik özellikle frenleme değeri çok düşüktür. Bu frenlerin tutmayacağı anlamına gelmiyor ama bu değeri aldıysa elbette A değerine göre frenlemedeki tutuşu zayıftır.
Fiyat performans açısından eğer ki iyi bir piyasa araştırması yapıp aldıysa yani bu fiyata daha iyi bir marka model yok ise bize güle güle kullanın demek kalıyor. :)
Hürmetler
Üstadım "Ankara Herko Kumho Lastik Bayii" sini ara istersen yarın aynı şekilde istediğini sorabilirsin. Ben bizzat yerlerine kadar gittim baktım bütün ölçü ve ebattaki lastik etiketleri aynıydı. Merak ettim sordum, Test yapılmadığını o yüzdende müşteri yanılmasın diye etiket değerleri zayıf yazıldı demişlerdi.

CPH1951 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
İsmail hocam çok araştırma fırsatım olmadı şehirler arası yola çıkacağım o yüzden çok hızlı almam gerekiyordu. Bu işle uğraşan birkaç eş dosta sordum kumho önerdiler. İş işten geçti ama en azından sizlerin değerli yorumlarını almak adına belki de bir kullanan vardır diye yazmıştım. Değerli vaktiniz için ayrıca teşekkür ederim.
Pirelli 215/55R16 97H XL Winter Sottozero 3 Oto Kış Lastiği (Üretim Yılı: 2019)
https://www.hepsiburada.com/pirelli...ili-2019-p-HBV00000F245B?magaza=JantLastikAkü

Şu lastik var mesela hocam aynı fiyata. Bence aldıktan sonra değil almadan önce foruma bakılmalı ya da danışılmalı...

Aracınız
Civic FC5 2020
Arif hocam yarın aramayı düşünüyorum teşekkür ederim

Aracınız
Civic FC5 2020
Etiket değerleri önemli tabiki ama iş yine sizin şöförlük marifetlerinize kalır. Kaldıki Kumho çok kötü bir marka değil gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Geri