Civic FC5 Kışlık lastik öneri&tavsiye

Furkan Emir

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2021
Arkadaşlar selamlar,

Konuya uzun zamandır bir şey yazılmamış sanırım mevsim itibari ile yavaş yavaş konu hareketlenecektir. Kışa lastiği bakıyorum fakat piyasada lastik bulmak baya zor bir hal aldı. Yıllardır Nokian WR4 serisi kullanıyorum kesinlikle her yönden sonuna kadar tavsiye edeceğim bir lastik. Fakat dünden beri ne bayilerde ne de merkezde Nokian lastik bulamadım. Bu sebepten dolayı da alternatif ürünlere doğru arayışım başladı.
Şu anda ilk sırada Goodyear 215/50 R17 95V Ultragrip 8 Performance XL var gibi. Sizlerin önereceği bir ürün var mıdır?

Şimdiden herkese teşekkürler.
Geçen hafta aldım hocam. Bayilerden daha uyguna geldiScreenshot_20211022_101808.jpgIMG_20211020_123031.jpg

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2021
Bridgestone Blizzak LM005 alın biraz gürültülü ama kar kış yağmur demeden gönül rahatlığıyla kullanın, bağımsız testlerde lider lastik modeli araştırabilirsiniz ben kullanıyorum çok memnunum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ustura

0
Bridgestone Blizzak LM005 alın biraz gürültülü ama kar kış yağmur demeden gönül rahatlığıyla kullanın, bağımsız testlerde lider lastik modeli araştırabilirsiniz ben kullanıyorum çok memnunum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Yağmur frenleme performansi cok basarili

Mi Note 10 Lite cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Kormoran marka kullandım geçen kış tavsiye ediyorum parasını hakediyor bence

Aracınız
Ben dün Lassa snowways 4 aldım takalım bakalım nasıl kullandıkça göreceğiz, ilk kez kullanacağım. Bu sefer yerli olsun dedik. 2021 üretim 502 liraya aldım tanesini.

Aracınız
Civic FC5 2020
Ben dün Lassa snowways 4 aldım takalım bakalım nasıl kullandıkça göreceğiz, ilk kez kullanacağım. Bu sefer yerli olsun dedik. 2021 üretim 502 liraya aldım tanesini.
Ebat ne aldınız acaba?? 205 mi 215 mi. Bu ara bende alacağım. Ebat konusunda daha karar veremedim.

Daha önce bridgestone Lassa Petlas ve Goodyear kullandım.

Petlas direk eliyorum kış lastiği kategorisinde bile değil elim yüreğimde kullanıyordum aracı. Ne yol tutuyor ne karda tutuyor çok pişman oldum o lastiğe verdiğim paraya.

Bridgestone ve Lassa benzerdiler yeterli bir performans veriyorlar erime falanda kolay kolay olmuyordu.
Goodyear gerçek bir kış lastiği ama 2. Yılında yanlardan dağıldı.
Continental veya nokian düşünüyorum yorumlar çok iyi.
205 55 16 ebatta sorun olmaz ise o ebatta takacağım.

Aracınız
Ebat ne aldınız acaba?? 205 mi 215 mi. Bu ara bende alacağım. Ebat konusunda daha karar veremedim.

Daha önce bridgestone Lassa Petlas ve Goodyear kullandım.

Petlas direk eliyorum kış lastiği kategorisinde bile değil elim yüreğimde kullanıyordum aracı. Ne yol tutuyor ne karda tutuyor çok pişman oldum o lastiğe verdiğim paraya.

Bridgestone ve Lassa benzerdiler yeterli bir performans veriyorlar erime falanda kolay kolay olmuyordu.
Goodyear gerçek bir kış lastiği ama 2. Yılında yanlardan dağıldı.
Continental veya nokian düşünüyorum yorumlar çok iyi.
205 55 16 ebatta sorun olmaz ise o ebatta takacağım.
Hocam benim orjinal lastik ebatı 215/55/16 fakat daha önceden yazan arkadaşlardan okuduğum kadarıyla 205/55/16 alıp kullananların bi şikayeti olan yoktu. Bende bir çok yerden araştırarak aldım sıkıntı olmayacağını düşünüyorum, zira kullanan bir sürü insan var. 215 gereksiz pahalı.

Geri