Civic FC5 Kışlık lastik öneri&tavsiye

Arkadaşlar Michelin primacy 3 den sonra nokian seasonproof a geçtim bir konuda çok şaşırdım. Ben daha önce asfalt yamalarını İSKİ kapaklarını dahi beynimde hissediyordum 45 yanak olduğu için üzerinde durmuyorum ancak yeni lastikler de bunlar tamamen hisseridmez hale geldi küçük çukur kesik tümsek vs sarsıntısı ise %90 azaldı diyebilirim resmen sanki lastikleri hali ile kapayıp yola çıkmış gibi bir his verdi. Ses konusuna gelirsek pürüzlü asfaltta gelen o hirrr diye uğultu %50 azaldı diyebilirim düz asfaltta ise hiç ses yok. Meğer eski lastikler demir gibiymiş haberimiz yokmuş.

Arkadaşlar merhaba, 2021 fc5 civic aracıma kışlık lastik alacağım.. Bu üç seçenek arasında kaldım.. Önerilerinizi ve deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Özellikle Nokian almak istiyorum ancak 2021 ler çok pahalı 2019 olanı almam benim için ilerde bir sorun oluşturur mu?

Lastik güneşte rüzgarda kalmadıysa hiçbir sorun yaşatmaz. Ben babamın aracına yeni jant almıştım üzerinde tam 10 senelik kışlık lastik vardı ve lastik neredeyse hiç kullanılmamış paketlenmis idi. Şansımı denemek istedim yanıma zincir aldım. Buz zemin kartalkaya ya en ufak kayamadan indim çıktım düz yerlerde lastiğin limitleri için ani fren gaz vs denedim banamisin demedi. Şuan 13 sene oldu halen kışın mükemmel. Lastiği mahveden dış hava şartlarında kuruması. Bunun harici hiçbir tereddüt etmeyin.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arkadaşlar merhaba, 2021 fc5 civic aracıma kışlık lastik alacağım.. Bu üç seçenek arasında kaldım.. Önerilerinizi ve deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Özellikle Nokian almak istiyorum ancak 2021 ler çok pahalı 2019 olanı almam benim için ilerde bir sorun oluşturur mu?

Lassayı elerim. Diğer ikisini kıyaslarım. Fiyatları yakın, etiket değerleri olarak nokian daha iyi derim. Lastik raf ömrü 10 yıldır. 2 sene çok değil. Yeterki usulünce muhafaza edilsin.

Aracınız
Civic FC5 2019

Lastik hamurlarının ömrü var eski tarihli almanı tavsiye etmem sırf o yüzden nokian almadım. Yeni tarihli piyasada yok. 1 kasım itibari ile piyasaya girecek %9 ile %15 arası zam bekleniyor.

Aracınız
Civic FC5 2020
Selamlar
Dün itibarıyla 205-55-16 lassa snoways lastikleri taktım.Genel olarak daha konforlu geldi fakat 80-100 ile giderken bir uğultu var gibi.Direksiyonu bırakıyorum sağa sola çekme yok ama psikolojik olarak mı yoksa kışlık lastiğin yapısı olarak mı bu sesi duyuyorum acaba?Kullanan varsa yorum alabilir miyim?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Birde lastiklerin ikisi dot tarihi içeri bakarken diğer ikisi dışarı bakıyor ama yönler aynı bir sorun oluşturur mu?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Birde lastiklerin ikisi dot tarihi içeri bakarken diğer ikisi dışarı bakıyor ama yönler aynı bir sorun oluşturur mu?

Dottan ziyade lastik yanağındaki okların yönüne dikkat edilmelidir. Fotoğrafta direction diye belirtmiş. Bazı lastikler çift yönlü kullanılabilir iken bazıları tek yönlü kullanılır. Bende eskiden 1 adet kışlık tek yönlü lassa vardır. Sadece sağ tarafa takabiliyordum. Önemli bir ayrıntıdır. Muayenede farkedilir ise geçmez. snoways-lastik-mob.jpg

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FC5 2020
Selamlar
Dün itibarıyla 205-55-16 lassa snoways lastikleri taktım.Genel olarak daha konforlu geldi fakat 80-100 ile giderken bir uğultu var gibi.Direksiyonu bırakıyorum sağa sola çekme yok ama psikolojik olarak mı yoksa kışlık lastiğin yapısı olarak mı bu sesi duyuyorum acaba?Kullanan varsa yorum alabilir miyim?

Kış lastiklerinde uğultu olur doğrudur

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ustura

0
Selamlar

Demistim hocam. Sesli lastik.

O uğultu her zaman olacak.

Bridgestone Lm005 kullaniyorum xtrail aracimda. Hic uğultu yok. Yazlik kadar da sessiz.

Fc5 deki kisliklar eskidi. Almayacagim ancak alirsam Lm005 veya conti dusunuyorum.

Mi Note 10 Lite cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri