Civic FC5 Kışlık lastik öneri&tavsiye

Aracınız
Civic FC5 2018
Michelin Alpin 6 tavsiye ederim fiyatı pahalı gelebilir ancak 130-140 bin lira verdiğimiz arabaya 1000 lira extra lastik parası çok değil lastik bence çok önemli sizi büyük bir kazadan koruyabilir herkes kendi kullandığı lastiği övüyor ayrıca adi lastiğin 2 sene ömrü var 2 sene sonra kullanmasan da sertleşiyor özelliğini kaybediyor iyi lastik alıp en az 5 yıl kullanmak fiyat olarak da daha karlı hangi lastiğin iyi olduğunu öğrenmek istiyorsanız taksi durağına oturup 5 dakika muhabbet etmeniz yeterli saygılar

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba, arkadaşlar kışlık lastik için nokianlarım var. 205-55-16 . Eski aracım astra h hb ti ve orjinal lastik ölçülerim olduğu için almıştım. FC5 kasaya geçtim ve şimdi bu lastikleri kullanıp kullanmama arasında git gel yaşıyorum. Sizler kullanıyorsunuz. Fakat kullanım klavuzunda orjinal lastik ebatlarında lastik kullanılması gerektiği yazıyor. Kasko firmamla da görüştüm, herhangi bir hasarlı kazada eksper bakarsa ve lastiklerden dolayı derse kasko dışı işlem yaptırmanız gerekebilir diye bilgi verdi. Sizin bu konuda yaşadığınız sıkıntı ve tecrübeniz oldu mu? 100-200 TL ucuz lastik kullanacağız diye kaza durumunda daha fazlası cebimizden çıkmasın sonra? Açıkcası ben 2 kış toplamda 2000 KM bile kullanılmayan lastiklerimi satıp 215-55-16 nokian kışlık almayı düşünüyorum.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@amanhem Merhaba, açıkçası aracı inceleyen expertizlerin o kadar bilgili olduğunu düşünmüyorum, özellikle de araçta kullanılan lastik ölçüsüne bakıp yorum yapacak kadar.

Aracınız
Civic FD6 2010
Lastik bu, araçta yol ile sizin aranızdaki tek bağlantı (yani önemi çok ama çok büyük) 3-5’e bakmadan michelin alın derim. (Şahsi fikrim) Burada herkes aracını ve canını sevdiğini uluyorum. Ucuz etin yahnisi hesabı (ayrıca sanırım şu sıralar michelin’de bir kampanya mevcut sanırım)

Aracınız
Civic FK7 HB 2019
merhaba, bende benzer bir durumdayım. benim aracın orjinal lastikleri 235/45 r17. kafanızı karıştırmak istemem ama ben kışlık lastik için jantımı ufaltıp 215/55 r16 bakıcam fiyatlar bir tık daha uygun oluyor. aynı paraya nerdeyse hem jant hem lastik alınabiliyor. ben daha önce her aracıma kışlık lastik aldım. şuan mevsimlerin daha yumuşak geçtiğini düşündüğümden kış için 4 mevsim almayı da değerlendiriyorum. istanbulda kar nerdeyse hiç olmuyor. soğuklarda -3 maks -5 oluyor. kış lastiklerinin kar performansı çok iyi ama kuru performansları ve yağmur performansları orta seviyede. sürüş alışkanlıklarınız kışın daha soğuk yerlere gitme ihtimaliniz bulunduğunuz bölgenin iklimi ve bütçe belirleyip hareket etmek lazım. en iyi kış lastiği şuanda goodyear ultra girip 9 ve continental wintercontact. 4 mevsim olarak da yine goodyear vektor ve michelin cross climate var. bütçeniz belli olursa ürün seçmek daha kolay olur.

Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba bende nokian wr 4d 205 55 r 16 91T 30/19 hafta yıl lastik aldım. Makyajlı fc5 eleganca takmayı düşünüyorum. Kasko dışında teknik olarak bir sıkıntı çıkarma ihtimali var mı.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Merhaba bende nokian wr 4d 205 55 r 16 91T 30/19 hafta yıl lastik aldım. Makyajlı fc5 eleganca takmayı düşünüyorum. Kasko dışında teknik olarak bir sıkıntı çıkarma ihtimali var mı.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Bence yok, 205 55 16 kullanan birçok kişi var ve bir sorunla karşılaşmadılar (y)

Aracınız
Civic FK7 HB 2019
tekerlek çapı 1.1 cm alçalmış oluyor. araçta düz mantıkla yarısı kadar alçalmış olur. kış için dar tabanlı lastikler daha iyi tutunma değerleri veriyor. fiyat olarakta daha uygunlar. bende 205 ve 215 arasındayım 205 e daha yakınım.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Geri