Civic FC5 Kışlık lastik öneri&tavsiye

Kış lastiğinde Nokian dan başkası hikaye...

HB da rakamlar uygun gibi

Aracınız
Civic FC5 2017
Lassa snoways 4 205 55 r16 dün aracima takdirdim. Arastirdim ama yeni bir desen olduğu icin pek yorum bulamamıştım. Takdırdığım gün ankarada 6-7 derecede 40-45 km kuru zeminde test etme imkanim oldu İlk izlenimim sessizligiydi. Üzerindeki fabrikanin taktığı yazlık turanzalardan bile sessiz diyebilirim. Fren performansı cok hosuma gitti. Yumusak ve konforlu bi lastik. Yağmur ve kar performansını da imkan olursa paylaşırım.

Aracınız
kışlıklara kaç hava bastınız arkadaşlar ?
lastikci benim araca 36 psi hava bastı. Ben 32 olsun diye söyledim ama bunun daha iyi olacağını söyledi.
Siz de durum nedir ?

Aracınız
Benim ölçülerde 205 55 16 - nokian
2 defa sensör uyarı verdi. Kalibrasyon yaptım ama yine verir mi bilmiyorm.

Aracınız
Civic FC5 2018
2018 model FC5 dizel otomatik arabama kış lastiği almayı düşünüyorum. 215 55 R16 ebatları. Lastik aramalarımda karşıma yük/hız endeksi çıkıyor. Bilmediğim için tamamlayamıyorum bilgileri. Bilgilendirebilirseniz sevinirim. İstanbulda yaşıyorum, lastiği genellikle İstanbul trafiğinde belki de Bursa-Ankara gibi şehirlere gider gelirim.

Aracınız
Civic FC5 2017
Benimde ilk taktırdığımda 2 defa basınc sensörü aynı gün yanmıştı kalibrasyon yaptım birdaha yanmadı

LG-D855 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
lassa snoways 4 205 55 R16 taktırırken usta 32 psi hava bastığını söyledi. herhangi bir sorun yok. araç yüklü olursa 34 olabilir.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
kışlıklara kaç hava bastınız arkadaşlar ?
lastikci benim araca 36 psi hava bastı. Ben 32 olsun diye söyledim ama bunun daha iyi olacağını söyledi.
Siz de durum nedir ?
Aracı yapan mühendis bunu düşünmemiş gibi hareket ediyoruz. Fabrika verisi ne ise o basılır. Şöför kapı içinde yazar. Ayrıca lastik soğuk iken hava basınç kontrolu yapılmalıdır!

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Son düzenleme:
Aracınız
Aracı yapan mühendis bunu düşünmemiş gibi hareket ediyoruz. Fabrika verisi ne ise o basılır. Şöför kapı içinde yazar. Ayrıca lastik soğuk iken hava basınç kontrolu yapılmalıdır!

Faaliyet ayn-ı lezzettir...
Katılıyorum ; ancak görünen o ki lastikciler hep 32 nin üzerinde basmış havayı.

Ben de şu an uyarı ışığı yanmıyor artık.

Geri