Civic FC5 Kışlık lastik öneri&tavsiye

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
kendi sigortacım sompo japan exer in insiyatifine kalırsın diyor cebini veriyim mi konuşmak istermisin
İstemem. Bu şekilde saçma unsurlar ile sorun yaratacak yere de kasko yaptırmayı istemem.
Bence 215 55 16 yerine 205 55 16 lastik takıldı diye sigortanın ödeme yapmaması saçmalık ötesi, bu şekilde davranan acente veya sigorta firmalarından ben uzak durulması taraftarıyım.

Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar merhabalar. Bugün kışlık lastik bakmak için lastikçiye gittim. Aldığım fiyatlar çerçevesinde iki tercih arasında kaldım. 4 adet petlas 1100 tl, 4 adet general kış lastiği 1250 tl. Van’da ikamet ediyorum ve burda kış biraz çetin geçiyor ve ben ilk kez kış lastiği alacağım. General lastikler için fikirlerinizi alabilir miyim fiyat ve kış performansı olarak. Teşekkür ederim şimdiden kazasız belasız günler herkese.

(205/55 R16)

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar merhabalar. Bugün kışlık lastik bakmak için lastikçiye gittim. Aldığım fiyatlar çerçevesinde iki tercih arasında kaldım. 4 adet petlas 1100 tl, 4 adet general kış lastiği 1250 tl. Van’da ikamet ediyorum ve burda kış biraz çetin geçiyor ve ben ilk kez kış lastiği alacağım. General lastikler için fikirlerinizi alabilir miyim fiyat ve kış performansı olarak. Teşekkür ederim şimdiden kazasız belasız günler herkese.

(205/55 R16)

ikisinide almayın hocam. 2. el sıfırdan farksız lastikler alın daha iyi olur.

1- continental ts860
2-goodyear ultra grip 9
3-nokian dw 4
4-michelin alpin 5

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010

(205/55 R16)
Ben eski Hyundai aracımda Petlas kullanmıştım, ilk yıl çok iyi hissettiriyordu ve bu lastik ne güzel, başka lastiklere para vermeye gerek yok diyordum ama 2. yılda işler değişti.
2. yılda o ilk yıldaki performanstan eser kalmadı. Halbuki daha önce kullandığım Goodyear Ultragrip 8'te bu sorunlarla hiç karşılaşmamıştım.
@siviq hocamın tavsiyesini bence dikkate alın.

Son düzenleme:
Aracınız
Civic FB7 2013
Ben eski Hyundai aracımda Petlas kullanmıştım, ilk yıl çok iyi hissettiriyordu ve bu lastik ne güzel, başka lastiklere para vermeye gerek yok diyordum ama 2. yılda işler değişti.
2. yılda o ilk yıldaki performanstan eser kalmadı. Halbuki daha önce kullandığım Goodyear Ultragrip 8'te bu sorunlarla hiç karşılaşmamıştım.
@siviq hocamın tavsiyesini bence dikkate alın.
Hocam öyle ama ikinci el lastiklere ne kadar güvenebilirim. Açıkçası tereddüt ediyorum.

Aracınız
Civic FC5 2017

(205/55 R16)

Hocam bende muradiye deyim Goodyear Ultragrip 8 tavsiye ederim

gunesec

Özel Üye
Teyp, aksesuar vb olsa ekonomik olsun eyvallah da lastik bu. Aracı yola bağlayan el kadar 4 nokta. Araca o kadar para bağlayıp 3,4 yılda bir defa kaliteli lastik almak çok olmasa gerek.petlas olayını lastikçim de söylemişti. İlk sezon on numara, ikinci yıl verim bekleme demişti.İki defadır goodyear ultragrip 8 alıyorum. Kesinlikle tavsiye ederim. Scenic 2 aracım. Aynı lastik ölçüsü. Hatta aracı sattığımda kışlıkları vermeyip civicte (alabilirsem) kullanacağım.

Aracınız
Civic FC5 2018
3 - 4 yil kullanilacak lastik alınacaksa ikinci elde max 1 - 2 yillik lastik bakmak gerekli diye dusunuyorum. Onlarada saglam fiyat cekiyorlar. 1500tl sifir fiyatı, 900tl 1000tl 2017 uretimi lastik icin isteniyor. Bana mantiksiz geldi 2. El almak. Son zamanlarda bende lastik bakiyorum. Bu konuları takipteyim :)

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri