Civic FB7 Klima açıkken rölanti düşmesi

mb01

0
Arkadaşlar Merhaba
2015 fb7 aracımda rölantide klima açıkken devir 400-500'e kadar düşüyor sonra tekrar 800 e çıkıyor Benzin-lpg farketmekzinin bu durum oluyor.
Subap ayarı yapıldı (10 km önce)
Boğaz kelebeği temizlendi
Buji yeni takıldı (Sılzkr7c11ds serviste takıldı sahte olma ihtimali yok)
Hava filtre borusunda yırtık yok kontrol ettirdim
Maf veya egr den yapabilirmi? Yada klima gazı azalmışsa yaparmı aynı hatayı?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar Merhaba
2015 fb7 aracımda rölantide klima açıkken devir 400-500'e kadar düşüyor sonra tekrar 800 e çıkıyor Benzin-lpg farketmekzinin bu durum oluyor.
Subap ayarı yapıldı (10 km önce)
Boğaz kelebeği temizlendi
Buji yeni takıldı (Sılzkr7c11ds serviste takıldı sahte olma ihtimali yok)
Hava filtre borusunda yırtık yok kontrol ettirdim
Maf veya egr den yapabilirmi? Yada klima gazı azalmışsa yaparmı aynı hatayı?
Eğer ara ara oluyorsa olabilecek bir durum ama sürekli ise bence subap ayarı iyi yapılmamış, benzeri durumu eski FD6mda da yaşamıştım, klima açınca rolantide devir dengesizlesiyordu, iyi bir subap ayarı sonrası herşey çözülmüştü.

mb01

0
Eğer ara ara oluyorsa olabilecek bir durum ama sürekli ise bence subap ayarı iyi yapılmamış, benzeri durumu eski FD6mda da yaşamıştım, klima açınca rolantide devir dengesizlesiyordu, iyi bir subap ayarı sonrası herşey çözülmüştü.
Araç soğukken yapmıyor subap ayarını yaptırdım gaz kelebeği adaptasyon yapıldı

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Klima fanı devreye girince araç anlık yığılıyor
Hocam yapılabilecek bir çok faktörü yapmışsınız. Sıcakta oluyor ise şu olabilir. Sıcakta emme hava sıcaklığı 50-60 santigrat dereceyi buluyor. Daha dün bu sıcaklığı aracımda gördüm. Yüksek sıcaklıkta birim miktara düşen oksijen sayısı azalır. Bu olayda rolanti kararsızlığı yapabilir. Bu durumda benim araç zengine karışıma doğru kaymaya başlıyor. Neticede olarak bu olayları topladığımda birbirlerini destekliyor.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Çözümü yok mu yani?
Çözümü soğuk hava girişi sağlamak. Fakat bu havalarda bunu yapabilmek imkânsız gibi birşey uzun yolda daha iyi olur fakat şehir içi yoğun trafikte ciddi sıkıntı. Ben bu yüzden normal kabul ediyorum. Stop etmediği sürece problem olarak görmüyorum.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Gergi kayışı veya bilyasından kaynaklanmaz değilmi ?
Onların hepsi bende yeni değişti. Gergi bilyası triger seti ile beraber değiştidim. V kayışıda beraber değişti. Ses için aracın başında olup steteskop ile iyi dinlemek gerekiyor. Düzeltme: Sizin aracı kendi aracım gibi sandım farklıymış. Sizde triger zincirlidir. Gergi ise bozulduğunda ses yapar, daha çok motor soğuk halde iken olur. V kayışıda klima kompresörü bağlıdır. O bölgede dinlenebilir.

Son düzenleme:
Geri