Civic FB7 Klima açıkken rölanti düşmesi

mb01

0
Arkadaşlar Merhaba
2015 fb7 aracımda rölantide klima açıkken devir 400-500'e kadar düşüyor sonra tekrar 800 e çıkıyor Benzin-lpg farketmekzinin bu durum oluyor.
Subap ayarı yapıldı (10 km önce)
Boğaz kelebeği temizlendi
Buji yeni takıldı (Sılzkr7c11ds serviste takıldı sahte olma ihtimali yok)
Hava filtre borusunda yırtık yok kontrol ettirdim
Maf veya egr den yapabilirmi? Yada klima gazı azalmışsa yaparmı aynı hatayı?

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
@efsane190789 hocam bendeki FB7de 2 farklı zamanda video çektim ve ikisinde de durum videodaki gibiydi, karşılaştırınca sizde klima aktifken rolanti normalden biraz fazla etkileniyor gibi görünüyor.

Son düzenleme:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
@efsane190789 hocam bendeki FB7de 2 farklı zamanda video çektim ve ikisinde de durum videodaki gibiydi, karşılaştırınca sizde klima aktifken rolanti normalden biraz fazla etkileniyor gibi görünüyor.

İşte hocam normal olan budur, maşallah ibre nerdeyse hiç oynamıyor. Karşılaştırdığımız güzel oldu teşekkürler..

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015

@Emirbey26 ve @h.k_Ahmed hocam yukarı videodaki @efsane190789 hocamın aracındaki klima aktifken rolanti N-D değişimini yorumlayabilirmisiniz, sizce subap ayarı kaynaklı olabilir mi?
Karşılaştırma isterseniz bendeki durumu önceki mesajda paylaştım.
Klima açıkken "N" ve "D" geçişlerinde bir miktar düşüş ve yükseliş normal karşılanabilir. Geçiş sonrası rölanti yerini bulup sabitleniyorsa sorun yoktur hocam. Arada gaz pedalına bastiniz mi yoksa araç kendisi mi gaz verir gibi oluyor. Eğer araç kendi gaz veriyorsa gaz kelebeğiniz kirli olabilir o sebeple de yapıyor olabilir. 10 gün önce bende de rolantide kendi kendine küçük gaz verir gibi oynamalar oluyordu. Kelebek adaptasyonu yaptırarak sorun çözüldü. Sanki rolantiniz biraz düşük gibi geldi.

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Klima açıkken "N" ve "D" geçişlerinde bir miktar düşüş ve yükseliş normal karşılanabilir. Geçiş sonrası rölanti yerini bulup sabitleniyorsa sorun yoktur hocam. Arada gaz pedalına bastiniz mi yoksa araç kendisi mi gaz verir gibi oluyor. Eğer araç kendi gaz veriyorsa gaz kelebeğiniz kirli olabilir o sebeple de yapıyor olabilir. 10 gün önce bende de rolantide kendi kendine küçük gaz verir gibi oynamalar oluyordu. Kelebek adaptasyonu yaptırarak sorun çözüldü. Sanki rolantiniz biraz düşük gibi geldi.
N konumunda gaz veriyorum hocam, gaz verdikten sonra devirin düştüğü yer çok aşağıda oluyor neredeyse 500'e iniyor ve titreme oluyor. Ama D konumunda hiç gaz vermeyince de aynı durum oluyor videoda onu çekemedim. Bir video daha çekeceğim detaylı.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
N konumunda gaz veriyorum hocam, gaz verdikten sonra devirin düştüğü yer çok aşağıda oluyor neredeyse 500'e iniyor ve titreme oluyor. Ama D konumunda hiç gaz vermeyince de aynı durum oluyor videoda onu çekemedim. Bir video daha çekeceğim detaylı.
Benim tahminim kelebekte kirlilik olması ve adaptasyon ihtiyacı olması yönünde hocam

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Benim tahminim kelebekte kirlilik olması ve adaptasyon ihtiyacı olması yönünde hocam
Dün yetkili servisteki usta adaptasyon yaptı fakat öncesinde temizliğini yapmadı kelebeğin. Bundan olabilir mi acaba. Dediğinizi not ediyorum hocam.

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Arkadaşlar benim sorun aküden kaynaklı çıktı. Tespitini başka akü takarak yaptık. Klima kompresörü devreye girip çıktığı andaki yığılma bitti artık . Bu arada subap ayarı emme 25 egsoz 30 olacak şekilde yapıldı
Geçen bakıma gittiğimde akü durumu iyi dediler ama tabi ölçtüler mi veya ne kadar düzgün ölçtüler orası meçhul.. O yüzden akü durumu da aklımda halen. Müsait zamanda baktıracağım, can sıkıyor çünkü. Bu arada teşekkürler geri dönüş için

Son düzenleme:

mb01

0
Geçen bakıma gittiğimde akü durumu iyi dediler ama tabi ölçtüler mi veya ne kadar düzgün ölçtüler orası meçhul.. O yüzden akü durumu da aklımda halen. Müsait zamanda baktıracağım, can sıkıyor çünkü. Bu arada teşekkürler geri dönüş için
Klima açıkken direksiyonu sağa sola dönderdiğinizde fanların yavaşladığını hissedersiniz böyle bişe varsa aküdendir sorununuz

Geri