Civic FB7 Klima açıkken rölanti düşmesi

mb01

0
Arkadaşlar Merhaba
2015 fb7 aracımda rölantide klima açıkken devir 400-500'e kadar düşüyor sonra tekrar 800 e çıkıyor Benzin-lpg farketmekzinin bu durum oluyor.
Subap ayarı yapıldı (10 km önce)
Boğaz kelebeği temizlendi
Buji yeni takıldı (Sılzkr7c11ds serviste takıldı sahte olma ihtimali yok)
Hava filtre borusunda yırtık yok kontrol ettirdim
Maf veya egr den yapabilirmi? Yada klima gazı azalmışsa yaparmı aynı hatayı?

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Klima açıkken direksiyonu sağa sola dönderdiğinizde fanların yavaşladığını hissedersiniz böyle bişe varsa aküdendir sorununuz
Ona dikkat etmedim, bir kontrol ediyim. Hocam bu arada yukarıdaki mesajlarınızda "Tekrar dan araca adaptasyon yapıldı ve klima gazı eksiltmiş eklettim sorun kalmadı. Ama sorun muhtemelen klima gazı eksiklinden kaynaklanıyor." diye yazmışsınız, bunları yaptırdıktan sonra sorun tekrarladı mı anlayamadım..

mb01

0
Ona dikkat etmedim, bir kontrol ediyim. Hocam bu arada yukarıdaki mesajlarınızda "Tekrar dan araca adaptasyon yapıldı ve klima gazı eksiltmiş eklettim sorun kalmadı. Ama sorun muhtemelen klima gazı eksiklinden kaynaklanıyor." diye yazmışsınız, bunları yaptırdıktan sonra sorun tekrarladı mı anlayamadım..
Bunları yaptırdım düzelir gibi oldu ama düzelmedi. Pes etmedim çünkü akü ve subap ayarından sonra başlamıştı sorun en son akü den olduğunu anladık.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Emme subaplari 0.20 eksoz subaplari 0.25 mm.e ayarlanması gerekiyor. Şuanda motor biraz şıkırtılı çalışıyor olabilir.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
@Emirbey26 hocam 25-30 sentil ayarını muhtemelen motoru tam soğutmadan yaptıkları için motor soğukkenki 20-25 ayarına denk geliyordur, bi de LPGde subap ayarı sıkılaşması normalden hızlı olduğu için biraz aralık fazla olsun, nasıl olsa km artıkça hızlıca sıkılaşıyor düşüncesi ile hareket ediliyorda olabilir.

mb01

0
@Emirbey26 hocam 25-30 sentil ayarını muhtemelen motoru tam soğutmadan yaptıkları için motor soğukkenki 20-25 ayarına denk geliyordur, bi de LPGde subap ayarı sıkılaşması normalden hızlı olduğu için biraz aralık fazla olsun, nasıl olsa km artıkça hızlıca sıkılaşıyor düşüncesi ile hareket ediliyorda olabilir.
Evet lpg de aracın daha hızlı subap sıktığı için böyle yapılıyormuş

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
@efsane190789 hocam bendeki FB7de 2 farklı zamanda video çektim ve ikisinde de durum videodaki gibiydi, karşılaştırınca sizde klima aktifken rolanti normalden biraz fazla etkileniyor gibi görünüyor.

Benim FD6 da da klima açıkken ışıkta beklerken titriyor ama çok daha fazla düşüyor devir. Bayağı hissediliyor. Subap ayarı birkaç hafta önce yapıldı, boğaz kelebeği temizlenmedi hiç sanırım ondan olabilir mi?

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Benim FD6 da da klima açıkken ışıkta beklerken titriyor ama çok daha fazla düşüyor devir. Bayağı hissediliyor. Subap ayarı birkaç hafta önce yapıldı, boğaz kelebeği temizlenmedi hiç sanırım ondan olabilir mi?
Bende de devir düştüğünde titremeyi hissediyorum hocam. İşte daha fırsat olmadı gidemedim, bayramdan sonra gideceğim bakalım bir çözüme ulaşır inşallah. Sorun akü kaynaklı olup, değiştirince düzelenler var.

Geri