Civic FB7 Klima açıkken rölanti düşmesi

mb01

0
Arkadaşlar Merhaba
2015 fb7 aracımda rölantide klima açıkken devir 400-500'e kadar düşüyor sonra tekrar 800 e çıkıyor Benzin-lpg farketmekzinin bu durum oluyor.
Subap ayarı yapıldı (10 km önce)
Boğaz kelebeği temizlendi
Buji yeni takıldı (Sılzkr7c11ds serviste takıldı sahte olma ihtimali yok)
Hava filtre borusunda yırtık yok kontrol ettirdim
Maf veya egr den yapabilirmi? Yada klima gazı azalmışsa yaparmı aynı hatayı?

mb01

0
Ben aküyü değiştirdim düzelir gibi oldu şimdi araç ilk çalıştığında yapıyor belli bir km gittikten sonra yapmıyor. Yarın aracı servise bırakacam. Muhtemelen tekrar subap ayarı ve kelebek temizliği yapıldıktan sonra düzelecek

Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Ben aküyü değiştirdim düzelir gibi oldu şimdi araç ilk çalıştığında yapıyor belli bir km gittikten sonra yapmıyor. Yarın aracı servise bırakacam. Muhtemelen tekrar subap ayarı ve kelebek temizliği yapıldıktan sonra düzelecek
Gelişmeleri ve sonucu bekliyoruz hocam

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Bende de devir düştüğünde titremeyi hissediyorum hocam. İşte daha fırsat olmadı gidemedim, bayramdan sonra gideceğim bakalım bir çözüme ulaşır inşallah. Sorun akü kaynaklı olup, değiştirince düzelenler var.
Ben aküyü birkaç ay önce değiştirdim, daha önce de akü yeni olduğunda benzer sorunu yaşıyordum. Aküden değil bana göre. Bayramdan sonra bir baktıracağım ben de.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Benim FD6 da da klima açıkken ışıkta beklerken titriyor ama çok daha fazla düşüyor devir. Bayağı hissediliyor. Subap ayarı birkaç hafta önce yapıldı, boğaz kelebeği temizlenmedi hiç sanırım ondan olabilir mi?
Bence olabilir, eğer hiç yapilmadiysa denemenizin bir zararı olmaz. Gaz kelebeği temizliği sonrası bilgisayara bağlayarak kalibrasyonda oldukça önemli.

mb01

0
Bursa' daki İnallar servisine randevu aldım. Adamlar araç başına bile gelmeden direkt subap ayarı yapılacak düzelmezse tekrar kontrol edecez dediler. Yaptıkları işin parasını alacaklar ama garanti yok :) sinirlendim çıktım. Ertesi gün tekrar servisten memnun olup olmadığımı sormak için aradılar. Değilim diyince diğer şubeye randevu verdiler. Aracı sabah erkenden götürdüm usta baktı bu normal dedi. Şaka gibi anlayacağınız.

cagdasozkan

Özel Üye
Aracınız
Civic FC5 2019
Bursa' daki İnallar servisine randevu aldım. Adamlar araç başına bile gelmeden direkt subap ayarı yapılacak düzelmezse tekrar kontrol edecez dediler. Yaptıkları işin parasını alacaklar ama garanti yok :) sinirlendim çıktım. Ertesi gün tekrar servisten memnun olup olmadığımı sormak için aradılar. Değilim diyince diğer şubeye randevu verdiler. Aracı sabah erkenden götürdüm usta baktı bu normal dedi. Şaka gibi anlayacağınız.
Hocam ilk randevuyu Özlüce şubesinden mı aldınız?

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

mb01

0
Hocam ilk randevuyu Özlüce şubesinden mı aldınız?

Redmi Note 7 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Evet Özlüce şubesi. Oraya araç götürenlerin Allah yardımcısı olsun. Araç başına gelmeden subap ayarı yapılacak diyor tamam ne kadar 450 TL. Peki düzelecekmi araç diyorum onu bilemeyiz diyor. E verdiğim para ne olacak düzelmezse? Cevap yok.Böyle esnaflık olurmu..

Son düzenleme:
Ad Soyad
Mustafa
Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam geçen ay servise gittiğimde bu "normal durum" olayını yaşadım işte ben de. Adaptasyon filan yaptılar ama değişen birşey yok. Onlara göre normal bu durum ama hiçte normal değil yani. Bakalım muhtemelen bu hafta içi bir de özel servise gideceğim, gelişmeyi aktarırım.

mb01

0
Hocam geçen ay servise gittiğimde bu "normal durum" olayını yaşadım işte ben de. Adaptasyon filan yaptılar ama değişen birşey yok. Onlara göre normal bu durum ama hiçte normal değil yani. Bakalım muhtemelen bu hafta içi bir de özel servise gideceğim, gelişmeyi aktarırım.
İşin içinden çıkamayınca normal diyorlar. Araba 5 yıldır bende daha önce yapmayan şey nasıl normal olur

Aracınız
Civic FB7 2013
Bu dediğiniz şey klima açıkken yokuş yukarı araç stop edecek gibi tuhaf sesler çıkartıyor gibi mi evet ise bana da 2 kez oldu ama aşırı sıcakta oldu Bodrum'da gaza yüklendim stop etmedi akü yeni bu arada geçen sene değiştirmiştim ama İnci 45 Ah olandan 47 bulamadım da :)

Geri