Klima sol taraftan soğuk vermemesi

Aracınız
Civic FD6 2009
Merhaba arkadaşlar,

Arabayı geçtiğimiz kış aldım malum yaz gelince klimayı açtım ilk kez. Sağ taraftan soğuk gelirken sol 2 tanede sıcak geliyor. Ayni sekilde sol alttanda sıcak geliyor. Sağ taraf gayet iyi. Torpido altindaki yönlendirme klapesine baktım her yöne hareket ediyor sorun ne olabilir. Başına gelen varmı.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Merhaba arkadaşlar,

Arabayı geçtiğimiz kış aldım malum yaz gelince klimayı açtım ilk kez. Sağ taraftan soğuk gelirken sol 2 tanede sıcak geliyor. Ayni sekilde sol alttanda sıcak geliyor. Sağ taraf gayet iyi. Torpido altindaki yönlendirme klapesine baktım her yöne hareket ediyor sorun ne olabilir. Başına gelen varmı.
Merhaba, gaz kaçağı olabilir. Klimacıya gidip vakum cihazı ile kaçak kontrolü yaptırmalısınız. Eğer gazı azalmış gaz ekleyelim derlerse kesinlikle gaz ekletmeyin ve önce kaçağı bulmalarını isteyin. Aksi halde bir süre sonra soğutmama problemini tekrar yaşarsınız.

@Mehmet Mustafa Soğutmada petek tıkanması olmaz. Kapalı devre bir sistem, ve içerisinde sadece klima gazı dolaşıyor.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
yıllar içinde sistemin gazı azalabilir. Leonun 5 sene sonra ilk defa azalmıştı.
Daha önceden hiç azalmadığını biliyorsanız ekleme yaptırabilirsiniz.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Kapalı devre bir sistemde 5 yıl gibi kısa bir sürede gaz azalmaz hocam. Mutlaka küçük de olsa kaçak vardır. Bu gaz azaldı ekleme yapalım yöntemi klimacılar için inanılmaz karlı bir iş. ?

Geri