Klimadan gelen koku

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Arkadaşlar hayırlı ramazanlar cümleten. Klimayla alakalı bir sorum olacaktı. Özellikle "A/C ON" modunda kullandım direk kontak kapatıp işimi hallettim yarım saat sonra klimayı ilk açtığımda tekrardan koku geliyor. Sebebi ne olabilir sizce?

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Klima temizliği yaptırmanın zamanı gelmiş ☺

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Arkadaşlar hayırlı ramazanlar cümleten. Klimayla alakalı bir sorum olacaktı. Özellikle "A/C ON" modunda kullandım direk kontak kapatıp işimi hallettim yarım saat sonra klimayı ilk açtığımda tekrardan koku geliyor. Sebebi ne olabilir sizce?

Hocam klima havalandırma boruları zamanla bakterilerden dolayı koku yapabiliyor, linkteki gibi temizleme spreyi sorununu çözecektir.

http://www.hepsiburada.com/wurth-kl...0-ml-made-in-germany-04893764-pm-otev04893764

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Klima temizliği yaptırmanın zamanı gelmiş ☺

Arkadaşta da aynı problem var klima temizliği yetkili serviste temizlik vs hepsini yaptıysa da geçmedi acaba başka yöntem kullanan var mı diye merak ettim.
[MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] Ürün işe yarıyor mu gerçekten ?

Trust

0
Aracınız
evapatörün çıkarılıp temizlenmesi gerekiyor bende arada bir oluyor evdeki klima da hep oluyor idi servis geldi temizledi şimdi kokudan eser yok. Alınan sprey vsss ne olursa olsun sadece bir kaç gün ise yarar sonrası yine koku başlar.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
evapatörün çıkarılıp temizlenmesi gerekiyor bende arada bir oluyor evdeki klima da hep oluyor idi servis geldi temizledi şimdi kokudan eser yok. Alınan sprey vsss ne olursa olsun sadece bir kaç gün ise yarar sonrası yine koku başlar.
Onu da sökmek her şeyi sökmek gibi bir şey olsa gerek :)

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

UK61

0
Yönetici
Ad Soyad
Uğur
Aracınız
Civic FK7 HB 2017

Onu bir sorayım o zaman sökülmesi nasıl olur falan. Ama şunu farkettim A/C kapatıp fanı son hızda biraz çalıştırınca koku azalıyor. O borularda kalan klima gazı yapıyor muhtemelen.

Trust

0
Aracınız
Onu bir sorayım o zaman sökülmesi nasıl olur falan. Ama şunu farkettim A/C kapatıp fanı son hızda biraz çalıştırınca koku azalıyor. O borularda kalan klima gazı yapıyor muhtemelen.
Klima transfer i bakır borudan oluşur soğuk kullanıldığı zaman haliyle nem yapar o nem ile içerideki belli başlı kirler karıştığı zaman koku yapar mevzu bu aslında.
Şöyle de örnek vermek gerekirse normal ayak kokmaz ama abdest alıp ayak iyi kurutulmadan nemli olarak ayakkabı giyilir ise koku yapar aslında ayak da problem yoktur tamamen ihmal sonucu bu koku oluşur.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Ben Nofear'ın verdiği ürüne benzer ürünlerle kendim yapıyorum klima temizliğini.Ne koku var ne de başka bir şey. Aynı zamanda polen filtrenide değiştir. Hatta ben polen filtresini takmadan bol miktarda oto parfümü sıkıyorum filtreye uzun süre güzel kokuyor araç.

Geri