kokpit gösterge panelinde oluşan lekeler

Aracınız
Civic FB7 2014
Arkadaşlar herkeze iyi bayramlar.2014 Fb7 arcımı Arefe günü yeğenim temizlerken torpidoya WÜRTH TORPİDO VE KOKPİT KORUMA VE YENİLEME SPREYİ ile temizlerken gösterge tablası camına da sürmüş silmeyi unutmuş.arabamın gösterge tablası camında lekeler oluştu bunları nasıl çıkarabilirm bu konuda bana yardımcı olurmusunuz.

FD6 aracımda aynı durumdan müzdaribim. Bendeki parfüm yada torpido parlatıcısı ikisinden biri yüzünden oldu. Sildim ama geçmedi. Karşıdan bakıldığında belli oluyor ama göze batmıyor. Ama yandan bakıldığında kötü duruyor.
Ben beze biraz pasta sürüp biraz uyguladım. Düzelme oldu kötü görüntü gitti ama eski haline dönmedi tabiki.
Eğer çözümünü bilen varsa yazarsa sevinirim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar herkeze iyi bayramlar.2014 Fb7 arcımı Arefe günü yeğenim temizlerken torpidoya WÜRTH TORPİDO VE KOKPİT KORUMA VE YENİLEME SPREYİ ile temizlerken gösterge tablası camına da sürmüş silmeyi unutmuş.arabamın gösterge tablası camında lekeler oluştu bunları nasıl çıkarabilirm bu konuda bana yardımcı olurmusunuz.
Auto Finesse Verso yada Valet Pro All Purpose Classical tarzı nötr Ph genel araç temizlik ürünleri ile çıkabilir diye düşünüyorum.
Bu ürünleri harici cam-sil'de sanki kullanılabilir :unsure:

Ltf

Aracınız
Civic FC5 2016
Meguiarsın plastix diye bir ürünü var. Genel olarak farlara uygulansa da gösterge camı da benzer malzeme olduğundan işe yarar diye düşünüyorum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Meguiarsın plastix diye bir ürünü var. Genel olarak farlara uygulansa da gösterge camı da benzer malzeme olduğundan işe yarar diye düşünüyorum.
Evet biraz pahalı ama en iyi plastik şeffaf malzeme temizleyicilerinden biridir (y)

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ben izopropil alkol, loc, vb temizleyiciler kullandım ama sonuç alamadım. Deneyecek arkadaşlar için fikir olması açısından yazdım.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Teşekkürler (y)
Demek o bölgedeki plastik bayağı kimyasallara hassas :unsure: Belki ph asidik yada fazla bazik olduğu içinde plastikte böyle etki yapıyor olabilir.
Temizleyici olarak araç içinde Auto Finesse Verso kullanıyorum, şimdilik bir sorunla karşılaşmadım, galiba ph nötr ve kaliteli temizleyici bahsedildiği gibi önemli :unsure:

Geri