Küçük bir Kaza yaptım arıza lambaları yanıyor ne yapmalıyım?

Merhabalar Arkadaşlar. 2018 yılı Haziran ayında almış olduğum HONDA FC5 Executive aracımla bugün kaza yaptım. Park etmeye çalışırken camlar ve dikiz aynalarım ıslaktı yoğun yağıştan dolayı arkamdan gelen Fiat palio marka aracı göremeyerek önüne kırdım araç sol ön teker hizasından aracıma çarptı ve panik yapıp kaçtı, ben hatalı olduğum için plakasını bile almadım. Sadece sol ön çamurluğumun fara yakın ön kısmından hasar aldı aracım. kaskoyu deldirmeyeyim 300-500 lira arası yapılır dedim ancak aracımı çalıştırınca lastik basınç sensörünün, direksiyon ve ünlem işareti bulunan ikaz lambasının, iki tane de kayan araba şeklindeki ikaz lambalarının yandığını gördüm. Neden bu lambalar yandı anlayamadım. Sizce yan sanayi bir yere gidip kendim mi yaptırmalıyım yoksa kaskoyu deldirip Antalya serviste mi yaptırmalıyım? Bu arada ben Alanyada yaşıyorum servis bana 160 km malesef...

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Geçmiş olsun. Bence serviste yaptırın. Önce masrafını öğrenin arkasından kaskoyu delerseniz aşağı yukarı bir sonraki dönem kaç para fazladan ödersiniz kıyaslayın. Çok anlamam ama görünen o ki bazı elektrınik aksamda hasarlı

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Geçmiş olsun (y)
Hasar sonrası kaçmışsa muhtemelen kaçanın trafik sigortası yok yada başka bir durum var.
Teker hasarlarını kesinlikle küçümsemeyin, eğer var ise mutlaka güvenilir bir ustaya kontrol ettirin, yoksa servise götürün. Ama bence ekranda yanan ikaz işaretlerine göre sol teker iç parçaları (rot-tekerlek taşıyıcısı gibi) ile direksiyon kutusunda yada bağlantılarda sorun var gibi duruyor.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Evet kalibre edince hepsi söndü. Yarın tekrar deneyeceğim aracı kullanıp ikaz lambaları yanmazsa Auto King gibi işinde başarılı bir iki yer var birine yaptıracağım. Kasko deldirmeye gerek kalmayacak umarım.

Geri