Lastik basınç sensörü hakkında

Aracınız
Aracım 2015 civic elegance. Kış lastiklerini farklı dört adet janta taktırıp kullanmak istesek diğer jantlarda sensör olmadığı için uyarı mı verecek?
Şayet uyarı verir ise bu özelliği iptal edebilir miyiz?

Var olan sensörleri aktar demeyiniz çünkü amacım sürekli jant lastik söktürüp taktırmamak.
Yeni sensör almak istesem çıkmacıda bile 4 adet sensör 400 TL + bir takım jant ile toplamda 700-1000 TL' yi buluyor.

Farklı bilgi ve fikirleri almak isterim, teşekkürler..

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Aracınız
[MENTION=3]NoFeaR[/MENTION]

Bizim araçlarda bu sistemin olduğunu yeni duydum, ben TPMS ya da TMPS denen sensörlü bir sistem var diye okumuştum bir yerde:) böyle olduğuna çok sevindim.
O vakit başka bir takım jant düşüncemi uygulayabilirim:)) Çok teşekkür ederim....

Hakan Uzun

0
Yönetici
[MENTION=3]NoFeaR[/MENTION]

Bizim araçlarda bu sistemin olduğunu yeni duydum, ben TPMS ya da TMPS denen sensörlü bir sistem var diye okumuştum bir yerde:) böyle olduğuna çok sevindim.
O vakit başka bir takım jant düşüncemi uygulayabilirim:)) Çok teşekkür ederim....

Evet o anlamda iyi:)
Arkadasimin focusuna kis lastigini set halinde taktik surekli setliyor ama nafile cok sikayetci hondacilar sansli:)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aracınız
Arkadaşlar konuyla ilgili olarak.

Aynı ebat ve bijon aralığından kışlık lastikler için 4 tane kara sac jant alsak sıkıntı çıkarırmı bu sensör?

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Arkadaşlar konuyla ilgili olarak.

Aynı ebat ve bijon aralığından kışlık lastikler için 4 tane kara sac jant alsak sıkıntı çıkarırmı bu sensör?
Jantlarla alakası yok hocam sistemin. Aynı çapta, aynı göbekte ve bijon aralığında buluyorsanız sıkıntı olmaz.

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FB7 2016
Geri