Civic FB7 Lastik basınç sensörü hk.

Herkese merhaba. Fb7 2012 model aracımda lastik basınç sensörü uyarı veriyor sebepsiz. Geçenlerde ilk uyarı veriğinde lastiğime vida girmiş ve havası inmişti ancak yaptırmış olmama rağmen tekrar tekrar aynı uyarıyı alıyorum her kapatışımda. Sebebini bile ya da böyle bir durumla karşılaşan var mı daha önce?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Lastiklerin hepsini kontrol ettinmi. Bendede ayni sikinti oldu hepainin havasini sabitledim son bi uyari verdi kapattim bi aydir uyari vermiyor.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Herkese merhaba. Fb7 2012 model aracımda lastik basınç sensörü uyarı veriyor sebepsiz. Geçenlerde ilk uyarı veriğinde lastiğime vida girmiş ve havası inmişti ancak yaptırmış olmama rağmen tekrar tekrar aynı uyarıyı alıyorum her kapatışımda. Sebebini bile ya da böyle bir durumla karşılaşan var mı daha önce?

Lastiklere tekrar uygun basınçta hava basın 33 psi gibi.... sonra Lastik sensörünü kalibre edin....düzelmesi lazım...

Şayet Ufak Bi kaçak bile olsa uyarı verir...kolay kolay lastik sensörleri bozulmaz bizim araçların...(şase de denge sensörleri ile çalışır)

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Lastiklere tekrar uygun basınçta hava basın 33 psi gibi.... sonra Lastik sensörünü kalibre edin....düzelmesi lazım...

Şayet Ufak Bi kaçak bile olsa uyarı verir...kolay kolay lastik sensörleri bozulmaz bizim araçların...(şase de denge sensörleri ile çalışır)

Ekran resmini atayım...kalibrasyon yerinin..SaygılarScreenshot_20221013-182757_YouTube.jpg

Zaten burası üzerinden kalibre ettim lastiklerin hepsinin havası aynı düşme vs olmamış şaşırdım açıkcası ben de. Yıne de verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim

Geri