Lastikte tel kırılmış olması mümkün mü?

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Merhaba arkadaşlar,

Cuma sabahı Eskişehir'e giderken lastik basınç kaybı uyarısı verdi aracım. İnegöl'de bir lastikçiye kontrol ettirdim. Basınçlar normaldi. Kalibre edip yola çıktım. Tekrar uyarı verdi. Bozüyük'te lastikçiye kontrol ettirdim basınçlar yine normaldi. Dün İstanbul'a dönerken yolda tekrar uyarı verdi. Bu arada Cuma-Pazar arası aracı aktif kullanmama rağmen tekrar uyarı vermemişti. Neyse dün dönerken tekrar verdi. Bu sabah lastikçime götürdüm. Basınçlar yine normal. Lastikçi lastiklere baktı ve abi tel kırmış olabilir dedi. Ne demek istiyorsun dediğimde lastiklerimin yere temas eden bölümlerinde orta kısımların kenar kısımlara göre içe göçük olduğunu gösterdi. Lastiğin tamamı yola temas etmediğinden uyarı veriyor olabilir dedi. Benzer bir durum yaşayan var mı? Bu arada gözle görülür biçimde 3 lastiğimin orta kısımları kenarlara göre içeri doğru göçük görünüyor. Kış zaten bitti sayılır ama bu lastikler sanıyorum ki çöp olacak. Lastikleri 2018 kış girişinde almıştım. 4. kışını geçiriyor.

Aracınız
Geçmiş olsun.
Gözle görülür bir çivi, başlı vida, akıllı vida görünmüyorsa lastikcinin dediği doğru olabilir.
Zaten ister yaz ister kış lastiği olsun, ister diş derinliği iyi olsun ömrü bitiyor. Yani lastik hamurunun kimyası değişiyor.
Belki 1 kış daha kullanılırdı ama yapacak birşey yok.
Bu arada bu şekilde kullanmakta riskli, bulunduğunuz bölge soğuk iklim değilse, havalarda iyiye doğru gittiğine göre yazlığa geçilebilir bence.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2021
Merhaba arkadaşlar,

Cuma sabahı Eskişehir'e giderken lastik basınç kaybı uyarısı verdi aracım. İnegöl'de bir lastikçiye kontrol ettirdim. Basınçlar normaldi. Kalibre edip yola çıktım. Tekrar uyarı verdi. Bozüyük'te lastikçiye kontrol ettirdim basınçlar yine normaldi. Dün İstanbul'a dönerken yolda tekrar uyarı verdi. Bu arada Cuma-Pazar arası aracı aktif kullanmama rağmen tekrar uyarı vermemişti. Neyse dün dönerken tekrar verdi. Bu sabah lastikçime götürdüm. Basınçlar yine normal. Lastikçi lastiklere baktı ve abi tel kırmış olabilir dedi. Ne demek istiyorsun dediğimde lastiklerimin yere temas eden bölümlerinde orta kısımların kenar kısımlara göre içe göçük olduğunu gösterdi. Lastiğin tamamı yola temas etmediğinden uyarı veriyor olabilir dedi. Benzer bir durum yaşayan var mı? Bu arada gözle görülür biçimde 3 lastiğimin orta kısımları kenarlara göre içeri doğru göçük görünüyor. Kış zaten bitti sayılır ama bu lastikler sanıyorum ki çöp olacak. Lastikleri 2018 kış girişinde almıştım. 4. kışını geçiriyor.
Benzer sıkıntıyı ben de yaşadım bugün. Basınçlar normal, ancak henüz lastikçiye gitmedim. Kalibre etmeme rağmen hata vermeye devam ediyor. Sizin sorununuz nasıl çözüldü?

Aracınız
Civic FC5 2018
Gecen yıl baya ugrasmıştım, sürekli uyarı veriyordu ama çok da inmiyordu. Tel meselesi degildi. Küçük bir çivi lastiğin oluklarının birinin içinde köşesine doğru girmiş ve lastiğe iyice gömülmüştü, lastikçi çiviyi baya uğraşarak tespit edip cıkarabilmişti. Hatta lastikte çivi yok şeklinde iddalarım sonucu mahçup olmuştum :)

Son düzenleme:

VaiN

Özel Üye
Ad Soyad
Uğur Şenyavaş
Aracınız
Diğer Markalar
Benzer sıkıntıyı ben de yaşadım bugün. Basınçlar normal, ancak henüz lastikçiye gitmedim. Kalibre etmeme rağmen hata vermeye devam ediyor. Sizin sorununuz nasıl çözüldü?

Lastikleri çöpe attım hocam :) Lastiklerin yere temas eden kısımları içe doğru göçmüş durumdaydı. Kullanmaya devam etmedim. Kışa girerken yeni set alacağım.

Geri