led lamba takarken sigorta attı. Yardım lütfen..

Araç içerisindeki lambaları led ile değiştiriyordum. İç kısımda herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Bagaj lambasını değiştirirken biraz zorladı. Ben de bastırdım. Galiba sigorta attı tüm ışıklar gitti hiç biri yanmıyor. Kapı altları da dahil. Ne yapmam lazım direk elektrikçiye mi gideyim?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

2.Durum:
Yine led takarken farkettim. Kısa farları kendim açtığımda yanmıyordu, otomatiğe alınca yanmaya başlıyor. Tekrar manuel olarak farları açıyorum seyir lambaları 5w a düşüyor ama kısa farlar yine yanmıyor. Led taktım ondan oldu diye düşündüm ilk başta. LED'leri çıkarıp orijinal lambalarını taktım ama sonuç yine aynıydı. Bu problemle de karşılaşan yada fikri olan var mı??

Hocam ben de araç içi arka taraftaki lambayı değiştirirken ledin biraz büyük olması sebebiyle zorladım.Sanırım şase yaptırdım araç içindeki tüm ışıklar gitti sizin gibi.Araç kontrol kalemiyle teker teker deneyerek çalışmayan sigortayı tespit edip değiştirdim.Sorun düzeldi.

[MENTION=15251]Egemen Ertaş[/MENTION] kitapçığı kurcaladım biraz. Direksiyonun altında ve motor bölümünde sigorta kutusunu gösteriyor. Siz hangisini değiştirdiniz? Bir de kitapçıkta yedek sigorta var diyor. Sizde var mıydı?

[MENTION=10900]sword42[/MENTION] hocam.Araç içindeki kısımda bozuk sigorta yoktu.Motor kaputundaki alt tarafa doğru kahverengi olan sigortalardan birisi atmıştı.Yedek sigorta ve maşa yoktu.Eski aracımdan bende fazla vardı yedekleri oraya koymuştum lazım oldu.Geçmiş olsun.

[MENTION=15251]Egemen Ertaş[/MENTION] teşekkür ederim hocam yarın artık kurcalayacağım. Peki 2.durumla karşılaştınız mı? Kısa farları kendin manuel açtığımda yanmıyor. Otomatiğe alınca yanıyor.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
led lamba takarken sigorta attı. Yardım lütfen..

[MENTION=10900]sword42[/MENTION] benzer durumu aracımın arka stop modifikasyonu sırasında bende yaşadım. Direksiyonun altında da sigorta bölümü var kaputu açınca sağ köşede de.ya tek tek çıkarıp bakacaksınız yada sigorta kalemiyle. Diğer bir seçenek te iç ortamlarda kullanılan şerit led lerin + ve - ucuna kablo lehimleyin , eksi ucu aracın gövdesine sabitleyin,+ ucu da sigortanın üstündeki metallere tek tek dokundurarak lambayı yakmayan sigortayı bulabilirsiniz. 2.sorunuza farları otomatiğe aldığınızda sistemi aktif eden sigortanız sağlam yani gece sensörü yardımıyla farlarınızı yakan sigorta. Fakat manuel olarak farları yakan sigorta yanmış, 7,5 luk sigortalardan birisidir tahminimce.anlattığınızdan sorun bu şekilde gibi görünüyor. Motor kısmında bulunan sigorta kutusunun kapagında yedek sigortalar ve şema oluyor normalde eğer yoksa dışarıdan kendiniz temin edersiniz. Her yerde bulunmuyor hondanın sigortaları diğerlerine göre biraz küçük boyutta.

iPhone cihazından gönderildi.

[MENTION=11758]w0lkan[/MENTION] teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için. Kısa farın manuel olarak yanmamasını sigortayla bağlantı kuramamıştım. Daha doğrusu iç aksam ile onun bağlantısı olduğunu düşünmüyordum. Ama yarın ona da bakacağım iyiki dediniz aklımda onun sigortası yoktu.

Araç içerisindeki lambaları led ile değiştiriyordum. İç kısımda herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Bagaj lambasını değiştirirken biraz zorladı. Ben de bastırdım. Galiba sigorta attı tüm ışıklar gitti hiç biri yanmıyor. Kapı altları da dahil. Ne yapmam lazım direk elektrikçiye mi gideyim?

İşi ustasına yaptır ustam. Ufak tefek paradan kaçarken bazen daha büyük sıkıntılara düşüyoruz. İnşAllah sigorta atmıştır. Elektronik araba. Beyne bile zarar vermiş olabilirsin. Kolay gelsin.

LG-H870 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri