Civic FC5 LPG de Devir saati dalgalanması

Ad Soyad
ST
Aracınız
Diğer Markalar
Arkadaşlar merhaba, aracım yeni kasa civic eco. Henüz 400 km de ve özellikle rampa çıkarken araç devir saati dalgalanma yapıyor, normal mi yoksa bin bakımını beklemeden gitsem mi servise? Ayağımı gaz pedalında sabit tutuyorum fakat devir bir yükselip bir düşüyor (yaklaşık 5 rmp) bunu epey bir süre yapıyor ve kendiliğinden geçiyor.

Aracınız
Civic FC5 2017
Arkadaşlar bu silkelemeyı yapanların aracı cvt şanzıman otomatik olanlar dogru mu ??

Cvt şanzımanın karakteristik yapısı geregı bayır cıkarken gaz yeterlı gelmiyor arac devrı sabitlemek için gaz veriyor dalgalanma yasanıyor duşuk devır bayır cıkarken.. tork düşük gelıyor olabılır duşuk hızlarda bu şanzımana ???

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Honda CRV
Arkadaşlar bu silkelemeyı yapanların aracı cvt şanzıman otomatik olanlar dogru mu ??

Cvt şanzımanın karakteristik yapısı geregı bayır cıkarken gaz yeterlı gelmiyor arac devrı sabitlemek için gaz veriyor dalgalanma yasanıyor duşuk devır bayır cıkarken.. tork düşük gelıyor olabılır duşuk hızlarda bu şanzımana ???

Mantikli bence de arabanin alt devirde ayari az bisey zengine alinsa duzelir mi acaba Yuzde 5 felan

Aracınız
Civic FC5 2017
Mantikli bence de arabanin alt devirde ayari az bisey zengine alinsa duzelir mi acaba Yuzde 5 felan
S ve L yı bu durumlarda kullanmak gerekir bakalımm yapıyor mu yapıyorsa aynı sekılde tamam ama yapmıyorsa kullanım hatası ... S ve L yı deneyelim bayır çıkarken dalgalanma olacak mı bi bakalım bana bu kullanım hatası gıbı geldi aracta sıkıntı olsa hepsınde aynı sekılde olmaz . Düşük devirde yokus çıkarken bu secenekleri deneyelim Screenshot_20200315-212851.jpeg

akif

0
Aracınız
Hocam videonuzu izledikten sonra bugün yokuş bulup aynı hızda bende denedim aynen sizdeki durum bende de oldu. Vtec silkelemesine alışmışken birde cvt dalgalanması çıktı neyse ki sadece 40 km hızın altında yapıyor bunu.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2018
Kullanım hatası ile ilgili bir durum değil bu, hızınızı 34 km'ye sabitlemişsiniz ,gaz vermiyor yada gazdan ayak çekmiyorsunuz,hafif yokuş ise araç kendi kendine gaz verip çekiyor,sizin aracınızda da olacaktır.Bunun yazılımsal bir durum olduğunu düşünüyorum.Sonuçta sabit devirde yüksek hızda araç kmsi artıyor,orda da gaz verip çekmesi gerekir ama yüksek hızlarda bunu yapmıyor,bunu gözden kaçırmışlar hepsi bu...

Ad Soyad
ST
Aracınız
Diğer Markalar
aracımı o günden beri hiç kullanmadım. içimden de gelmiyor açıkçası. Soğuttu bu olay beni. Kulandığım zaman denerim önerdiklerinizi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar tekrar merhaba, aracımı geçen gün servise çağırdılar. Honda fabrika aracın verilerini istemiş. Neyse öğlen arası götürüp bıraktım. Ertesi gün tekrar aradılar gelip alabilirsiniz diye. Gittiğimde aracın verilerini fabrikaya gönderdiklerini, aracı tekrar test ettiklerini ve yine herhangi bir sorun göremediklerini söylediler. Yani elim boş çıktım oradan (kafamda bir sürü soru işaretleriyle tabii ki). Eğer Fabrikadan herhangi bir dönüş olursa haber vereceklerini (ki öyle bir şey olacağını sanmıyorum) söylediler. Ancak o sırada serviste bir arkadaşımla karşılaştım o da motorunu getirmiş oraya durumu anlattım. Bir arkadaşı varmış Honda özel servis onu aradı hemen o da getirsin biz de bakalım dedi. Ne yapacağımı şaşırdım. Durum böyle. Fikirlerinizi bekliyorum. NOT: Honda fabrikaya daha önce bildirilmiş bu tür bir vakanın olmadığı söylendi. Bu olayı yaşayan arkadaşlar da benim gibi olayın üstüne giderler ve bir şekilde fabrikaya ulaşırlarsa üstünde dururlar yoksa işimiz zor, ilgilenmezler. Keyifli ve kazasız sürüşler...
Bu durumu meraktan FB7de de hafif rampada denedim :)
Benzinde olmuyor ama LPGde hafiften oluyor. Bu durumu bir sorun olarak görmüyorum diyebilirim.

Geri