Civic FB7 Lpg de enjektör sesi çözümü

Sekoseko

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2014
Arkadaşlar lpg de traktör, dizel sesi benzeri bir ses sorunu vardı ve bu sorun bayağıdır ortalıktaydı, bazı arkadaşlar bu sorunun lpg enjektöründen gelen sesten kaynaklandığını ve araya lastik takoz konulduğunda geçtiğini söylemişti. Bugün uygulandı ve sonuç harika. Araç devir yaptığında vtec sesi sandığım seste meğerse enjektör sesiymis, motor bağırıyor sanıyordum. Eğer aracınızın lpg sisteminde bu takoz vb. ses kesici ara parçalar yoksa şiddetle takılmasını isteyin. Kanalımda çözümü yayınladım umarım faydalı olur

Ekli dosyayı görüntüle 217554
Kardesim bu takaozlardan aldim ama sanki bana biraz yüksek geldi..yukari kasma yaparmi acaba..montaj resmi atabilirmisin

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Ben nerdeyse 3 sene önce taktırdım ve rolantide dizelimsi tıkırdama gitti.
Uygulamayı Çorum Özençler BRCde yol üstü geçerken yaptırmıştım :)

Sekoseko

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2014
Arkadaslar takozlari bugun uyguladim..göründüğü gibi hic bir zorlugu yok..ses de azalma var titreşim azaldigi icin ses de azaliyor..ama cok da bir beklenti icine girmeyin benzindeki gibi sessiz olmaz..sonucta brc enjokterlei sesli çalışıyor..

Ekli dosyalar

• 20201217_154556.jpg
    20201217_154556.jpg
    282.1 KB · Görüntüleme: 87

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaslar takozlari bugun uyguladim..göründüğü gibi hic bir zorlugu yok..ses de azalma var titreşim azaldigi icin ses de azaliyor..ama cok da bir beklenti icine girmeyin benzindeki gibi sessiz olmaz..sonucta brc enjokterlei sesli çalışıyor..
Elinize sağlık, motor kaputu açıkken gelen o traktörümsü vurma sesinin gitmesine bence değer.

Aracınız
Civic FB7 2016
Arkadaşlar lpg de traktör, dizel sesi benzeri bir ses sorunu vardı ve bu sorun bayağıdır ortalıktaydı, bazı arkadaşlar bu sorunun lpg enjektöründen gelen sesten kaynaklandığını ve araya lastik takoz konulduğunda geçtiğini söylemişti. Bugün uygulandı ve sonuç harika. Araç devir yaptığında vtec sesi sandığım seste meğerse enjektör sesiymis, motor bağırıyor sanıyordum. Eğer aracınızın lpg sisteminde bu takoz vb. ses kesici ara parçalar yoksa şiddetle takılmasını isteyin. Kanalımda çözümü yayınladım umarım faydalı olur

Ekli dosyayı görüntüle 217554
Araç fabrikasyon çıkışlı LPG takılı

Geri