Civic FB7 Lpg de enjektör sesi çözümü

Aracınız
Civic FD6 2012
Arkadaşlar merhaba dün itibari ile uygulamayı bende yaptım. Açıkcası ayağın bağlantı yeri yükseldiğinden dolayı takozlu bile olsa sesin kesileceğinden çok umudum yoktu ancak, gerçektende ses gitti. Fakat şöyle bir sıkıntı var ayağın bağlantı yeri yükseldiğinden dolayı enjektörlerin bağlı olduğu alüminyum görünümü kollektörün altını da desteklemek gerekir gibi geliyor. O zaman daha sağlıklı olur.

ywzckr

0
Fc5 için önce takozları temin ettim arkadaşlar internetten de aldım,
İnternetten aldigim fampa firmasının n11 de A025 kodlu ürün çapı 15mm burç uzunluğu 20mm yükeklik 10mm
Samsun sanayide buldugum çap 20mm burc uzunluğu 15mm yukseklik 20 mm
Arkadasin ustasi ford parcacisina yonlendirdi turbonun titresim takozu derseniz yukseklik 12mm cap 15 mm burc uzunlugu 10 mm olan parcayi alabilirsiniz hem de yuksekligi uygun olur.
IMG_8986.JPG
Takilacak olan yer buranin tam alti, takmasi zor olur o yuzden kendiniz denemeyin bence fc5 de.

IMG_8984.JPG
Takildiktan sonraki hali;
IMG_8989.JPG
IMG_8990.JPG
Takmadan önce 51 desibel olarak ölçtü iphone
Taktiktan sonra 50.1 desibel
Gozlemlerimi aksam yaptim sessiz ortamda olceyim diye, farkedilebilir bir değişiklik var ama beklenen gibi değil %20-30 arasi kirmizi isikta dururkenki rezonans sesi biraz azaldi. Değer mi derseniz göreceli ben bi ara sökerim bekledigim kadar olmadi benzin sessizliği elde edilemiyor. Birde eskiden sanki hic hareket etmezdi enjektorler simdi cok hafif titriyor gibime geldi bu enjektor omrune negatif etkisi olur.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
@ywzckr Hocam paylaşım için teşekkürler.

2015 Fb7 ye bende uygulamayı bugün yaptırdım. Titreşim takozunu internetten aldım. D modunda ses yarı yarıya azaldı. Boşta çalışırkende bariz ses geliyordu. O ses kayboldu. Başka bir araçla karşılaştırdık. Bariz fark var. O arkadaşta yaptırmaya karar verdi.

FD6 - FB7

Aracınız
Civic FB7 2013
Bu titreşim takozları ömürlük parçalar değil arkadaşlar. Zaman zaman kaputu açtığınızda kontrol etmeniz gerekiyor. Bu parçalar zamanla kopuyor. Bilginize

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

ywzckr

0
Bu titreşim takozları ömürlük parçalar değil arkadaşlar. Zaman zaman kaputu açtığınızda kontrol etmeniz gerekiyor. Bu parçalar zamanla kopuyor. Bilginize

LG-H815 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hocam bende bunu hem kaucuk firmasina sordum hemde ustalara fordun turbosunda sicakliktan bise olmuyorsa sizin araclarda enjektorde bisey olmaz dedi, fampa firmasi da kaucugun sertlik derecesine gore 80 dereceye kadar dayanimi oldugunu soyledi. Amortisor takozuna yapilan lpg baglantisini inceledi bakti iyi akil etmisler saglam baglanti yapmislar bu pek rezonans yapmaz dedi duydugunuz ses brc sesli daha cok ondandir dedi, nitekim fc5 de de ses icin pek basarili bir ses azalmasi saglanmiyor. Fb7 de enjektor farkli sekilde baglanmis arkadaslarda rezonans daha yuksek seviyede sanirim. Fc5 icin Kirmizi isiktaki rezonans cok az azaliyor diger durumlarda pek ses yoktu zaten. Eskiden enjektorler sabit dururdu simdi titresimli calisiyorlar ben kendim sokmeyi dusunuyorum acikcasi enjektore zarar gelmesini istemem eger ise yarar bi oranda azalma olsaydi dursun derdim ama enjektore zarar gelip omru erken bitecegine kirmizi isikta hafif muzikle devam bence.

Ltf

Aracınız
Civic FC5 2016
Fc5 için önce takozları temin ettim arkadaşlar internetten de aldım,
İnternetten aldigim fampa firmasının n11 de A025 kodlu ürün çapı 15mm burç uzunluğu 20mm yükeklik 10mm
Samsun sanayide buldugum çap 20mm burc uzunluğu 15mm yukseklik 20 mm
Arkadasin ustasi ford parcacisina yonlendirdi turbonun titresim takozu derseniz yukseklik 12mm cap 15 mm burc uzunlugu 10 mm olan parcayi alabilirsiniz hem de yuksekligi uygun olur.
Ekli dosyayı görüntüle 249554
Takilacak olan yer buranin tam alti, takmasi zor olur o yuzden kendiniz denemeyin bence fc5 de.

Ekli dosyayı görüntüle 249563
Takildiktan sonraki hali;
Ekli dosyayı görüntüle 249566
Ekli dosyayı görüntüle 249567
Takmadan önce 51 desibel olarak ölçtü iphone
Taktiktan sonra 50.1 desibel
Gozlemlerimi aksam yaptim sessiz ortamda olceyim diye, farkedilebilir bir değişiklik var ama beklenen gibi değil %20-30 arasi kirmizi isikta dururkenki rezonans sesi biraz azaldi. Değer mi derseniz göreceli ben bi ara sökerim bekledigim kadar olmadi benzin sessizliği elde edilemiyor. Birde eskiden sanki hic hareket etmezdi enjektorler simdi cok hafif titriyor gibime geldi bu enjektor omrune negatif etkisi olur.

Hocam bu titreşim takozu yerine enjektörlerin bağlandığı parçanın üstünü yapışkanlı kauçuk malzemeler oluyor ses yalıtımı için kullanılan onlarla kaplasak faydası olmaz mı?

ywzckr

0
Hocam bu titreşim takozu yerine enjektörlerin bağlandığı parçanın üstünü yapışkanlı kauçuk malzemeler oluyor ses yalıtımı için kullanılan onlarla kaplasak faydası olmaz mı?

Hocam ise yarayabilir bende dusundum ama enjektore zarar verebilir mi, icindeki yapiskan sicaklikla akar mı vb. bunu enjektor yapisindan iyi anlayan birine danismak lazim. Aslinda altindan yapacagin izolasyon kaucuk kadar anca etkisi olur, enjektore plastik bir kapak yapilsa etrafini kaplayacak sekilde daha fazla is gorur. Arada bosluk olursa enjektore zarari da olmaz diye dusunuyorum. Cunku enjektorun kendisi sesli alttan degil etrafa verdigi sesi gidermek lazim.
Bunu fabrika 20 lira gibi bir maliyete uretebilir aslinda hemde ses sorununu cozer. Ben sadece kirmizi isikta yada arac park halindeyken rezonans sesi duyuyorum. Ama araci ilk aldigim gunlerde bu ses yoktu zamanla belirdi diyebilirim. Cok rahatsiz edici degil ama yinede benzindeyken aracin hic sesi cikmiyor, insan lpg dede aynisinin olmasini istiyor. Ben cozemedim cozen olursa denerim.

Ltf

Aracınız
Civic FC5 2016
Hocam ise yarayabilir bende dusundum ama enjektore zarar verebilir mi, icindeki yapiskan sicaklikla akar mı vb. bunu enjektor yapisindan iyi anlayan birine danismak lazim. Aslinda altindan yapacagin izolasyon kaucuk kadar anca etkisi olur, enjektore plastik bir kapak yapilsa etrafini kaplayacak sekilde daha fazla is gorur. Arada bosluk olursa enjektore zarari da olmaz diye dusunuyorum. Cunku enjektorun kendisi sesli alttan degil etrafa verdigi sesi gidermek lazim.
Bunu fabrika 20 lira gibi bir maliyete uretebilir aslinda hemde ses sorununu cozer. Ben sadece kirmizi isikta yada arac park halindeyken rezonans sesi duyuyorum. Ama araci ilk aldigim gunlerde bu ses yoktu zamanla belirdi diyebilirim. Cok rahatsiz edici degil ama yinede benzindeyken aracin hic sesi cikmiyor, insan lpg dede aynisinin olmasini istiyor. Ben cozemedim cozen olursa denerim.

Doğru diyorsunuz hocam ben bi servise uğrayacağım ne diyecekler merak ediyorum. Sonucu buradan yazarım. Büyük ihtimal normal diyeceklerdir:)

Aracınız
Civic FB7 2013
Konuyu görünce bende bu takozlardan aldım yarın montajını yapıcam inşallah. Çok faydalı konu olmuş paylaşım için teşekkürler.

Geri