LPG dönüşüm tavsiyesi acil yardim

Ahmet hocam o zaman şöyle diyebilimiyiz....
Lpg disarda takirdik diyelim zaten garanti bitti o zaman bakimi icin servise fahiş fiyat vermeye de gerek yok ozel servisler yari fiyatından da az tüm bakimlari yapiyo..

33CZD33 Executive
...Tengri Biz Menen...
Aynen öyle hocam. Zaten yetkili servise genelde ilk yillar gidiliyor bir ariza olursa ilk yillar belli oluyor. Sonra ozele gidiyolar ki 3 te 1 i fiyatina hallediliyor.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
LPG konusunda en önemli şey enjektörlerdir özellikle çok devir çeviren bir araç için belli bir devirden sonra yeterince hızlı olmayan enjektörler sürekli açık kalır ve tüketim artar performans çok iyi olmaz. Enjektör konusunda En iyisi ve sessizi tartışmasız khein enjektördür. Prins, mtm gibi markalar kullanıyor. Sonraki italyan grubu landirenzo ve lovato var bunlarda kalitelidir ama çok sesli çalışırlar çelik enjektörler dizel havası katar araca :) BRC ve Romano kullanmadım pek yorum yapamayacagım. Landirenzo yu ok araştırdım enjektörleri çok pahalı ve sorun çıkaran çok olmuş aşırı sesli çalışıyor. Şuan ki aracımda Lovato var sorunsuz görünüyor ama enjektörleri prins e göre sesli . Atiker gold için iyi yorumlar var ben kullanmadım ama açıkcası enjektör tepki sürelerini v.s. araştırmak lazım yeterince kaliteli enjektörler kullanıyorlarsa düşünülebilir. Enjektör konusu önemli performans ve konforu(Sessizlik) en çok etkileyen parçasıdır dikkate almanızı tavsiye ederim zaten kit fiyat farklarını enjektörler belirliyor genellikle.

Prins der noktayı koyarım.
Parça dayanıklılığı vs. herşey ile uzun vadede kârlı.

FD6 2009 Elegance

FD6 2009 Elegance
Kral tavsiyen cok iddiali oldu???

Sanirim prins kullanıyorsun brc kullandin mi arada nasil bi fark hissettin...

Honda brc taktigina göre bi bildigi varmi yoksa sadece Türkiye distribütörü ihalesi mi yani rant davasi olabilir mi...

FD6 2009 Elegance

33CZD33 Executive
...Tengri Biz Menen...

Kral tavsiyen cok iddiali oldu

Sanirim prins kullanıyorsun brc kullandin mi arada nasil bi fark hissettin...

Honda brc taktigina göre bi bildigi varmi yoksa sadece Türkiye distribütörü ihalesi mi yani rant davasi olabilir mi...

33CZD33 Executive
...Tengri Biz Menen...

Brc artık İtalya değil türkiye üretimli diye biliyorum. Honda Türkiye anlaşma yapmıştır o yüzden. Yoksa Honda iyi işçilik olursa lpg ayrımı yapmaz. Ama daha bugün bi taksici 800.000 km yapmış. Sadece filtre değişmiş. Bi başkası 1.000.000 yapmış herhangi bi arıza vs. yapmadan ona da 500 TL yakıt ödülü vermiş prins. Piyasanın en iyisi bence.

FD6 2009 Elegance

Eğer araca uzun binme durumu varsa prins. Ha değil sizden sonraki sahibinden dua almak ise yine prins

FD6 2009 Elegance

Eğer araca uzun binme durumu varsa prins. Ha değil sizden sonraki sahibinden dua almak ise yine prins

FD6 2009 Elegance
Kral Duaya herzaman ihtiyacimiz var biliyorsun demi...???

Peki bu lpg dönüşümlerinin yakit tasarrufu etkisi varmi .... enjektör farki yani...

33CZD33 Executive
...Tengri Biz Menen...

Kalite farkı vardır sanırım.
Bide en sessiz enjektör prinste diye biliyorum.

FD6 2009 Elegance

Trust

0
Aracınız
Prins birazda işin show u gibi geliyor bana :) aradaki brc ile farka benzin lpg alır yol yaparım şahsi düşüncem. Nihayetinde atiker kullanan var bu memlekette.

Prins birazda işin show u gibi geliyor bana :) aradaki brc ile farka benzin lpg alır yol yaparım şahsi düşüncem. Nihayetinde atiker kullanan var bu memlekette.
Show derken trust... bunu biraz acar misin ????

Bu konusmandan atikeri eliyoruz anlaşılan...

Mesela opel landirenzo dior baska bisey demiyor honda brc dior baska bisey demiyor.. Toyota sigaralarin hepsi zararli tüpe karşıyız dior...

33CZD33 Executive
...Tengri Biz Menen...

Geri