LPG dolum ağzı yeni düzenleme

Aracınız
Merhabalar, Dolum agzi ya tampon uzerinde yada benzin dolum agzinin yaninda olmasi gerekiyormus.

Bu konuda bilgisi olan var mi? Gizli dolum agzini benzin dolum agzini yanina aldirmanin maliyeti nedir? Bu tadilat yapıldıktan sonra sizdirmazlik alinmasi vb. prosedurleri var mi? Konu hakkinda tecrubelerimizi paylaşalım arkadaşlar.

Dolum agzinin benzin dolum agzi yanimda olmasi bana cok mantikli geliyor. Daha orjinal duruyor ve en azindan dolum yapan pompaci arkadaslar yere egilmek zorunda kalmaz.

Aynen 27.04.2017 bütün günüm sanayide geçti. LPG ruhsata işli değildi 2 senedir öyle kullanıyordum muayene zamanı geldi proje almak için gittim lpg ciye dediki herşey Değişti. LPG iletim bakır borusunda spiral veya kablo kanalı şeklinde koruyucu olmayacak senin bakır boruyu değiştiricem dedi. Bakır boru kesinlikle egzozun olduğu taraftan geçmeyecek senin tesisatın yerini değiştiricez, LPG dolum ağzı aşağıda olmaz dün itibariyle yasaklandı ya tampona ya benzin dolum Ağzına Alıcaz dedi bana 250 tl masraf çıktı. Ve ben oradayken bir Sürü araba muayene den geçemeyip dolum ağzını değiştirmek için geldi, tabi sonra hepsi sızdırmazlık için tse ye gitti. 2 sene önce işletseymişim bu masraflar gene çıkacaktı. Tankların Ömrü 15 seneye çıkmış. Memlekette tüm standartlar senede bir Değişiyor her muayenede sürekli masraf yeni masraf

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

Etacli

0
Aracımdaki lpg ruhsata işli değil henüz işletmek için gittiğimde bana da iki gün önce bu zorunluluğun geldiği söylendi tamponu deleriz falan yaptı henüz deldirmedim ams benzin kapağı olayı güzelmiş soracam bakalım :)

SM-G925F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
[MENTION=7740]Etacli[/MENTION] Bence tamponda olması saçma arkadan dokunsa biri dolum ağzının bağlantıları zarar görebilir. Hemde görüntü açısından iyi değil.

Aracınız
[MENTION=3]NoFeaR[/MENTION] Sıfır montajlarda bunun için extra ücret alınmaması lazım aslında. Sadece montaj yeri farklı, ekstra malzeme kullanmıyorlar.

Benim araçta tamponun altında gizli durumda. Muayeneye 1 sene var daha. Müsait bir zamanda yaptıracağım artık. Lpg tesisatı mevcut araçlarda da 150tl gibi bir rakam isterler muhtemelen.

dnzkrt

0
İstasyon çalışanlarının çalışma zorluğu ergonomisi için böyle bir çalışma var ancak çalışma aşamasında olduğunu biliyorum internette araştırdım hep eski haberler var kesin bilgi bulamadım muayenemde yaklaştı bu arada çıkmasa bari

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Etacli

0
İstasyon çalışanlarının çalışma zorluğu ergonomisi için böyle bir çalışma var ancak çalışma aşamasında olduğunu biliyorum internette araştırdım hep eski haberler var kesin bilgi bulamadım muayenemde yaklaştı bu arada çıkmasa bari

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Çıkmış hocam lpg ruhsata işletilmemiş benim proje için gittiğimde söylediler düzeltilmesi lazım diye tabi dokundurtmadım

SM-G925F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
[MENTION=3441]dnzkrt[/MENTION] demal otogaz açıklaması "26.04.2017 Tarihinden itibaren tampon altına gizlenen LPG dolum uçları TÜVTÜRK Muayene İstasyonları tarafından kabul edilmeyecektir. LPG dolum uçlarının görünecek şekilde tampona veya benzin dolum kapağı ile aynı noktaya yapılması zorunlu hale getirilmiştir."

Muayene tarihi yaklaştı ise bu işi araştırıp öyle muayaneye girin bence.

Geri